FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-12 15:52  [Relacja/Galeria] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

Pogoda nieszczególna więc zdjęcia takie sobie.

W locie.



Przed hangarem.



Porównanie z Gackiem i Skoczkiem.



W hangarze.



W kolekcji.


_____________________________________________

RELACJA

Na prośbę K. Szczepaniuka podjąłem się testowego sklejenia jego najnowszego projektu, który będzie wydany przez Świat z Kartonu. Nie wiem jak będzie końcowy rezultat tego testu, bo modelik jest niewielki i niesie w sobie dosyć dużo drobnych części, za którymi ja zbytnio nie przepadam ale spróbować można. :-)

O samolocie można poczytać tutaj, zdjęcie oryginału:



Jak na razie dwie burty kadłuba:



Post zmieniony (08-01-19 11:14)

 
15-11-12 17:36  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Błąd, źle przykleiłem dolne pokrycia kadłuba - już poprawione. :-)



Post zmieniony (24-10-18 12:23)

 
15-11-12 19:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
AWOT   

Fajny model będzie. Kiedyś chodziła mi po głowie budowa oryginału ale życie zweryfikowało marzenia :-(
Jak się ukaże to chociaż model sobie skleję.

--

AWOT

 
15-11-12 21:58  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
cfemar   

Ładnie, ładnie:-) A coś takiego lata nadal u nas na lotnisku w Suwałkach:-)

 
15-11-12 23:11  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj Panowie. Wam się chyba wydaje, że ja jestem nieśmiertelny a czas to na loterii wygrałem ;-)

A tak offtopując: kiedy te modele ;-)

PZL MXX "Leaper"
Stemme S 20
Samolot transportowy

O rodzince "Dromader" nie wspominam bo to oczywista oczywistość, że te modele muszą powstać ;-)

Powtórzę się pewnie po raz kolejny: tylko pozazdrościć takiego dorobku i ciekawego życia. Ehhh...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-11-12 23:30  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wow, Ostoja, ładnego transportowca wykombinowałeś :-) Miałeś wymyśloną nazwe?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-11-12 11:03  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

AWOT, cieszę się, że chociaż model będzie. :-)

cfemar, nawet nie wiedziałem, może zdjęcie zamieścisz !!!

Rafał, Dromadery się robią, natomiast Leaper jest tuż pod "wierzchem" - lada dzień - Tomek wprowadza poprawki. Co do reszty jak na razie cisza. A z tą ciekawością życia to różnie bywa, czasami takie też jest "upierdliwe".

Łosiu, co do nazwy to były rozpatrywane: Tragarz, Bagażowy i takie różne ale oficjalnie żadna nie była ujawniona, roboczo nazwany był .... Buras.

Stare śmieci wyciągacie a życie leci naprzód.

Z Prząśniczki zrobił się szkielecik tylnej części kadłuba i został wklejony - wszystko jak na razie pięknie pasuje.



Post zmieniony (24-10-18 12:29)

 
16-11-12 18:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA napisał:

"Stare śmieci wyciągacie a życie leci naprzód."

To nie są "stare śmieci". To jest żywy dowód na to, że (parafrazując poetę) Polacy nie gęsi i swe skrzydła mają.

Pomijając już wszystkie aspekty patriotyczno-historyczne to są samoloty (projekty) o naprawdę pięknych nowoczesnych sylwetkach, ciekawych konstrukcjach i rozwiązaniach.

Jak dla mnie to PZL MXX "Leaper" jest kwintesencją podejścia do tematu nowoczesnych lekkich samolotów patrolowych i turystycznych. Słynny już "Gacek" czy "Skoczek" to nic innego jak spełnienie chłopięcych marzeń o samolocie "zabawce" (choć to chyba nie najlepsze określenie ale innego nie znalazłem). "Transportowiec" ze swoją sylwetką niemal z filmu S-F to balsam dla oczu i duszy. Nie wspomnę o samej idei bo ta też jest fenomenalna w swojej klarowności i prostocie.

OSTOJA tymi projektami nadałeś realny kształt moich dziecięcych "wizji" o lataniu i nowoczesnych samolotach, które gdzieś tam na boczku arkusza sobie szkicowałem kredkami.

Wybacz mi więc, że tak trochę upierdliwie, drążę niektóre tematy ale po prostu inaczej nie potrafię. To ma po prostu dla mnie zbyt dużą wartość osobistą i sentymentalną.

Długo bym tak mógł jeszcze się rozpisywać ale już kończę i solennie obiecuje już więcej wątku o "Prząśniczce" nie zaśmiecać prywatą ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-11-12 19:47  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratulacje Ostoja za model i jeszcze za ten "tajemny" projekt.
Chopin ma rację. Powinniśmy być dumni z tego, że inżynier z Mielca miał pomysły lepsze niż ci z NASA. Ciekawe co się jeszcze znajdzie w domowym archiwum lotniczym. Mam nadzieję, że Tomek już wie

--
gienek

 
16-11-12 20:00  Odp: [Relacja] J-1 Prząśniczka sklejanie testowe dla Świata z Kartonu.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Podpatruję, i na pewno sobie poradzisz z tym maluchem, bo przecież już wykonałeś ich kilka z bardzo dobrym rezultatem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024