FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-10 12:02  [Relacja/Galeria] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Wilkiem:



W hangarze:



I jako tapeta ścienna:



Stało się, zaliczyłem konkurs w Rzeszowie i mam pierwszy raz w kartoniakach pierwsze miejsce modelem RWD-22 Lecha Kołodziejskiego. Lech powinien być zadowolony, że nie zmarnowałem jego projektu. :-)))



Kartonówki.pl zorganizowały konkurs. RWD-22 uplasował się na drugim miejscu. :-)



Wróciłem z Jaworzna z pucharem, właśnie za RWD-22. :-)



Złoto w Przeciszowie.


_______________________________________________________________

RELACJA

Zabieram się za RWD-22.

Okładka i to co udało się znaleźć w necie:




O samolocie można przeczytać sobie tutaj.

Dotychczasowe prace są skromniutkie ale zawsze coś :-))) - wydrukowałem dodatki ze strony Lecha:



--

Post zmieniony (08-01-19 11:22)

 
20-12-10 13:14  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA znów się rozkręca :) powodzenia w budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-12-10 13:33  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ciekawy jestem jak będzie wyglądał zawieszony na ścianie...;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-12-10 13:44  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Specjalnie do tego modelu proponuję kupić akwarium i problem ekspozycji będziesz miał z głowy:)
Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
20-12-10 13:47  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akwarium to może nie ale jakiś wózek trzeba mu dorobić - wszystko przede mną. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 14:05  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , to wiadro popcornu już mam, zasiadam w pierwszym rzędzie ( chłopaki - posuńcie się...) i obserwuję...
O, motyla noga - jeszcze cola...
Dawaj,OSTOJA, dawaj!! ;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-10 14:15  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja czekam, aż zapowiedź relacji zamieni się w relację...

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-12-10 14:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

NA PEWNO SIĘ DOCZEKASZ.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 16:41  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
„Ostoja” ja tam zasiadam w I rzędzie i czekam na relacje…
P.S. Teraz to chyba będzie relacja odpoczywająca, bo w takim tempie to mówię ci ta mahoniowa półeczka nie wytrzyma takiego naporu hehe (to taki mały żarcik) :D
Pozdrawiam…

--

Post zmieniony (20-12-10 16:42)

 
20-12-10 20:36  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i kibicowanie.

Zacząłem, trochę nietypowo bo nie od kabiny i kadłuba ale od torpedy. Dlaczego tak, ano części torpedowe są zamieszczone w dodatkach, które są dostępne na stronie Lecha, więc mogę eksperymentować do woli bo wydruk 1 strony to 1 PLN.

Chcę spróbować techniki klejenia klejem BCG. Części torpedowe zagruntowałem BCG bez rozcieńczania z obu stron. Po wyschnięciu arkusik z częściami sfalował się okrutnie, zacząłem go prasować. Widocznie żelazko było za gorące i laserowy wydruk zaczął się trochę uszkadzać i rozmazywać co widać na zdjęciu.



Arkusik po prasowaniu jeszcze ciepły włożyłem między kartki książki i przycisnąłem. Poleżał tak z 4 godziny. Po wyjęciu był sztywny jak blacha. Wyciąłem najdłuższy (tak około 11 cm) element z biedą ukształtowałem w rurkę, cudem karton nie pozaginał się. Zacząłem kleić za pomocą oddzielnego paseczka kartonu jako sklejki podklejanej od środka rurki. Muszę przyznać, że BCG "łapie" prawie natychmiast, jest jednak jedno ale - po posmarowaniu BCG karton mięknie dość szybko i znacznie. Reszta nie posmarowana klejem jest bardzo sztywna i jest trudno równo dociągnąć oba brzegi rurki do siebie. Mnie nie udało się to dobrze zrobić nawet w jednym miejscu karton zafalował co widać na zdjęciu.



Coś robię źle i nie bardzo wiem gdzie tkwi błąd. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 21:23  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Panowie, proszę się nie rozpychać i zostawić trochę miejsca dziadkowi który właśnie w piątek dorobił się wnuczki, wnuk ma już 2,5 roku .
Patrzę i podziwiam .

Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

 
20-12-10 21:35  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ostoja, pisałem Ci już chyba przy okazji PWS 10 - za bardzo kombinujesz;-)
Po kiego to żelazko było? Dobrze, że nie walec drogowy;-). BCG należy nakładać jak najmniej. Kapnąć i rozsmarować np starą kartą telefoniczną, tak żeby warstwa kleju była jak najcieńsza. Inaczej arkusze będą Ci się giąć i falować niemiłosiernie. Żelazko było całkowicie zbędne, wystarczyło zaczekać, aż arkusze trochę podeschną i włożyć między książki (rzecz jasna w koszulce, żeby Ci się do okładek nie przykleiło). Z resztą i bez książek by się obeszło. Jeśli nie impregnujesz przesadnie grubą warstwą, to arkusze i tak się w znacznym stopniu rozprostują, a niewielkie "fale" nie będą przeszkadzały, znikną przy kształtowaniu części. Podczas klejenia również należy unikać dużych ilości kleju. Jeśli części są zaimpregnowane nic Ci nie będzie miękło.

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-12-10 21:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio: "...dziadkowi który właśnie w piątek dorobił się wnuczki, wnuk ma już 2,5 roku."

No to gratulacje - "wszystkie" wnuki w domu ale chyba coś jeszcze "kapnie" czego życzę. :-))) Ja już mam szóstkę, cztery wnuczki i dwóch wnuków - najstarsze 9 lat, najmłodsze 2 miesiące i to jeszcze nie koniec.

Piotrze, to już coś podpowiedziane. Czy właściwe jest podklejać sklejkę przy łączeniu obu brzegów rurki czy kleić na styk - w tym przypadku rurka powinna być właściwie uformowana tak by brzegi do klejenia równiutko stykały się ze sobą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 21:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA dla pocieszenia mogę napisać, że mi klejenie bcg też nie do końca wychodzi. Eksperymentuje z klejem introligatorskim ale też trzeba mieć wprawę. Podpatrzę co Ci się tego urodzi.

Jańcio - gratuluję !

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
21-12-10 08:30  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nareszcie zobaczę ten model (do tej pory widziałem tylko prototyp przed zleceniem druku). Relację będę śledził z lekkim niepokojem: czy wszystko do siebie pasuje?
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 08:56  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lech: "Relację będę śledził z lekkim niepokojem: czy wszystko do siebie pasuje?"

Lechu, nic się nie martw, tu się przytnie, tam dosztukuje, damy radę, wszystko będzie cacy. Będę relacjonował dokładnie ze szczegółami. Na razie walczę z BCG.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 10:33  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lechu, chyba znalazłem pierwszy błąd.
Lewe skrzydło posiada zielone światło pozycyjne - powinno być czerwone.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 12:03  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wiedziałem, że coś skopałem :-). na szczęście łatwo te kolorowe placki (czyli "światła") zamienić. Czekam na kolejne odsłony.
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 13:39  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oczywiście, że to jest "pryszcz". Znalazłem następny też drobny - w torpedzie śruby napędowe są przeciwbieżne - części 531 sugerują, że śruby w torpedzie są jednobieżne.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 14:13  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zawsze powtarzam, że najgorszym wynalazkiem jest "kopiuj - wklej". Prawdę mówiąc wogóle nie zwróciłem uwagi na kierunek obrotu śrub.
Lech

--

Post zmieniony (21-12-10 14:16)

 
21-12-10 15:12  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zgadzam się :-))) jednak z drugiej strony patrząc jest to bardzo wygodna funkcja a błędów nie popełnia ten co nic nie robi a właściwie popełnia jeden ogromny, właśnie że nic nie robi. :-))) Pozdrawiam.

PS. Posiadam fotokopie A4 z oryginałów takich jak dwa przedwojenne prospekty wytwórni PZL oraz fotokopie A5 stron katalogu części zamiennych z P.11c (niekompletny). Jeszcze raz powtarzam nie są to oryginały ale fotokopie. Ja tego nie liczyłem, tak na oko w sumie około 100 stron. Jeżeli byłbyś zainteresowany to możemy coś zorganizować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 19:47  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oczywiście, że jestem zainteresowany! Napiszę na Twoją prywatną pocztę. (Znowu ktoś zwróci nam uwagę na Wersal :-) . )
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 20:01  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Lech Chciałeś dokładną relację to masz uwydatnione wszystkie szczegóły :)
OSTOJA tak sobie pomyślałem, że dobrze robisz sklejając głównie polskie samoloty. O większości nawet nie miałem pojęcia a tak uczę się trochę historii.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-12-10 21:19  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Kolega nie czyta wszystkich materiałów na temat modelu. Światełka już były poruszone. ;-)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=112201&t=110191#reply_112201
A i sam Lech wytknął sobie błędy. ;-D Polecam ten wątek.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=110191&t=110191&filtr=0&page=1

I zasiadam w ostatnim rzędzie. ;-)
--

Post zmieniony (22-12-10 21:20)

 
23-12-10 08:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nawet nie wiedziałem, że taki wątek istnieje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-12-10 12:21  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawy głos w dyskusji związanej z klejem BCG:

Witam

Trochę eksperymentowałem z tym klejem i podzielę się spostrzeżeniami.

Klej BCG nie nadaje się do impregnacji jest to klej wodny i nawet po wyschnięciu niewielka ilość wody z powrotem go uaktywnia. Jak spocą Ci się paluchy to element zaimpregnowany zacznie kleić się do nich. Klej ten bardzo dobrze nadaje się do formowania kartonu. Jak sam pisałeś posmarowany element szybko mięknie a do tego staje się elastyczny. posmaruj część którą chcesz formować poczekaj aż klej wsiąknie i wtedy wałkuj. Jak wyschnie to ładnie się usztywni i zachowa kształt. Jeśli chodzi o klejenie to ja robiłem to tak, że smarowałem obie klejone krawędzie cieniutką warstewka (bardzo cieniutką) i odkładałem do wyschnięci. Jak już dobrze wyschło to jeszcze raz cieniutko kleju i dociskałem krawędzie i gotowe. Klej sklejał bardzo szybko spoina była praktycznie niewidoczna. Lecz jak dla mnie klej ten ma jedną wadę przez którą z niego zrezygnowałem. Jeden z modeli sklejonych tym klejem BCG, który nie był lakierowany po sklejeniu rozpadł się. Nastąpiło to w wyniku wilgoci znajdującej się w powietrzu. Jesienią gdy były intensywne opady deszczu stał w pokoju z otwartym oknem (nie padało na niego ), wilgotność w pomieszczeniu była duża i klej stał się miękki i samolocik się rozpadł. Nadal używam tego kleju do formowania. Alem się rozgadał (rozpisał). To są moje doświadczenia może był kiepski klej nie wiem. Ale inny model który był polakierowany stoi dalej (lakier odciął dostęp powietrza tak sobie tłumaczę). Ostoja sam poklej i zobacz czy Ci leży ten klej czy nie.


Wszystkim sympatykom kartonu, plastiku, drewna, balsy i RC życzę pogodnych, wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2011.

--

Post zmieniony (23-12-10 12:28)

 
02-01-11 14:06  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam w nowym roku 2011, z nowymi siłami, czego Wam wszystkim życzę, zabrałem się za RWD-22 a właściwie za jego torpedę. Nakombinowałem się okrutnie bo cała jest ulepiona BCG. Jednak jest to klej dobry ale dla cierpliwych dla wszystkich innych raczej polecam klej szybkoschnący typu UHU hart lub jeżeli nie ma Hermolu to Szewski (by te kleje nie nitkowały wystarczy wstrzyknąć do tubki trochę Nitro). Przynajmniej będzie pewność, że nie rozmięknie przy podwyższonej wilgotności. :-)))

Na drugim zdjęciu dwie uwagi dla Lecha.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-01-11 12:48  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Starałem się zrobić kratownicę do RWD-22 z drutu ale niestety gabaryty kadłuba są jednak duże i kratownica wychodzi zbyt delikatna, rozsypuje się więc będę musiał z drucianej zrezygnować na rzecz papierzanej - mówi się trudno.

Dzisiaj było zaćmienie słońca i trzeba by było to jakoś uczcić, chociażby zdjęciem:



Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-01-11 17:08  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czyżby już więcej nic do siebie nie pasowało ? (To mogłoby tłumaczyć brak postępów w budowie modelu ...)

Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
09-01-11 17:42  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lech, męczę papierzany szkielet i już niedługo złożę go do "kupy".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-01-11 20:22  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Elementy szkieletu kabinowego, jak na razie większych trudności nie było poza żmudnym wycinaniem:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 13:10  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkielecik prawie gotowy, jeszcze nie kompletny ale zaczyna wyglądać dość efektownie.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 13:16  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aaaależ długo kazałeś nam czekać na ciąg dalszy...Już się zaczynałem martwić...
A co można powiedzieś o szkielecie...? Koronkowa robota ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-11 13:40  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MARIUSZ: "Aaaależ długo kazałeś nam czekać na ciąg dalszy...Już się zaczynałem martwić..."

MARIUSZ najpierw były Święta - tabuny gości, potem wpadka z drucianą kratownicą i próba jej ratowania wreszcie trochę dzięciolenia ale jakoś przebrnąłem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 13:48  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czy wymiary części na wydruku z sieci zostały sprawdzone? (Na arkuszu z wydrukiem jest "miarka").
Lech

--

Post zmieniony (10-01-11 13:49)

 
10-01-11 14:14  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak Lechu, sprawdziłem jest wszystko OK.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 17:32  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Czyściutka robota. Przyzwyczaiłeś nas do tego, czysto i precyzyjnie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
10-01-11 18:47  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkielet kroczek dalej:



Lechu, chyba jest parę uwag.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 18:52  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

Co do cz.9 i jej długości to chyba przymiarka odpowiedniego fragmentu poszycia może pozwoli rozwiać wątpliwości.

 
10-01-11 18:58  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A nie mówiłem,że koronka...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-11 20:45  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Schmetterling: "Co do cz.9 i jej długości to chyba przymiarka odpowiedniego fragmentu poszycia może pozwoli rozwiać wątpliwości."

Na pewno tak, patrząc na wierzchołki wręg "na oko" chyba powinno być tak jak teraz jest bez podcinania i opuszczania by dół wręgi zetknął się z podłogą. Poczekam trochę na Lecha a tymczasem wezmę się za drobiazgi w kabinie bo trochę tego jest.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 21:15  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sprawdziłem. Zdecydowanie część nr 9 jest u dołu za krótka o ok. 2,5 do 3 mm.Pytanie: "czy to błąd z wycięciem na poziomą kratownicę i dlatego część nr 9 nie dostaje nogami do ziemi, czy rzeczywiście ma ona za krótkie nogi" musi poczekać z odpowiedzią do jutra. Muszę dotrzeć do modelu w rhino i sprawdzić wg jakich przekrojów zrobiłem rozwinięcia poszycia kadłuba. Mogę powiedzieć tylko: "przepraszam" (co ciekawe, wręgi w surówce były OK, ale ta w wycinance na pewno jest zła).
Dalej: "dziobek" do niczego nie służy, ot taka fantazja projektanta ... Tam gdzie nie ma informacji co ma być przyklejone ma być przyklejony aparat foto (nie dotyczy to wszystkich takich elementów bez oznaczeń, bo aparat jest tylko jeden).
Lech

--

Post zmieniony (10-01-11 21:17)

 
10-01-11 22:44  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lech: "Mogę powiedzieć tylko: "przepraszam""

Lechu, daj spokój, normalka, tylko ten się nie myli kto nic nie robi a właściwie popełnia największy błąd właśnie dlatego, że nic nie robi.

Ze sprawdzaniem nie ma pośpiechu zanim ja wyposażę kabiny to trochę wody upłynie. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-01-11 19:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wręga ma "za krótkie nogi". Poprawną wręgę wysłałem w pdf-ie na prywatną skrzynkę.
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
12-01-11 20:07  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lechu, nową wręgę dostałem, dzięki. Jutro ją wydrukuję. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-01-11 20:28  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lechu, wstaw te wrege moze na swoja strone...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-01-11 20:34  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Najpierw ją sprawdzę ale dopiero jutro, chociaż sądzę, że powinno być OK.

--

Post zmieniony (12-01-11 20:42)

 
13-01-11 12:26  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Poprawiona wręga jest OK.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-01-11 14:55  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To jest wręga z pierwotnej wersji modelu. Już nie pamietam co mnie podkusiło aby ją ucinać.
Teraz zacznie się jazda z poszyciem ...
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
13-01-11 15:00  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Teraz zacznie się jazda z poszyciem ..."

Jeszcze nie, poszycie potem, teraz drobiazgi w kabinach, z tym mam zawsze największe kłopoty bo to już oczy nie te i sprawność manualna też szwankuje ale pomalutku będę się "posuwał" do przodu. Pozdrawiam.

PS. poprawioną wręgę można umieścić na Twojej stronie internetowej jako tymczasową erratę, jak przebrniemy przez całość wtedy można się pokusić o wprowadzenie wszystkich poprawek hurtem.

--

Post zmieniony (13-01-11 15:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024