FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
27-07-20 14:12  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No i masz teraz pięć wiśni na torcie... Rewelacja!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
11-08-20 23:34  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Okres wakacyjny, a szczególnie ostatnie upały nie sprzyjają modelowaniu w papierze, tym niemniej powoli zmierzam ku końcowi budowy:-)







Oprócz przedniego zderzaka i karabinu maszynowego, została sama drobnica - jak wyżej:-)






Tył modelu jest nieco za krótki. Dobrze to widać po przymierzeniu modelu do rysunku z "Modelist Konstruktora". Koło zapasowe powinno bardziej odstawać od tylnej ściany kabiny, ale wtedy wystawało by zbytnio do tyłu. Zmieniłem nieco ustawienie stelaża i zmieściło się w całości w obrębie tylnej platformy.






Środek felgi koła zapasowego musiałem jednak wykonać jeszcze raz, gdyż przydarzyła się awaria podczas dziurkowania centralnego otworu. Ręka się omskła i było po herbacie:-) Zanim ją jednak zamontowałem na stelażu, którego kompletnie nie widać (w sumie nie ma czego oglądać:-)), musiałem wykonać i zamontować łopatę. Do felg dorobiłem ostatnie elementy, w tym wentyle:-)








Jak łopata, to i zapięcia musiały być:-) A jak zapięcia, to słynne nakrętki motylkowe - znane już z modelu T-50. Taka sama procedura powstawania - najpierw wyciąć uszaty środek, a potem rozciąć na pół wycięte kółko 0,7 mm i przykleić po obu stronach:-)






Tył praktycznie skończony. Doszły również haki holownicze.





Z przodu również przybyło nieco drobnicy - motylki, klamki włazów, haki. Dość karkołomną operacją było zamontowanie osłony między błotnikami - żadnego punktu oparcia, delikatna część leciała z rąk. Jak mi się udało wpasować te małe trójkąty w szczeliny między błotnikami a przednia płytą silnikową, to nie wiem:-) Z boku wyszły dość poważne szpary, które zakleiłem, czym się dało, żeby nie biły po oczach:-)


Do zrobienia zostały jeszcze:

1. Zderzak przedni
2. Karabin maszynowy
3. Uchwyty drzwi bocznych

No i potem lakierowanie, jakiś weathering, dopieszczanie całości:-)
Blisko, coraz bliżej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-08-20 08:06  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niesamowite wykonanie ! Kształtowanie kartonu, dobór retuszu najwyższej próby. I chyba z zazdrości wytknę Mistrzowi, że niektóre połączenia listków kopułek są tak idealnie zaretuszowane, że ich nie widać. Jak tak będzie z resztą to po czym będzie można poznać, że to karton ? To poważne ryzyko, że sędzia na konkursie każe rozedrzeć model lub zrobić dziurę aby się przekonać czy to nie plastik ! Nie wiem jak serce Mistrza ale po takim wyroku dostałbym zawału !

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-08-20 12:12  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzesiu, ja myślę, że po tych wygibasach, to nawet Syrenka, czy Warszawa nie będą Ci straszne ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-08-20 15:18  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Motylkowe śrubki mnie zupełnie rozbroiły... Świetna robota jak zawsze!

Ale... Zaraz... Łopata usmarowana na zielono przy mocowaniu i brak ciężarków wyważajàcych na felgach! Chciałeś się wyłgać wentylami... Nie z nami te numery... ;-)

--

Post zmieniony (12-08-20 21:19)

 
12-08-20 15:46  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Rafał, ja bym Grzesia do Warszawy nie wysyłał bo popsuje kolejne miasto.

Rozwalasz perystatyke chopie :) Świetna robota!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
12-08-20 17:04  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mam pewne uwagi - motylkowe zakrętki etc. widać wielką dbałość o szczegóły ale kłóci się z tak dobrym wykonaniem nieciekawe sklejenie błotników i trzech kopułek na górze.
Widoczne są łączenia - można je było przecież usunąć przez wypełnienie klejem, przeszlifowanie i retusz.
Powodzenia w końcowej fazie budowy.

 
13-08-20 07:03  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

I ja się przyłączam do gratulacji.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
13-08-20 08:20  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ryszard: "nieciekawe sklejenie błotników i trzech kopułek na górze" - jo Cię prosza...

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-08-20 09:21  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Błotniki są jak najbardziej ciekawe, chyba najciekawsze w tym modelu, ale jak kilka razy wspominałem, nie są idealne:-)
Dzisiaj podszedłbym do ich wykonania nieco inaczej, ale nie ma co rozpaczać - doświadczenie zaprocentuje w przyszłości:-)
Łączenia widać, to prawda, ale zalewanie/szpachlowanie szpar i szlifowanie kopułek, by były jednolitą strukturą jakoś mi nie pasuje - wolę takie nieidealne kartonowe widoki. Wiele z tych szpar i szczelin udało mi się już zniwelować, a niektórych niestety nie - pomimo prób:-) Makro w aparacie też swoje robi, z daleka model wygląda całkiem znośnie:-)
Koncepcja budowy moich modeli jest dość dziwna i pogmatwana, bo z jednej strony nie chcę nadwozia szpachlować, a balony opon były szlifowane:-)
I gadaj tu z takim:-)

Dzięki Wam koledzy za gratulacje, ale wytrwajcie w dopingu jeszcze chwilę - wszak koniec budowy niedaleko:-)

A Tobie Ryszardzie obiecuję poprawę przy następnej "listkozie" jakiegokolwiek modelu:-)

P.S. Te motylki też są takie sobie. Tyle, że ich prawie nie widać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024