FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 19Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-15 15:46  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też chciałem kupić ten model . Ale już na etapie oglądania szkieletu było widać że coś jest nie tak . A skoro już szkielet ma błędy , to co będzie na dalszym etapie .
A szkoda bo miałem na niego chrapkę :(

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
25-09-15 15:48  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Spokojnie Andrzej, może to wszystko ma jakiś sens, tylko my nie wiemy jaki...
Liczę na to, że autor modelu nam to wyjaśni i wszystko będzie git.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
25-09-15 18:39  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tacy starzy forumowicze a jeszcze do tego nie doszliście????....... przecież panowie projektanci nie mają w zwyczaju odpowiadać na pytania - zwłaszcza te niewygodne.
Jeśli już to co najwyżej odpowiedź będzie brzmiała w stylu: wina leży po stronie modelarza - za bardzo się spieszył, niedokładnie przykleił, źle wyciął/spasował*
życzę powodzenia.....

* - skreślić niepotrzebne.......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-09-15 20:33  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No, Janisz słyszałeś ty lepiej już nic nie pisz.

Papier ścierny chwyćmy w dłoń
szlifujmy aż po noc, korygując błędów moc.
Hej ho, hej ho.

;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-09-15 20:39  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czyli papier ścierny jest wkalkulowany w koszt wycinanki :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-09-15 21:59  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ceva nie słyszałem a co najwyżej przeczytałem ale............. jakoś nie mam ochoty się zastosować........ ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
26-09-15 08:25  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Lubię modele z problemami:-) Dzięki temu może go kiedyś zrobię. Lubię wyzwania.
Janisz- zdjęcie lotniskowca jest tylko po to żeby pokazać że Darecki skleja swoje projekty. Wcześniej są dwa zdjęcia dna Zuiho. Także zanim coś napiszesz to pomyśl i przeanalizuj.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
26-09-15 08:43  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Darecki za odpowiedź.

Skoro nie ma już projektu, ani nie masz egzemplarza autorskiego, to informuję Cię, że wydrukowana wodnica w feralnym miejscu wygląda tak:



Piszesz aby szlifować. Pewnie, będę szlifował, podobnie jak cała rufę, bo ta wygląda tak i pomimo jej obłości, to wręgi tak też są sporo za małe



I zupełnie niezrozumiały "kwiatek" na dziobie, przy centrum dowodzenia.



Części Pk2 (tektura) i 52 (pokład na niej) powinny być identyczne (łatwizna przy projektowaniu), a jak widać nie są....
Co widać, prawidłowa jest Pk2. Niestety błąd pokładu 52 dubluje nienaklejona jeszcze część 54, która jest dolnym oparciem ściany czołowej nadbudówki, a wiec niestety trzeba ją robić ręcznie (nie dochodzi ona do krawędzi poprawnej Pk2).

Itd, itd...

Nie chodzi mi tu Darecki o wypisywanie wszystkich błędów w twoim projekcie, bo efekt mojej pracy to dopiero 3 dni! Aż boję się, co będzie dalej.
Obserwuję Cię i Twoje projekty od dłuższego czasu i bardzo bym pragnął z czystej sympatii do wszystkich projektantów modeli kartonowych, jako do zanikającego gatunku, aby ilość twoich projektów (których jest ostatnimi czasy mnóstwo), przeszła w końcu w ich jakość. Nie myli się ten, co nic nie robi i sam jako autor i wydawca czasopisma, w którym tez zdarzają się "babole" o tym wiem.
Ale ja pokazuje błędy najprostsze, dziecinne wręcz, rzucające się od razu w oczy, które każdy projektant powinien wychwycić przy pierwszej, nadarzającej się okazji - czyli klejeniu surówki. Poprawa ich to 5 minut pracy Corelem - "bułka z masłem".
Stąd od razu narzuca się przypuszczenie, że projektujesz byle szybko, niedbale, "na kolanie" - jak mawia moja mama.
Odbierz moje uwagi jako dobrą radę starszego kolegi, a nie czepialstwo z mojej strony.

Pozdrawiam
Sylwek


--

Post zmieniony (26-09-15 09:28)

 
26-09-15 09:32  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
krzysztof   

Mam pytanie do autora modelu.Z jakich materiałów korzystał autor ,aby opracować model tego lotniskowca.Niech odpowie na mój post.

 
26-09-15 10:12  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam nadzieję, że jest dużo zapasu koloru... :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 19Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024