FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-09-18 13:51  [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
konradus 
satrapa ;>


 

Czołem!

Pewnie zauważyliście, że w wielu wątkach, pod facjatami/avatarkami/nickami, tam gdzie widnieje informacja o zasobach galeriowo-relacyjnych delikwenta, pojawiła się również informacja o materiałach do poprawienia. Oczywiście chodzi o wątki, w których nie wyświetlają się już zdjęcia. Jest ich dużo. Liczę na to, że takie wątki będą wyłapywane przez Moderatorów i przenoszone do Rupieciarni - bo właśnie tam, w tym dziale, który na liście działów jest dostępny niziutko, na samym jej końcu, te wątki będą magazynowane w oczekiwaniu na to, że zostaną przez ich Autorów poprawione. Jeśli zostaną poprawione, to zostaną przywrócone na stare miejsce, na Forum. Jeśli ktoś nie będzie miał szans na poprawki albo chęci, to jeśli oznaczy temat wątku jako [KOSZ] - wątek zostanie usunięty ostatecznie i nie będzie już tam wisiał. Informacje, o których wcześniej pisałem, widoczne pod nickami po lewej stronie ekranu, jasno wskazują na to, kto co ma do poprawienia (lub skasowania) - automat zlicza, oprócz galerii i relacji, również "zasoby" przeniesione do Rupieciarni. Stosowne opisy procedury porządkowej są dostępne w profilach i w nagłówku działu Rupieciarnia. To w skrócie tyle tytułem informacji, a teraz przechodzę do sprawy najważniejszej.



Moderatorzy nie będą w stanie wyłapać wszystkich galerii/relacji, w których nie wyświetlają się fotki. Wiem coś o tym, ponieważ wczoraj po uruchomieniu wyżej opisanych mechanizmów, udało mi się przez parę godzin znaleźć i przenieść blisko 300 bezwartościowych galerii/relacji. A to dopiero początek, skala problemu jest duża. I tu prośba do wszystkich - jeśli zauważycie taki wątek na Forum, to proszę link do niego wpisać tu, w tym wątku. My (moderatorzy) go sobie wtedy przeniesiemy i nie będzie już wisiał na Forum jako materiał bez wartości, nie będzie denerwował poszukujących informacji oraz będzie zaznaczony wyraźnie jako materiał do poprawy lub skasowania.

Czyli... Donosimy w tym wątku na Kolegów. W słusznej sprawie! :> Nie obrażą sie, a jeśli nawet to co z tego? ;> Możemy również donieść na siebie samych. Robimy przysługę innym, pomagamy uporządkować nasze stare, zapleśniałe, anachroniczne forum (spodobało mi się to określenie, gdzieś przeczytałem taką opinię o czarnym forumie - święta prawda! ;> ).

Może ktoś powie, że to nie ma sensu - i będzie miał na pewno rację ;> Inny powie, że to ma sens, doniesie na kolegę, sam poprawi swoje fotki - też będzie miał rację i na takie działania liczę :>



Jeśli ktoś tu będzie chciał coś dopisać, jakieś przemyślenia egzstencjalne, filozoficzne itp czy jakieś dobre rady, pomysły czy inne super sposoby na zażeganie problemu zdjęciowego na forum, to bardzo proszę i zapraszam - warunkiem takiego wpisu niech jednak będzie mały donosik na przynajmniej jedną "ślepą" galerię :> Uprzedzam też, że jeśli poruszy temat możliwości zaistnienia naszego hostingu forumowego, proponując czy pytając o szanse na to, to odpowiedzi się nie doczeka, ponieważ ja takiego hostingu nie uruchomię.

"Między nami", to ja się cieszę, że przez ostatnich parę lat istniała w tym zakresie dywersyfikacja, tzn. ten miał zdjęcia na takim serwisie, tamci na innych. Cieszę się, że wszyscy nie mieli fotek np. na wstaw.org ;> bo budę trzeba by było już zamknąć, przecież trzymać jej dla samego Nieustającego Konkursu (z całym szacunkiem, bo to bardzo ciekawa sprawa) nie byłoby chyba sensu ;>



Nie mam takiego doświadczenia, żeby doradzać co robić, gdzie wstawiać zdjęcia teraz, jak żyć.. ;] Może google drive, może flickr - widziałem, ze niektórzy z powodzeniem to robią. Inni mają swój hosting, ale to przypadki jednostkowe. Inni jeszcze zmieniają miejsce na zdjęcia po jakiejś technicznej katastrofie, mają archiwum na dysku, zakładają konto gdzie indziej (licząc się z tym, że za rok może znowu to zrobią), poprawiają swoje galerie i mają sie dobrze - takie podejście jest chyba najzdrowsze i mnie się najbardziej podoba. Ale zaraz, można jeszcze inaczej - na spotkaniach klubowych np. na Geko, Waku, Piwku, Qwaku, Sjeście itd można zrzucić się na serwerek z przeznaczeniem na hosting foto - połączyć siły, pogadać, uzgodnić, przy kilkudziesięciu użytkownikach są to śmieszne pieniądze na łeb. Oczywiście kluczem do takich działań jest to żeby się chciało i żeby znalazł się ktoś lub ktosie, którzy to skoordynują, przeliczą, zrobią składkę i o to technicznie zadbają.



To chyba już wszystko. Dalej nie smędzę i czekam na donosy :>

Dla przykładu sam tu teraz doniosę na Kolegę Moderatora:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=197094&t=197094&filtr=0&page=1

:)

pozdr,
k

P.S.: Aha, jeszcze jedno.. cała ta "akcja" powyżej opisana nie dotyczy galerii z projektu "50 lat MM" - to wydzielony obszar, który też oczywiście jest do uporządkowania, ale o tym pisałem kilka dni temu tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=351020&t=351020&filtr=0&page=1

k.

Post zmieniony (24-09-18 14:15)

 
24-09-18 14:09  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No to ja donoszę na samego siebie - przynajmniej połowa galerii/relacji wymaga poprawienia. Postaram się na bieżąco poprawić co się da.

--
http://messer.cba.pl

 
24-09-18 14:22  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
konradus 
satrapa ;>


 

messer napisał:

> No to ja donoszę na samego siebie

Już przeniosłem, jesteś napiętnowany pod avatarkiem ;>

> przynajmniej połowa galerii/relacji wymaga poprawienia.

Nie jest tak źle...

> Postaram się na bieżąco poprawić co się da.

Dzięki :)

pozdr,
k

 
24-09-18 14:29  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czyżby o mnie zapomniano? A może nie mam nic do poprawiania. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-09-18 14:45  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
konradus 
satrapa ;>


 

OSTOJA napisał:

> Czyżby o mnie zapomniano? A może nie mam nic do poprawiania. :-)

Zapomniano, to złe słowo. Ja te zmiany (liczniki, informacje i mechanizm w profilach) uruchomiłem dopiero wczoraj. To co udało mi się znaleźć wczoraj przez parę godzin, przeniosłem. W wielu miejscach jeszcze nie byłem i sam dotrzeć wszędzie nie dam rady. Zaraz się przyjrzę Twoim galeriom. Dzięki :)

Jeśli ktoś donosi na samego siebie, to byłoby miło, żeby podał tu linki do konkretnych galerii, tak żebym (ja lub inni moderatorzy) nie musiał całego jego konta sprawdzać - galeria po galerii. Jeśli galerii/relacji ma kilka to nie problem, jeśli np. 50 to już trochę czasu zajmuje ;)

pozdr,
k

 
24-09-18 15:40  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

5 pierwszych poprawione.
Jeszcze 9 zostało :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
24-09-18 16:20  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Melduję:
Poprawiono
- 9 galerii "50 lat M/M"
- 3 galerie
Do poprawy - 18
Sukcesywnie je poprawię.

 
24-09-18 16:24  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
Refal   

Donoszę, że moje dwie galerie można usunąć, nie chce mi się ich poprawiać :)

 
24-09-18 16:48  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zabieram się za porządki na swoim profilu :>

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-09-18 17:33  Odp: [Forum] Rupieciarnia, porządki czyli.. donieś na kolegę! :>
konradus 
satrapa ;>


 

OSTOJA napisał:

> A może nie mam nic do poprawiania. :-)

Jarku, przejrzałem Twoich 51 galerii/relacji na Forum i w żadnej nie było problemu ze zdjęciami! :) Galerii w projekcie MM już nie sprawdzałem, bo pewnie też nie ma tam się czego czepić... Tak trzymaj! :)

Dziękuję.
pozd,
k

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024