FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-10-15 18:28  [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też chciałem zawsze mieć w kolekcji jakiś statek. Teraz już mam, a krótki romans z morzem trwa ;-)

Delta Multicraft 1000 jest wielofunkcyjnym lekkim tz. workboat-em prostokątnego kształtu kadłuba. Może być używane w szerokim zakresie operacji morskich w osłoniętych i płytkich wodach, w tym pchania / ciągnięcia, obsługi boj, pogłębiania, przebazowania towarów i personelu, itp. Napędzany jest przez dwa silniki główne. Bliźniaczy układ napędowy zapewnia bezpieczeństwo pracy i dużą zwrotność. Dźwig umieszczony centralnie na części dziobowej pozwala na optymalną jego pracę i pozostawia dużo wolnego miejsca na pokładzie.

Modelik jest do kupienia na stronie PaperShipwright za 0£.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

I wzorzec wody, który starałem się odtworzyć na podstawce (zdjęcie zrobione z „okna” mojego „letniego biura” ;-) jak by ktoś mnie chciał znaleźć, jak mnie nie ma :-D ):



Uprzedzam malkontenctwa co do zdjęć: nie potrafię fotografować w macro, i wyszło jak wyszło.

Zakochałem się w tej łupince od pierwszego wejrzenia i musiałem ją sobie zrobić. Części pewnie mniej niż w niejednej szalupie z dużych łajb z wiodących wydawnictw, ale i tak mój statek bije te wszystkie olbrzymy na głowę: jest mój, prze zemnie zrobiony i tak jak z grubsza chciałem od A do Z. Dioramka to pomysł inspirowany wyczynami naszej forumowej koleżanki od historyjek morskich w miniaturze czyli viltianus. I choć skala niepomiernie większa, radocha olbrzymia.

Troszkę o technice wykonania:
Modelik to czysty standard z drobnymi poprawkami w postaci wywietrzników i komina z miedzianego drutu. Wywietrzniki w oryginale były tylko namalowane na ścianie nadbudówki, a wydech to płaska imitacja z wycinanki. Załoganci to darmowy zestaw do pobrania ze strony wydawcy, tak jak kontener. Uplastyczniłem trochę podest koło żurawia, bo w tym miejscu odlazł mi toner z wydruku ;-/
Relingi wykonane z nitki na specjalnym krośnie i zagruntowane białą PACTRĄ. Maszt w pierwszej wersji był wycinankowy, ale został uszkodzony i musiałem go odtworzyć we własnym zakresie. Ale nie odbiega konstrukcyjnie od wycinankowego.
Woda to tektura: szara lita, chusteczka higieniczna, akwarela: zielona i niebieska, PACTRA bezbarwna glos i biała matowa. Miejscowe poprawki wykonane Sidoluxem do kamienia.

Na koniec mała zajawka z budowy przy przyrządzie pomiarowym:



Czy będę kontynuował tę serię? Nie wiem. Nie mówię tak i nie mówię nie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:41)

 
10-10-15 23:52  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Fajna dioramka :) gratulacje :) Mój model czeka już od ponad roku wydrukowany na pomysł gdzie go wcisnąć, ale myslałem że będzie dodatkiem a tu proszę, główny bohater :)

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
10-10-15 23:59  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Witam, kontener debeściarski, nie wiem co to pływa obok ale jest fajne, pozdrawiam ceva.


;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-10-15 08:04  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajne te Twoje dioramki, zarówna to prezentowana jak i latarnie... Taki skromne, ale mają klimacik swoisty. Super!

--
54323031

 
11-10-15 08:34  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajna dioramka. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
11-10-15 19:26  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JKorjat a ja na początku zastanawiałem się właśnie co większego dorobić do tej łupinki ;-) Z tego wydawnictwa jest fantastyczne pobrzeże i jakiś pasażer. Wpadła mi jednak do głowy szalony pomysł i efekt widać ;-)

ceva trochę ubogi w detale, ale wiesz... Ta skala ;-)

Petrov jak się niema co się lubi... A ja lubię czasem właśnie podłubać przy takich pchełkach. Identyczną robotę miał bym przy np.: kabinie myśliwca. Ale do tego trzeba później dorobić myśliwiec ;-) A tak mam nanochirurgie bez interny ogólnej ;-)

Doody miło mi, że się taki mały bączek podoba :-) Yamato czy Saratoga to to nie jest, ale cieszy chyba podobnie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-10-15 09:22  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
pieczarek   

Bardzo fajny karaluch... a moze plankton? ;)

--
pozdrawiam Kuba

 
13-10-15 09:38  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Urocze toto :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
13-10-15 17:48  Odp: [Galeria] Morskie opowieści... Delta MultiCraft 1000 Workboat.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

pieczarek bardzo słuszna uwaga ;-) Jak wodniak to plankton ;-)

Viking_BB też się zakochałem ;-) I dlatego sobie zmajstrowałem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024