FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-13 09:50  [Relacja/Galeria] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Junakiem:



W hangarze:



W kolekcji:


____________________________________________

RELACJA:

Ponieważ centropłat i skrzydełka doczepne Żubra wymagają dość sporo tektury więc trzeba było pociąć wycinankę z Tarpanem, bo spodnia część wycinanki ma dość fajną i grubą tekturkę. :-)

Na początek okładka, trochę środka wycinanki, zdjęcie samolotu. O samolocie można poczytać tutaj.





Wręgi naklejone na tekturkę, zakupiona wytłoczka kabinki w Gomixie:



Wycinankę i wytłoczkę dostałem w prezencie od Darka71. :-)

--

Post zmieniony (08-01-19 11:11)

 
28-01-13 09:56  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, ja rozumiem nazwy samolotów pochodzące od ptaków,ale latające tarpany?jedyny koń latający to pegaz,oczywiście mówimy o nazewnictwie cywilnym,wojskowe to inna bajka,choć na skrzydłach widnieje SP PAW ładniej ale czy adekwatnie,samolot ładny,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (28-01-13 10:13)

 
28-01-13 12:09  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Najpierw spojrzałem na okładkę i pomyślałem, że będzie kolejny samolocik do kolekcju w narodowe barwy. Potem patrzę na arkusz, a tu inne kolorki :) Takie czekoladowo - waniliowe :). No i mamy kolejną ciekawą i chyba jedyną relację z budowy tego naszego samolotu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-13 12:18  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeden z dwóch Tarpanów stoi jako pomnik w Szczucinie i czas na jego renowację. Drugi w Muzeum w Krakowie.

--
gienek

 
28-01-13 14:04  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Borowy napisał:
.... chyba jedyną relację z budowy tego naszego samolotu.

Eeee nie. Wojtek szczęśliwie go skończył a tym samym jestem pewien, że nie utrudzę się zbytnio przy tym modeliku, bo nie było "manewru cevy" tak jak przy Wildze. :-)))

Gieniu, nie wiedziałem, że Tarpan niszczeje w Szczucinie - dobrze wiedzieć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-13 14:27  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zara,zara.... zaczynasz Waść nowy model z braku tektury na Żubra? Dobrze zrozumiałem?
napisałeś: "....wymagają dość sporo tektury więc trzeba było pociąć wycinankę z Tarpanem, bo spodnia część wycinanki ma dość fajną i grubą tekturkę..."

 
28-01-13 14:32  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lepic, no tak to jakoś wyszło. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-13 14:59  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Eeeee.... no to trza było mówić. Kopsnij kolego adresa mi na "mejla" to podeślę Ci kilka arkuszy za free..... pod jednym warunkiem: że Żubra raz-dwa skończysz :)

 
28-01-13 15:45  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie jest jeszcze tak tragicznie, musiałem mieć jakąś wymówkę by zacząć Tarpana. Z Żubrem mam jeszcze dużo czasu, bo do czerwca, więc pośpiechu nie ma.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-13 21:42  Odp: [Relacja] PZL M4 Tarpan Fly Model nr 137
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja już się pogubiłam w tych Twoich samolotach.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024