FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-11 18:05  [Galeria] WD-II mod. Gacek na kółkach lub pływakach (wg proj. Tomasza K.).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

Jest to wynik testu klejenia surówki projektu opracowanego przez Tomasza K. na podstawie fragmentów dokumentacji z 1988 roku jaka się zachowała do dzisiaj. O Gacku można poczytać tutaj.

Najpierw zdjęcia pierwowzoru i oryginału, ostatnie zdjęcie to Gacek przewożony Antkiem z Mielca do Wrocławia i z powrotem w 1988 roku:



https://www.youtube.com/watch?v=By0xQriEPNI



GALERIA

Zdjęcia modelu w "locie":



Przed hangarem:



Porównanie z An-2:



Gacek w Antku.



W hangarze:



I do kolekcji.



GACEK NA PŁYWAKACH

W locie.



Przed hangarem.



W hangarze.



W kolekcji.



Na stronie 9-tej wkleiłem zdjęcia z budowy Gacka.

Post zmieniony (08-01-19 11:21)

 
28-10-11 18:43  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne wykonanie,to coś w rodzaju Prząśniczki ,która u nas nie zrobiła kariery,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-10-11 21:39  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No piękny. Mój egzemplarz jest póki co na znacznie wcześniejszym etapie ale postaram się go trochę podgonić przy okazji wolnego.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
29-10-11 10:47  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To mnie już interesuje tylko: kiedy, gdzie i za ile ;-)
Gratuluje przedewszystkim zrealizowania tego projektu. Mój pretendent do modelu roku.

Normalnie już się nie mogę doczekać :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-10-11 10:52  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ale paskudztwo, i to bez lufy;-)
Też jestem ciekaw gdzie, kiedy i za ile:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-10-11 10:52  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piękny model samolotu polskiej konstrukcji.
A mnie się marzy PZL-126 Mrówka.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
29-10-11 11:04  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cieszę się, że się "podoba" ;-), gdzie, kiedy i za ile proszę pytać się Tomka.

--

Post zmieniony (29-10-11 11:19)

 
29-10-11 13:56  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A tak na marginesie, to zapromuję trochę Podkarpacie.
Tacy inzynierowie-konstruktorzy z Mielca jak Ostoya byli kiedyś świetnymi krzewicielami mysli technicznej. Dziś też jeszcze można spotkać pasjonatów, chociaż przemysł lotniczy "leży". Wprawdzie teraz konstruują samoloty (np. Szamana), ale są to małoseryjne produkcje.
Przypomnę, że w latach 80-tych w Mielcu, a potem w Rzeszowie pojawił się mały pasażeski samolot szerokokadłubowy Piper Experimental, (dla ok. 20 pasażerów), jednak Polska nie chciała go produkować, bo był amerykański. Amerykanie chcieli oddać licencję za darmo. Wyszukano jednak tyle trudności technologicznych (np. że ma wymiary w calach), że stał przez prawie 25 lat pod wydziałem Lotniczym PRz, aż poszedł na złom. Za to kupiono licencję An-28.
Dobrze że Ruman (Ostoya) przypomniał te konstrukcję WD-II. To kolejny wkład do technicznej myśli konstrukcyjnej Polski. Gratuluje

--
gienek

 
29-10-11 16:01  Odp: [Galeria] WD-II mod. Gacek
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ano tak, to był Piper PA-35 Pocono. Firma Piper chyba ze względu na przejściowe trudności wstrzymała rozwój tego samolotu i prototyp wraz dokumentacją trafił do Mielca. Na bazie Pocono był projektowany w Mielcu PZL M19, samolot klasy commuter ale ze względu na licencję An-28 a również program I-22 Iryda prace nad tym projektem zostały wstrzymane ze względu na brak "mocy przerobowych". Prototyp PA-35 trafił z Mielca na Politechnikę Rzeszowską a potem do wsi Widełka. Ciekawe, że już śp. Główny Konstruktor s-tu M19 też nazywał się Widełka i nie pochodził ze wsi Widełka tylko z Bochni. O samolocie PA-35 Pocono można poczytać tutaj a o M19 tutaj

Piper PA-35 Pocono we wsi Widełka.





--

Post zmieniony (30-10-11 08:03)

 
30-10-11 06:27  Odp: [Galeria] WD-II Gacek
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale złomiarze mieli radoche a może nawet chłopu do stodoły też coś sie przyd

Post zmieniony (12-11-11 16:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024