FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-12-12 15:35  /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie ma dziedziny modelarstwa w której tak powtarzałyby się elementy konstrukcji bardziej niż w modelach kolejowych.Zderzaki,maźnice,resory,sprzęgi itd.Aktualnie sklejając kolejny kolejowy nabytek stwierdziłem ,że te powtarzalne elementy warto by skopiować i mieć gotowe.Pomysł się narodził.Znalazł się chętny projektant który wyrysował co chciałem.Znalazłem i wytwórcę który podjął się wykonania odlewów. Na pierwszy ogień poszły sprzęgi międzywagonowe.
Wyrysowane wg planów kolejowych. Poniżej prezentuję zdjęcia pierwszego odlewu.Wszystkie części składa się wpusty i kołki.
Sprzęg jest ruchomy w pionie i poziomie.Jedynie śruba rzymska jest elementem stałym.
Czas na zdjęcia.
http://img.photobucket.com/albums/v703/kolejarz/QWKAK/Hak/IMG_5971_zps5299846d.jpg http://img.photobucket.com/albums/v703/kolejarz/QWKAK/Hak/IMG_5969_zpsa9d1b2fb.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v703/kolejarz/QWKAK/Hak/IMG_5964_zps6351950d.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v703/kolejarz/QWKAK/Hak/IMG_5963_zps21ca1798.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v703/kolejarz/QWKAK/Hak/IMG_5962_zps9478f365.jpg
Cena za zestaw dwóch sprzęgów/1 komplet/ ma nie przekroczyć 20 PLN.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
18-12-12 15:44  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piszę się już na co najmniej jeden komplet, może więcej.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
18-12-12 15:54  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Co prawda nie miałem nigdy okazji skleić modelu związanego z szynami ale kto wie może kiedyś. Natomiast Podoba mi się pomysł i to bardzo.Andrzeju myślę że sprawiłeś niespodziankę kolegom kolejowcą tym bardziej że ze zdjęć widać że elementy są wykonane solidnie a i cena chyba nie wygórowana. Moim zdaniem bardzo cenna inicjatywa!.

 
18-12-12 15:57  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
belfast 

 

Witam :)
świetny pomysł:)

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
18-12-12 16:04  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Miało być porządnie zrobione i myślę że się udało.W planach są już inne elementy np.sprężarka czy reflektor do parowozu.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
18-12-12 16:36  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajne, może naprawde ułatwić pracę kolejarzom. Ja zrobiłem tylko jeden komplet, ale gdybym sklejał więcej ciuf to bym pewnie sie skusił.

Żeby tylko nie zaczeli sprzedawac modeli z żywicznymi sprzęgami w kompletach ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-12-12 17:10  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
EU07-333   

Nareszcie poprawny kształt haka...reszta także śliczna. Oczywiśie także jestem zainteresowany kilkoma kompletami.

 
18-12-12 17:19  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Łosiu .... miałem to napisać...w zestawie 500 zeta ...ale jak to się mówi ugryzłem się w jęzor.. :)

 
18-12-12 17:46  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Extra Model   

Andrzeju czy te sprzęgi są dla modeli w skali 1:25 ?
Jeżeli tak to czy przewidujesz skalę 1:45 ?
Gdzie będzie można nabyć te sprzęgi?

 
18-12-12 18:58  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

To jest skala 1.25. Do skali ,,O"też będą,spokojnie temat się dopiero rozkręca.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024