FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-09-15 11:11  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogi Kubeksusie ja nie muszę analizować tego o czym piszę bo doskonale wiem o czym piszę ale pozwolisz że zrobię wyjątek dla Ciebie i to wyjaśnię.

Moje wypowiedzi są często okraszone ironią jak np. pytanie po co autor wkleja zdjęcie innego modelu skoro pytanie zostało zadane dość precyzyjnie w dodatku poparte zdjęciami a więc nie wyssane z palca dotyczące konkretnego modelu.
Odpowiadasz :" ..po to żeby pokazać że Darecki skleja swoje projekty. ...:.
No tak skoro " skleja" -czas teraźniejszy to skleja i skleja i skleja tylko jakoś nie skończył.....kilka zdjęć kadłubów jego autorstwa już widziałem........
Panowie sprawdzenie czy model jest ok nie powinno się ograniczyć tylko do sklejenia kilku części projektowanego modelu, szkieletu czy kadłuba w celu pokazania czy pasuje a co z resztą ???? Skoro kadłub pasuje to reszta też będzie ? - no proszę was.....
Paniał aluzju???

Syjek celnie napisał w ostatnim wpisie więc nie będę się powtarzał. Dorzucę jedynie radę aby za bardzo nie zeszlifował bo potem może się okazać że szkielet jest cycuś tylko kurde oklejki jakoś nie pasują bo np. oklejki burt zjechały za bardzo w dół i znowu ciach i ciach i ciach....... ot takie modelarskie życie.

Kubeskus skoro lubisz modele z problemami zainteresuj się modelami autorstwa Pana Turalskiego. Na pierwszy rzut oka super tematy, fajna grafika, na początek wszystko pasi - kadłuby wychodzą ekstra za to powyżej poziomu pokładu już jest gorzej - dużo gorzej. Brak części itp. Chciałbyś kupować nowy samochód w którym np. brakowałoby świateł - ??? No bo przecież można dokupić w sklepie - są podobne zamienniki prawie to samo. No jak chciałbyś?? A tak właśnie bywa z modelami za które jednak płacimy kasą. Mam nadzieję że z tym modelem tak nie będzie.

Na koniec dołączę się do pytania : na podstawie jakich materiałów został opracowany model.

PS.Liczę na szczerą odpowiedź a nie coś w stylu - model opracowano na podstawie materiałów i zbiorów autora .....he he he he

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
26-09-15 11:21  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No widzę że koledzy juz dużo napisali . Ja dodam jeszcze tyko jedną uwagę , kupując jakąkolwiek rzecz , mamy na nią gwarancję , i jeśli coś jest złe , to można to wymienić lub żądać zwrotu kosztów (chyba jeszcze tylko żarówki nie podlegają gwarancji). Tutaj jak już kupiłeś model to się z nim bujaj . doszlifuj sobie , przytnij , zrób z zapasu kolorów itd . Ciekawe kiedy to się zmieni .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
26-09-15 11:42  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nigdy to się nie zmieni - zawsze tak było i zawsze będzie. Nawet w modelach Halińskiego zdarzają się błędy. :) Projektowanie to proces wykonywany przez człowieka, a każdy człowiek ma prawo do błędu i żaden komputer ani podwójna czy potrójna kontrola póki co nie zmieni tego.

Pytanie brzmi: co możemy z tymi błędami zrobić? Albo inaczej: jak wydawca może prewencyjnie zadbać o dobre wydanie?

O ile szlifowanie wręg to żaden problem - sorki, ale modelarz ma warsztat, narzędzia itd. Więc nawet jeśli nie ma to koszt papieru ściernego to żaden koszt. Kazdy z nas szlifuje wręgi niezależnie od tego czy pasują czy nie. A jeśli nie szlifuje to później ma krowie żebra na poszyciu itp.

Dla mnie problemem są braki w częściach. Zapas koloru umieszczany przez Answer w większości modeli jest zbyt mały. Ja sobie dosztukuję braki, ale jak mam czym. Jesli nie mam to muszę malować. A to często prowadzi do różnic w odcieniach i niekiedy do konieczności malowania całego modelu - a to już jest szambo.
Zatem składam wniosek do dodawanie do modelu całego arkusza zapasu koloru. I sklejanie testowe surówek. :)

--

Post zmieniony (26-09-15 11:44)

 
26-09-15 11:55  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Cytując z instrukcji do modelu Zuiho:

"Uwaga, w związku z tym, że nie istnieją plany tego okrętu model jest rekonstrukcją rzeczywistego okrętu i został opracowany na podstawie dostępnych materiałów japońskich oraz porównań z dokumentacją podobnych okrętów samego okresu i eksploatacji."

Tylko bez hejtu proszę ;-)

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
26-09-15 11:58  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie sam model się podoba. Jest sporo rzeczy które można podrasować po swojemu. Świetnie że się ukazał i mam nadzieję, że jeszcze jakaś japońska deska do prasowania ukaże się.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
26-09-15 12:48  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel 3 - czyli mamy sie godzić na produkowanie bubli , kupowanie ich , i poprawianie błędów , a jeśli nie umiesz ich poprawić to z jesteś d..a a nie modelarz ;).
Sorki , ja tego nie kupuję .
Montuję meble kuchenne , i nie wyobrażam sobie sytuacji że klient do mnie dzwoni , i mówi że drzwi ma krzywo zamontowane i wadzą o inne , a ja mu odpowiadam aby sobie kupił śrubokręt i sam wyregulował .
Nie tędy droga .
Można zrobić erraty . ale to koszta , i kto je poniesie - może projektant ?
Każdy się myli , ale trzeba też ponosić odpowiedzialność za swoje błędy. Może następnym razem zwróci większą uwagę na to co robi .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
26-09-15 13:37  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie, nie o to mi chodziło. Po prostu nalezy wziąć poprawke na to, że każdy projekt obarczony jest jakimś błedem i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Na świecie nie ma rzeczy idealnych - nawet ja mam wady. ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
26-09-15 15:11  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ale żeby przy najprostszych elementach były błędy? To nie są elementy, że się zapomniało, czy nie zauważyło. Wygląda to jak by było projektowane, "a żeby było" i szybko oddać do wydawcy. Przecież takie coś powinien wyłapać i projektant przy układaniu części na arkuszach jak i wydawca powinien dokładnie przejrzeć przed oddaniem do druku.
Tym bardziej jak słyszę to nie pierwszy raz jest, że co model to są jakieś błędy.

--

Post zmieniony (26-09-15 15:14)

 
26-09-15 15:33  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Miałem to cudo w łapkach, w Przeciszowie. Mimo błędów miałem chrapkę, bo ja zrobiłbym i tak po swojemu, ale model objętościowo mały i nie będzie to gigant, a cena prawie jak za Taiho? Sorry wiem, że o cenach się nie powinno, ale jaka jakość taka cena powinno być góra 80zł. Może w temacie będę miał g......no do gadania, będę starał się żeby cena Horneta nie była kosmiczna, bo wiem że do Hala mu dużo brakuje.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-09-15 13:03  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kurcze Andreas dobrze piszesz.
Tylko że niestety ale też nie wyobrażam sobie sytuacji jak do stoiska wydawcy X ustawia się kolejka z modelami w celu odzyskania pieniędzy za buble...... a szkoda byłoby to bardzo ciekawe. Ustawiłbym się też do kilku stoisk.
Chyba nie od dziś wiadomo że jak produkujemy dany produkt to zawsze gdy idziemy w ilość odbija się to na jakości. Wysyp modeli temu nie sprzyja co ciekawe przy okazji wcześniejszych modeli ich autor (Darecki) sam podał informację że te projekty powstały kilka lat temu czyli więc czas nie był decydującym czynnikiem a wręcz odwrotnie było go bardzo dużo żeby projekt sprawdzić, skleić całą surówkę do ostatniego najmniejszego detalu i dopiero wtedy wypuścić gotowy sprawdzony produkt na rynek. W czym tkwi problem?

Bizon najlepiej kiedy surówkę skleja nie projektant a drugi osobnik - inne spojrzenie, świeże oko itp.

Poruszacie nieco dowcipnie kwestię zapasu koloru - no dobra ale wg. mnie dodawanie zapasu koloru nie ma na celu dorabianie brakujących części a raczej "zapas" w razie gdyby dana część uległa zniszczeniu w trakcie budowy - zjedzenie przez psa/kota/chomika vel niczym nieuzasadnione działanie sił domowych w celu "posprzątania" naszej stoczni....wtedy można spróbować odtworzyć zniszczony detal.

Wottek - tak też to zauważyłem i brzmi podobnie do tego co sam napisałem " model powstał z materiałów autora". O ile mogę przyznać z szacunkiem że bardzo podoba mi się takie podejście czyli autor zadał sobie trud odtwarzając wygląd danej jednostki przy minimalnej ilości materiałów a nie odtwarzając na podstawie wątpliwej jakości planów to akurat w tym przypadku plany bądź podanie źródeł na podstawie jakich model powstał ułatwiłoby pracę modelarzowi przy tym modelu. Po prostu coś mi tu nie pasi do końca z daną częścią - to zerkam na plany do książki itp i już mogę sobie rozjaśnić co i jak. A tak mogę tylko zapytać Dareckiego który z pewnością odpowie - pał mi dysk, to było dawno i nic nie pamiętam. W sumie szkoda że taka praca nad odtworzeniem tak ciekawej jednostki przepadła.
Co ciekawe model "Zuiho" był wydany z dziesięć lat temu w JSC, wprawdzie był to model do linii wodnej w skali 1/400 ale przedstawiający ten sam okręt w tym samym malowaniu ( bądź bardzo podobnym) . Hmm więc może jednak jakieś plany istnieją?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024