FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-03-14 17:14  [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

Model jest dość prosty i szybko się go lepi.

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Muchą Standard.



W hangarze:



W kolekcji:



--

Post zmieniony (08-01-19 10:57)

 
21-03-14 17:35  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratuluję modelu :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-03-14 17:36  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piekności,widać ścisk na ściance ,więc jeszcze sporo planów,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-03-14 18:25  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje!
Jak ktoś chce poczuć klimat akrobacji szybowcowej-to polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=rnU8ayXI9eI
To inny szybowiec, ale wrażenia podobne ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-03-14 19:56  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Świetny model! Bardzo nietypowa (przynajmniej dla mnie) masywna bryła kadłuba. Przypomina mi nieco Bella X-1 :)

Nic tylko wydać ten model drukiem!

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
22-03-14 00:05  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Cała ściana w muchach! I do tego wszystkie w "kupie".
Miej baczenie, żeby nie zaczęły świntuszyć.



--
serwusik

 
22-03-14 00:30  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

My mamy popęd do modelarstwa, a muchy do czegoś innego...

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
22-03-14 18:31  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z tymi muchami to jeszcze trochę za wcześnie ale latem trzeba będzie uważać. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-03-14 18:40  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękny model :)

Widzę fana szybowców ...

Ja dopiero zaczynam akrobację ale jeśli kogoś interesuje to tu jest filmik z opisem co jest co, z podstaw oczywiście.

https://www.youtube.com/watch?v=Iu_FZlUUxfQ

PS. fajne ujęcia w locie :)

Post zmieniony (22-03-14 18:40)

 
22-03-14 19:49  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Filmik obejrzałem, fajny. Nie wiem dlaczego pilot trzyma drążek oburącz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-03-14 20:05  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zasadzie masz rację OSTOJA ale jakoś tak, hmm z przyzwyczajenia, wygody a w korkociągu pewnie trochę stresu trzymam 2 rękoma. Czasem jeśli dany egzemplarz szybowca ma np. krótszy drążek to jest po prostu łatwiej ale to głównie przy starcie za wyciągarką.

Oczywiście np. lądować tak się nie da bo druga ręką jest potrzebna do minimum obsługi hamulcy.

--

 
22-03-14 20:24  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zwróciłem na to uwagę bo sam mam na szybowcach nalot około 200 godzin. Moje przygody szybowcowe opisywałem: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=66933&t=66933&filtr=0&page=92

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 07:48  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawa opowieść. Ja mam dopiero około 50 godzin nalotu ale nie planuje poprzestać na tym :)

Wodowanie da się przeżyć (choć pewnie po szybowcu drewniaku) ale lądowanie na las to czyste samobójstwo dla mnie (choć czytałem jak to wykonywać :p)
Oby jak najmniej takich sytuacji...

Szkoda że kiedyś nie było takiej łatwości jeśli chodzi o możliwość nagrywania wideo, inne szybowce, mniej zurbanizowany krajobraz...
Mnie w 1970 jeszcze na świecie nie było...

Podziwiam kolegi modele szybowców i pozdrawiam
Sławek

 
23-03-14 11:30  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Parę fotek z budowy Kobuza.

Kabina:



Kadłub:



Skrzydło:



Usterzenie:



Podwozie:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 16:15  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jurek - mi dziób kojarzył się ze Starfighterem :) Sam projekt zupełnie odskoczniowy :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-03-14 20:46  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratuluje, model jak zwykle wspaniały.

Pytanie mam takie gdzie można go kupić :)

Pozdrawiam,
Tomek

 
23-03-14 21:36  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trzeba się zwrócić z tym pytaniem do Tomasza K.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 21:46  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Gratulacje !!!
Piękny model. Nic tylko pozazdrościć.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
24-03-14 12:50  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pokusiłem się jeszcze o mały obrazek ww. szybowca. Pierwszy raz posiłkowałem się aerografem.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-03-14 15:37  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Okładka już jest, jeszcze wydawca.

Z tego obrazka uświadomiłem sobie, że w moim Kobuzie brakuje dwóch rzeczy. Uchwytu w kabinie i uchwytu na ogonie. W kabinie odpuszczę, bo już nie dostanę się ale uchwyt na ogonie trzeba będzie dorobić. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-03-14 01:36  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Jeśli chodzi o wydawcę, ja próbowałbym TU

 
02-06-14 11:21  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wyróżnienie w Krakowie.



Post zmieniony (29-09-18 14:52)

 
02-06-14 18:48  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Duże tego. Wyróżnienie dla Kobuza cieszy w szczególności ... i niepokoi zarazem w kontekście naszych lokalnych imprez :P ... taki żarcik ma się rozumieć. Gratuluję :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024