FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-04-12 15:35  [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Antek zmęczył mnie do tego stopnia, że musiałem na jakiś czas odpocząć od kartonu. Zająłem się renowacją moich starych modeli plastikowych i to z niezłym skutkiem. Ale paluszki zatęskniły w końcu za kartonem, więc trzeba by coś pociąć skalpelem. An-2 na razie leży zakonserwowany na szafie i czeka, aż najdzie mnie ochota na kontynuację.
Na matę powędrowało niemieckie działko Flak 38 z Kartonowego Arsenału. Plan jest dosyć ambitny i zakłada budowę działka i ciężarówki Mercedes Benz L3000 z Modelika, oraz połączenie tego w całość. Działko będzie ustawione na skrzyni ładunkowej Mercedesa, ewentualnie w razie jakiś trudności zrobię je w wersji holowanej. Flak 38 był montowany na różnego rodzaju pojazdach kołowych i gąsienicowych, więc taka konfiguracja jest bardzo prawdopodobna. Najpierw skupmy się na działku. Na początek zabrałem się za osłonę i podstawę. Modelu nie retuszuję, bo będzie malowany na ciemnoszary kolor.



Na pierwszym zdjęciu widać toczoną lufę, którą kupiłem kiedyś do Luchsa z WAKu. Powinna pasować też do tego modelu, ale wstępne przymiarki pokazują, że jest trochę za mała. Trzeba będzie zrobić sobie samemu:)

--

Post zmieniony (22-07-12 19:05)

 
12-04-12 15:40  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zamontujesz ją na mercu to bedzie świetny zestaw. A więc zasiadajmy i oglądajmy postępy w klejeniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-04-12 18:18  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Siadam sobie obok i się pogapię co z tego wszystkiego wyjdzie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-04-12 18:37  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też zaglądam przez ramię. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-12 16:13  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mario1970   

Jasiek . Tak na przyszłość . Zerknij na podstawę za pomocą której wciągano flak na pakę w przypadku blitza, a potem na niej flaka stawiano
W tym wątku podanym niżej jest kilka pomocnych fotek.

http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=6252

--



 
16-04-12 18:08  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za link!

--
Pozdrawiam!

 
16-04-12 18:26  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zacny model się szykuje :) Jeden z najlepszych jakie sklejałem, problemów nie miałem absolutnie żadnych :) Powodzenia :D
PS. Jakby co to galeria mojego FlaKa jest pod avatarem

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
22-04-12 13:38  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Podstawa gotowa. Dodałem parę rzeczy od siebie, żeby bardziej ją uplastycznić. Z nitki zrobiłem imitację spawu, który biegnie wzdłuż całej podstawy. Wikolem pogrubiłem brzegi pokręteł przy podstawie. W ten sposób elementy robią się bardziej przestrzenne, co jest dosyć ważne przy malowanym modelu. Osłona też jest gotowa. Na podstawie zdjęć zmieniłem trochę układ nitów oraz dodałem oczka z drutu, które znajdowały się z przodu osłony. Obydwa elementy pomalowałem wstępnie pędzlem. Matowa farba uwydatni wszystkie niedoróbki. Po poprawkach i przeszlifowaniu drobnoziarnistym papierem ściernym pomaluję wszystko aerografem.
Przykładowe zdjęcia działka, na których się wzoruję:



A teraz moje wypociny:



--
Pozdrawiam!

 
22-04-12 15:48  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,znów Jasiek na antenie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-04-12 16:30  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednak trzeba przyznać, że drobiazgi wychodzą Ci super. Zaglądam co jakiś czas. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024