FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-11-12 15:52  [Relacja/Galeria] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

Pogoda nieszczególna więc zdjęcia takie sobie.

W locie.



Przed hangarem.



Porównanie z Gackiem i Skoczkiem.



W hangarze.



W kolekcji.


_____________________________________________

RELACJA

Na prośbę K. Szczepaniuka podjąłem się testowego sklejenia jego najnowszego projektu, który będzie wydany przez Świat z Kartonu. Nie wiem jak będzie końcowy rezultat tego testu, bo modelik jest niewielki i niesie w sobie dosyć dużo drobnych części, za którymi ja zbytnio nie przepadam ale spróbować można. :-)

O samolocie można poczytać tutaj, zdjęcie oryginału:



Jak na razie dwie burty kadłuba:



Post zmieniony (08-01-19 11:14)

 
15-11-12 17:36  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Błąd, źle przykleiłem dolne pokrycia kadłuba - już poprawione. :-)



Post zmieniony (24-10-18 12:23)

 
15-11-12 19:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
AWOT   

Fajny model będzie. Kiedyś chodziła mi po głowie budowa oryginału ale życie zweryfikowało marzenia :-(
Jak się ukaże to chociaż model sobie skleję.

--

AWOT

 
15-11-12 21:58  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
cfemar   

Ładnie, ładnie:-) A coś takiego lata nadal u nas na lotnisku w Suwałkach:-)

 
15-11-12 23:11  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj Panowie. Wam się chyba wydaje, że ja jestem nieśmiertelny a czas to na loterii wygrałem ;-)

A tak offtopując: kiedy te modele ;-)

PZL MXX "Leaper"
Stemme S 20
Samolot transportowy

O rodzince "Dromader" nie wspominam bo to oczywista oczywistość, że te modele muszą powstać ;-)

Powtórzę się pewnie po raz kolejny: tylko pozazdrościć takiego dorobku i ciekawego życia. Ehhh...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-11-12 23:30  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wow, Ostoja, ładnego transportowca wykombinowałeś :-) Miałeś wymyśloną nazwe?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-11-12 11:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

AWOT, cieszę się, że chociaż model będzie. :-)

cfemar, nawet nie wiedziałem, może zdjęcie zamieścisz !!!

Rafał, Dromadery się robią, natomiast Leaper jest tuż pod "wierzchem" - lada dzień - Tomek wprowadza poprawki. Co do reszty jak na razie cisza. A z tą ciekawością życia to różnie bywa, czasami takie też jest "upierdliwe".

Łosiu, co do nazwy to były rozpatrywane: Tragarz, Bagażowy i takie różne ale oficjalnie żadna nie była ujawniona, roboczo nazwany był .... Buras.

Stare śmieci wyciągacie a życie leci naprzód.

Z Prząśniczki zrobił się szkielecik tylnej części kadłuba i został wklejony - wszystko jak na razie pięknie pasuje.



Post zmieniony (24-10-18 12:29)

 
16-11-12 18:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA napisał:

"Stare śmieci wyciągacie a życie leci naprzód."

To nie są "stare śmieci". To jest żywy dowód na to, że (parafrazując poetę) Polacy nie gęsi i swe skrzydła mają.

Pomijając już wszystkie aspekty patriotyczno-historyczne to są samoloty (projekty) o naprawdę pięknych nowoczesnych sylwetkach, ciekawych konstrukcjach i rozwiązaniach.

Jak dla mnie to PZL MXX "Leaper" jest kwintesencją podejścia do tematu nowoczesnych lekkich samolotów patrolowych i turystycznych. Słynny już "Gacek" czy "Skoczek" to nic innego jak spełnienie chłopięcych marzeń o samolocie "zabawce" (choć to chyba nie najlepsze określenie ale innego nie znalazłem). "Transportowiec" ze swoją sylwetką niemal z filmu S-F to balsam dla oczu i duszy. Nie wspomnę o samej idei bo ta też jest fenomenalna w swojej klarowności i prostocie.

OSTOJA tymi projektami nadałeś realny kształt moich dziecięcych "wizji" o lataniu i nowoczesnych samolotach, które gdzieś tam na boczku arkusza sobie szkicowałem kredkami.

Wybacz mi więc, że tak trochę upierdliwie, drążę niektóre tematy ale po prostu inaczej nie potrafię. To ma po prostu dla mnie zbyt dużą wartość osobistą i sentymentalną.

Długo bym tak mógł jeszcze się rozpisywać ale już kończę i solennie obiecuje już więcej wątku o "Prząśniczce" nie zaśmiecać prywatą ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-11-12 19:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratulacje Ostoja za model i jeszcze za ten "tajemny" projekt.
Chopin ma rację. Powinniśmy być dumni z tego, że inżynier z Mielca miał pomysły lepsze niż ci z NASA. Ciekawe co się jeszcze znajdzie w domowym archiwum lotniczym. Mam nadzieję, że Tomek już wie

--
gienek

 
16-11-12 20:00  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Podpatruję, i na pewno sobie poradzisz z tym maluchem, bo przecież już wykonałeś ich kilka z bardzo dobrym rezultatem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-11-12 20:15  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gieniu, Tomek wie, tylko nie ma czasu nawet by się podrapać, w tym jest problem. :-(

Jorzik, poradzić to sobie poradzę, nie wiem czy ze wszystkim, bo Krystek "nadziubdział" drobiazgu, że głowa mała. :-)



Zrobił się fotelik, jeszcze nie wklejony.



Post zmieniony (24-10-18 12:35)

 
16-11-12 20:21  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to teraz dorób kilka papierowych husky, papierową uprząż i ... wio po śniegu!

 
16-11-12 21:01  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Lubię patrzeć jak „Ostoja” coś psuje hihihi
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
16-11-12 21:08  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Swoją drogą to dość dziwnie i niefortunnie w/g mnie zaprojektowany kadłub na dwie połówki...

 
16-11-12 21:48  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Tak dla dwóch !
Jestem Jarku , jestem .

Pozdrawiam .


Jańcio .




HEY HEY !

 
16-11-12 22:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

No i fajnie idzie:). Zauważyłem, że kolor na boku kadłub (od wew) jest za daleko, ale jakby co lepiej za daleko niż za blisko:).

Piter-inaczej się nie dało rozwiązać dołu kadłuba, bo spód kadłuba przechodzi od płaskiego na dziobie do "daszku" na środku (dobrze widać to na zdjęciu z wręgą 2f-w ostatniej aktualizacji), żeby znowu przejść na płasko na ogonie. Części spodu kadłuba mają więc wypukły kształt przy styku ze sobą- więc za nic w świecie nie da się tego połączyć.

A ten transportowiec Buras wydaje się całkiem fajniutki:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
16-11-12 22:41  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Krystian, zauważyłem że kadłub ma taką konstrukcję a nie inną. Nie zmienia to jednak faktu, że takie podzielenie kadłuba może przysporzyć mniej doświadczonym modelarzom problemów z dokładnym złączeniem połówek ze sobą.

 
16-11-12 22:45  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie było problemu z połączeniem obu połówek kadłuba.

--

Post zmieniony (16-11-12 22:46)

 
16-11-12 22:52  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Akurat w wersje uproszczonej (nie ma konstrukcji za fotelem) tylny szkielet sięga do fotela - i według instrukcji właśnie najpierw należy skleić podłużnicę z wręgami, a następnie okleić ją dnem/bokiem kadłuba.
Ostoja stwierdził, że łatwiej będzie mu skleić lewy bok, z lewym dnem i dopiero później złączyć lewą połówkę kadłuba z prawą i w to wkleić wręgi z podłużnicami. Jak widać udało mu się to:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
16-11-12 23:09  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Skoro sklejenie połówek nie jest jakoś skomplikowane w tym projekcie, to nie mam więcej pytań ;-)

 
19-11-12 12:43  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podwozie - resor piórowy sklejony z dwóch warstw kartonu na BCG, brzegi utwardzone glutem, rozcięty na pół i wklejony do k-ba. Inaczej się nie dało. :-)



Post zmieniony (24-10-18 12:37)

 
20-11-12 13:31  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podwozie skończone, zaczęte wyposażenie kabiny, ulepiona podstawa statecznika pionowego.



Post zmieniony (24-10-18 12:40)

 
20-11-12 13:35  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajnie... Czekam na aktualizację...

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
20-11-12 16:14  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jest następna aktualizacja. :-)))

Usterzenie.



Zbliżam się nieubłaganie do kratownicy i tu mogę mieć kłopoty.



Post zmieniony (24-10-18 12:43)

 
27-11-12 17:45  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Długo się zastanawiałem jak i z czego zrobić kratownicę. Autor zaprojektował takie elementy z kartonu:



Jest również możliwość wykonania kratownicy z drutu



Zwijanie rurek z kartonu to nie dla mnie, próbowałem z drutu, niestety klejenie SG jest za słabe a do lutowania brak mi narzędzi.

Wpadłem na pomysł by zwinąć z cienkiego papieru rurki i z tych rurek ulepić SG kratownicę.



Cienki papier to jak widać stara książka telefoniczna, drucik stalowy 0,3 mm, klej BCG, czarne bo wysmarowane tuszem kreślarskim. Po wyschnięciu rurki zrobiły się sztywne i dość mocne - mają średnicę ok 0,8-0,9 mm. Brnę dalej. :-)

--

Post zmieniony (24-10-18 13:07)

 
28-11-12 12:52  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jest kratownica. Musiałem ją lepić w kadłubie bo osobno nigdy bym tego nie zrobił. W trakcie klejenia okazało się że części wg szablonów X i XIII są o ~2 mm za długie.



Coś tam widać ale jak się wklei następną część to już kratownicy niewiele widać.



Post zmieniony (24-10-18 13:20)

 
28-11-12 13:27  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Na przyszłość zamiast kombinowania z papierowymi rurkami i by nie bawić się z drutem, polecam plastikowe profile modelarskie np. produkcji Evergreena.

 
28-11-12 13:33  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ależ, przecież to papierowe forum. :-))) Poza tym poco mi biegać po sklepach lub czekać na przesyłkę i płacić gdy mogę to zrobić sam w pięć minut.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-11-12 18:51  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kabinę można praktycznie zakrywać.



Post zmieniony (24-10-18 13:19)

 
28-11-12 21:13  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA jak oglądam budowę tych "małych wynalazków" w twoim wykonaniu to aż się ryjek cieszy ;-) Może sam nigdy nie skleję tego modelu (lub/i innych z tej serii), ale jakoś tak fajnie się robi na duszy obserwując jak sobie "rosną" od "zera" ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-11-12 16:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rafale, ja też lubię te "małe wynalazki", dużo bardziej od "wypasionych" MiG-ów 29 i innych meserków, foczek i spitów. Wydają mi się dużo ciekawsze nie tylko w wyglądzie ale i w "robocie".

Osłona kabiny prawie gotowa i o dziwo będzie pasować bez podcinania, sztukowania i szlifowania. :-)



Post zmieniony (24-10-18 13:25)

 
30-11-12 16:12  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Noi ładnie nie wiesz kiedy go wydadzą ??

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
30-11-12 18:04  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niestety, nie wiem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-11-12 18:38  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny samolocik,pamiętam jak kiedyś marzyło mi się wykonanie takiego samolotu,ale z czasem zapał opadł jak czytałem jakie kłopoty miał autor z rejestracją samolotu w kraju,czy pokusisz sie tez na http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1380/126/J-2 pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-11-12 18:45  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli ktoś by opracował taką wycinankę to dlaczego nie. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-11-12 19:17  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

CySiEk_99- Aktualnie wszystko zależy od tego kiedy będzie skończona surówka:), bo sam model jest prawie gotów do druku (znaczy się brakuje jeszcze opisu budowy i jakiegoś rysu historycznego). Do połowy stycznia powinna już na 100% wyjść, może wcześniej, ale to już zależy od wydawcy (jaka jest druga połowa grudnia to chyba każdy wie, choć może...)

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
30-11-12 20:06  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

krystian dzięki za odpowiedź teraz wiem na co kaske odłożyć ^^

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
01-12-12 11:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA napisał:
(...)Wydają mi się dużo ciekawsze nie tylko w wyglądzie ale i w "robocie"(...)

I to jest moja esencja modelarstwa ;-)

Coraz fajniej to wygląda :-)

Szkoda, że nie mam tyle wolnego czasu i umiejętności, żeby skleić te wszystkie wynalazki ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-12-12 13:27  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Osłona kabinki przyklejona.



Post zmieniony (24-10-18 13:30)

 
01-12-12 17:29  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA mam takie pytanko: czy umieszczanie napisu EXPERIMENTAL to był jakiś wymóg w przypadku "wynalazków". Jest na twoim "Gacku" i "Skoczku", teraz widzę na "Prząśniczce", więc jakaś prawidłowość istnieje, chyba ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-12-12 17:56  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przez jakiś czas w latach 70-tych i 80-tych był taki wymóg stawiany przez Główny Inspektorat Lotnictwa Cywilnego, teraz Urząd Lotnictwa Cywilnego (nazwa zmieniona, urzędnicy pozostali ci sami :-)) posługuje się przepisami budowy i eksploatacji dla tego rodzaju "wynalazków".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-12-12 12:08  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Centropłacik wklejony. Zrezygnowałem z drutu - szablon XVII. W żaden sposób nie mogłem przepiąć drutem wszystkich części, które powinny być na niego nanizane.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-12-12 13:28  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ładne maleństwo powstaje, brawa dla sklejającego jak i projektanta :)
Mam nadzieję finalny efekt ujrzeć w najbliższy piątek ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
03-12-12 16:02  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No to czekamy na galerię ;p to jak z nią będzie ??

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
04-12-12 16:33  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Do galerii jeszcze trochę czasu upłynie.

Skrzydełko kompletne.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-12-12 17:00  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ładnie to co jeszcze panu zostało do zrobienia ?

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
04-12-12 17:13  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Silnik, śmigło i cała masa drobiazgu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-12-12 18:14  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Małe, ładne, efektowne :-) Przyjemnie się ogląda jak "obrasta w piórka".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-12-12 10:32  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chopin napisał:
Małe, ładne, efektowne

I przyjemne w robocie. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-12-12 17:55  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podstawowa bryła silnika została sklejona.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024