FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 37Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-10 12:02  [Relacja/Galeria] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Wilkiem:



W hangarze:



I jako tapeta ścienna:



Stało się, zaliczyłem konkurs w Rzeszowie i mam pierwszy raz w kartoniakach pierwsze miejsce modelem RWD-22 Lecha Kołodziejskiego. Lech powinien być zadowolony, że nie zmarnowałem jego projektu. :-)))



Kartonówki.pl zorganizowały konkurs. RWD-22 uplasował się na drugim miejscu. :-)



Wróciłem z Jaworzna z pucharem, właśnie za RWD-22. :-)



Złoto w Przeciszowie.


_______________________________________________________________

RELACJA

Zabieram się za RWD-22.

Okładka i to co udało się znaleźć w necie:




O samolocie można przeczytać sobie tutaj.

Dotychczasowe prace są skromniutkie ale zawsze coś :-))) - wydrukowałem dodatki ze strony Lecha:



--

Post zmieniony (08-01-19 11:22)

 
20-12-10 13:14  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA znów się rozkręca :) powodzenia w budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-12-10 13:33  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ciekawy jestem jak będzie wyglądał zawieszony na ścianie...;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-12-10 13:44  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Specjalnie do tego modelu proponuję kupić akwarium i problem ekspozycji będziesz miał z głowy:)
Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
20-12-10 13:47  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akwarium to może nie ale jakiś wózek trzeba mu dorobić - wszystko przede mną. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 14:05  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , to wiadro popcornu już mam, zasiadam w pierwszym rzędzie ( chłopaki - posuńcie się...) i obserwuję...
O, motyla noga - jeszcze cola...
Dawaj,OSTOJA, dawaj!! ;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-10 14:15  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja czekam, aż zapowiedź relacji zamieni się w relację...

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-12-10 14:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

NA PEWNO SIĘ DOCZEKASZ.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 16:41  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
„Ostoja” ja tam zasiadam w I rzędzie i czekam na relacje…
P.S. Teraz to chyba będzie relacja odpoczywająca, bo w takim tempie to mówię ci ta mahoniowa półeczka nie wytrzyma takiego naporu hehe (to taki mały żarcik) :D
Pozdrawiam…

--

Post zmieniony (20-12-10 16:42)

 
20-12-10 20:36  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i kibicowanie.

Zacząłem, trochę nietypowo bo nie od kabiny i kadłuba ale od torpedy. Dlaczego tak, ano części torpedowe są zamieszczone w dodatkach, które są dostępne na stronie Lecha, więc mogę eksperymentować do woli bo wydruk 1 strony to 1 PLN.

Chcę spróbować techniki klejenia klejem BCG. Części torpedowe zagruntowałem BCG bez rozcieńczania z obu stron. Po wyschnięciu arkusik z częściami sfalował się okrutnie, zacząłem go prasować. Widocznie żelazko było za gorące i laserowy wydruk zaczął się trochę uszkadzać i rozmazywać co widać na zdjęciu.



Arkusik po prasowaniu jeszcze ciepły włożyłem między kartki książki i przycisnąłem. Poleżał tak z 4 godziny. Po wyjęciu był sztywny jak blacha. Wyciąłem najdłuższy (tak około 11 cm) element z biedą ukształtowałem w rurkę, cudem karton nie pozaginał się. Zacząłem kleić za pomocą oddzielnego paseczka kartonu jako sklejki podklejanej od środka rurki. Muszę przyznać, że BCG "łapie" prawie natychmiast, jest jednak jedno ale - po posmarowaniu BCG karton mięknie dość szybko i znacznie. Reszta nie posmarowana klejem jest bardzo sztywna i jest trudno równo dociągnąć oba brzegi rurki do siebie. Mnie nie udało się to dobrze zrobić nawet w jednym miejscu karton zafalował co widać na zdjęciu.



Coś robię źle i nie bardzo wiem gdzie tkwi błąd. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 37Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024