FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-09-15 14:30  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zapas koloru odkąd pamiętam zawsze służył do uzupełniania ewentualnych braków w projekcie. Tak było jeszcze za czasów, gdy na rynku był tylko MM. Części można dorabiać jak coś zostanie. W modelach okrętów Answer nie zostaje :)

Oczekiwanie, że na rynku będą tylko idealne projekty jest przejawem naiwności (sorki). Osobiście oczekuję wysokiej jakości jedynie po modelach ze Stegny. Ale one są bardzo drogie. Dostajesz wysoką jakość za wysoką cenę. Pozostałe wydawnictwa wydają lepsze lub gorsze modele. Te lepsze są drogie. I wtedy wszyscy narzekają, że przegięcie.

Zwróćcie uwagę na ceny dzisiejszych modeli okrętów. Też jestem zdania, że Zuiho jest góra na 80 zł. Ale cóż... Ludzie kupują po 135 to i podaż jest.

To co mnie zastanawia, to fakt, że część nowo wydawanych modeli to stare projekty. Pytanie: czy te stare projekty przeszły przez jakąkolwiek kontrole przed wydaniem? Wiadomo, że umiejętności szlifuje się wraz z praktyką. Jeśli starym projektom bliżej do Kongo, niż Akagi to ja się poddaję.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-09-15 16:33  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel - mamy odmienny punkt widzenia w kwestii zapasu koloru w wydanych modelach - ok. Ja mam swój Ty inny. Nie będę Ciebie przekonywał. Widać wolisz kupować niedoróbki a potem tracić czas na poprawki.

Ja jeśli mam już sam coś dorabiać to wolę pójść w konwersję - nie mylić z waloryzacją czyli przerobić dany model albo na jednostkę bliźniaczą ( z reguły ciężko to zrobić w "standarcie") albo np. w wyglądzie po jakiejś przebudowie. A najlepiej jest zrobić od podstaw samemu na podstawie planów. Wtedy człek nie musi psioczyć na autora, wydawcę itp ew. na samego siebie ;-)))

Widać że słabo znasz rynek skoro uwielbiasz modele tylko z jednego wydawnictwa. Twój wybór ale wierz mi są inne całkiem fajne modele. Np. ostatnie WAKi. To tak żeby nie robić żadnej pseudoreklamy. ;-D

Stare czy nowe nieważne -KAŻDY model powinien być dobrze sprawdzony przed pójściem do sprzedaży.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
27-09-15 16:48  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No nie jest tak do końca z moimi preferencjami jak napisałeś, ale nie będę dalej wchodził w temat. Fakt faktem, że wszystkim nam na pewno zalezy na jak najwyższej jakości, lecz inaczej definiujemy granice dopuszczalnego błędu.

Co do modeli jednego wydawnictwa, to akurat ich kupuję najmniej. :) Ze względu na cenę. :) Ale doceniam nakład pracy, jaki autorzy tego wydawnictwa wkładają w proces projektowania, czego odzwierciedleniem jest później jakość wykonanych modeli w standardzie. Spasowanie co do dziesiątej części milimetra, gdzie decyduje to, czy linię zetniesz całkiem czy tylko w połowie. To nie jest powszechna praktyka na rynku. I mam nadzieję, że jednak to jakość stanie się wreszcie wyznacznikiem standardów, a nie ilość.

Nic nikomu nie ujmując, trudno jest nie dostrzec faktu, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Niektórzy wydawcy zbierają tego plony w dyskusjach takich jak ta przy okazji Zuiho, czy kolejnego nowego Małego Modelarza, gdzie ludzie wyrażają obawy przed jakością. Chcesz model bo temat super ale wcześniejsze doświadczenia każą zastanowić się dwa razy nad zakupem. A nie pomaga też to, że nie ma zdjęć gotowego modelu i tp.

Nie narzekam. Kupuję, kleję, czasami męczę się. Ale fakt jest taki, że kiedyś cierpliwość się kończy, a wtedy wzrok kieruje się w inną stronę.

Co do Zuiho, to ukłony dla autora, że jednak zostawił na burtach nadmiar do ścięcia. To powinna być normalna praktyka.

--

Post zmieniony (27-09-15 16:50)

 
27-09-15 18:45  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Cholera, dawno nie wchodziłem na stronę wyd. Haliński. Myślałem że ceny za Hooda, czy Fuso nadal kosztują 165 zł, a one teraz chodzą po 189 zł. Miałem już pisać że modele tego wydawnictwa nie są, aż takie drogie, że California jest droższa :D

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-09-15 20:25  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiecie trochę mnie śmieszy wasza niezachwiana ufność w jakość modeli okrętów z wymienionego wydawnictwa. Ale w końcu to wasza kasa i czas.
Bizon masz na myśli tego "Fuso" w którym nie można obracać którejś wieży oraz tego "Hooda" w którym oklejki dna mają różne kolory.
No rzeczywiście standard i poziom najwyższy.
Zawsze można kupić barwionkę w papierniczym tylko po co skoro można kupić plany i wg. zasady zrób to sam zrobić to lepiej samemu... ;-o

W "Californii" upatruję inny problem ( zaznaczyłem go w odpowiednim wątku) - choć bardzo chcę się mylić i trzymam kciuki za to aby nie było potrzeby szukania "barwionki"......formatu A3.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
27-09-15 21:45  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Janisz, czy Ty bywasz z czegoś zadowolony? Czy to narzekanie na wszystko to tak już masz na stałe w swojej naturze?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-09-15 21:59  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Też tak właśnie czytam wypowiedzi kolei Janisza i zastanawiam się czy naprawdę masz tak złe przeżycia i doświadczenia w praktyce czy tylko relacji innych forumowiczów z modelami tegoż właśnie wydawnictwa, bo nie bardzo rozumiem pastwienia się nad modelami nowymi które tak naprawdę nie mają nigdzie relacji a wydawanie wyroku na podstawie jednej dłuższej wręgi to chyba przesada tym bardziej że szkielet tak jak ktoś już wcześniej napisał i tak szlifujemy (lepiej chyba że jest szerszy element niż węszy)

 
27-09-15 22:02  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Janisz chyba wymacał otwartą ranę i z maniakalną perwersją będzie ją posypywał solą, dręcząc ofiarę. Że też to ludziom sprawia radość.

 
27-09-15 22:05  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel oczywiście że jestem zadowolony z wielu rzeczy, tylko nie lubię jak ktoś mnie chce uszczęśliwić na siłę np.spapranym modelem za który zapłaciłem biletami Narodowego Banku Polskiego nabytymi legalnie za wykonywaną pracę czyli nie bez wysiłku.
A tak jest jak nabywam "upragniony" model ulubionego okrętu ( jednego z wielu) a tam czeka na mnie psikus w postaci o których już wyżej pisaliśmy wszyscy razem.
Chyba to jest logiczne. Podałem już przykłady całkiem fajnych modeli ale skoro się zafiksowaliście na jedynym rzekomo trzymającym wysoki poziom wydawnictwie ( choć w okrętach naprawdę wypadają średnio blado) to już jest wasza sprawa. Mnie proszę w to nie mieszać ;-) to nie jest żaden hejt jedynie stwierdzenie bądź powtórzenie faktów.
Owszem można nie kupować ale chyba nie o to nam chodzi. Bo tak naprawdę nikt nie ma interesu w tym żeby nie kupować - ani wydawca który może zbankrutować, ani projektant którego po kilku wtopach nikt nie weźmie do współpracy ani my modelarze rezygnując z "wyśnionego" modelu i czekając na nowe lepsze wydanie - a co jak to nowe wydanie też będzie skopane?
Raczej powinniśmy zintensyfikować nasze siły w celu poprawy jakość wydawanych modeli tylko czy aby na pewno wszystkim o to chodzi - i to mnie martwi.
Owszem jest "złoty środek" budować modele od podstaw z planów - zabawa przednia ale to inna bajka. Skupmy się na modelach wydanych jak np. "Zuiho" i pytaniu o którym prawie zapominamy - dlaczego model takiego fajnego okrętu zawiera podstawowe błędy już na etapie sklejania szkieletu?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
27-09-15 22:09  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A może macie coś mądrzejszego do napisania niż to co właśnie wyczytałem, w waszych wpisach drodzy forumowicze tomo11 i kalafior?

Żeby nie było to solennie obiecuję że do końca przyszłego tygodnia wstawię zdjęcia modelu nad którym obecnie siedzę ( np. dziś obrobiłem kilkanaście szalup) a że nie jest to "Zuiho" - to nie będę ich wstawiał tutaj.
Pasuje?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024