FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-20 02:13  [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
setka100 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich modelarzy.
Po moim pierwszym modelu i jego galerii Zis-6 z Answer, postanowiłem wykonać kolejną propozycję od Answer, a mianowicie Jelcza 315 w wersji wywrotki, do której mam jakiś tam sentyment, gdyż miałem okazję za dzieciaka takim Jelczem się przejechać jak rodzice budowali dom i tak jakoś wrył mi się w pamięć, że postanowiłem go zbudować.

Model z tego co naczytałem się na forach nie należy do przyjemnych i bezbłędnie przygotowanych ale stwierdziłem, że nie poddam się i musi się udać. Oby efekt był zadowalający.

Budowę rozpocząłem od kół

I tutaj pojawił się pierwszy problem a mianowicie pierścienie tworzące bok opony nijak nie pasowały do siebie żeby wyszło idealnie na styk gdyż zewnętrzny pierścień był nieco za krótki a wewnętrzny za długi. Dobrego złe początki czy jakoś tak🤔. Nie kombinowałem z racji mego stażu i w efekcie wyszło tak

A tak na gotowo wygląda to na kole




Do zrobienia pozostały jeszcze felgi do przodu i na zapas oraz bieżniki. Mam zamiar dorobić jeszcze dystanse pomiędzy bliźniakami, gdyż nie są przewidziane a pozwolą utrzymać koła równolegle w pionie względem siebie. Eekt końcowy kół następnym razem.
Pozdrawiam😉

Post zmieniony (08-09-20 21:13)

 
22-07-20 06:55  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Niezły początek :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
23-07-20 08:51  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
Grigorij     

Witaj na najlepszym forum modelarstwa kartonowego.

No cóż będzie jakaś ekstrawagancja w Twoim modelu dotycząca opon , z tego co pamiętam to tu powinno naklejać się odwrotnie tzn. wewnętrzny pierścień na zewnętrzny - dzięki temu można było wyoblić opony . Jednak jak to mówią co projektant - to zawsze jakaś dodatkowa modelarska abstrakcja .

Życzę powodzenia w dalszej budowie i z tego co sobie pooglądalem Ził-ka to o efekt mogę być spokojny.

Pozdrawiam

 
01-08-20 21:28  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
setka100 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie po dłuższej nieobecność. Koła skończone efekt poniżej, nie jestem zadowolony z przednich felg a i nad retuszem muszę popracować bo jakiś za ciemny wyszedł ale bieżniki już są ok zresztą pozostawiam fachowcom do oceny a na dzień dzisiejszy nic więcej nie przybyło jakoś nie miałem możliwości wygospodarować czasu a i tak ciągle go brakuje.Pozdrawiam wszystkich




Post zmieniony (08-09-20 21:16)

 
08-09-20 19:18  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
setka100 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam
Długo mnie nie było, ale coś tam się skleiło. Na początek rama, zawieszenie i montaż wszystkiego. Błędy były co widać ale jakoś wybrnąłem, a oto efekt:

Ogarnąłem również jakoś ta nieszczęsną belkę nr4🤔

A tak po montażu zawieszenia oraz osi







Wykonałem również silnik z osprzetem


Sprzęgło nie wyszło tak jak chciałem paski były za krótkie więc ratowałem się wstawkami oraz brak paska 34c poskutkował tym że tarcze poprostu połączyłem bo i z tym były problemy w postaci montażu całego silnika jak się doczytałem. Ale ten element ogólnie mówiąc skopałem😒

Wykonałem również dodatkowe mocowania chłodnicy gdyż wiatrak uplastycznilem przez co całość stała się mało stabilna ale łapy uratowały sprawę😁

No i ostatni element który wykonałem jak do tej pory to podłoga wraz z wyposażeniem kabiny, która będę musiał wykonać przed montażem silnika, gdyż mam wrażenie że alternator jest za duży i nie mieści się w tunelu podlogi co skutkuje podniesieniem całej kabiny a tego bym chciał uniknąć. Możliwe że będę musiał ten układ przerobić ale to wyjdzie w praniu jak będzie gotowa cala kabina. Podłoga z wyposażeniem wygląda tak jeszcze tylko lewarek i poprawimy korek wlewu płynu oraz hamulec ręczny mniemam czyli małe coś od siebie żeby nie było zbyt płasko😉



Na chwilę obecną to tyle do nastepnego mam nadzieję szybszego zobaczenia😉

 
09-09-20 20:50  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
indianscout   

Witam, mała uwaga odnośnie przedniego zawieszenia: Drążek poprzeczny układu kierowniczego w Jelczu powinien być za belką przedniej osi a nie przed. w takim umiejscowieniu jak zrobiłeś będzie przeszkadzał zbiornikowi oleju w misce olejowej, która w przedniej części silnika jest sporo niższa i szersza niż z tyłu. Pozdrawiam- Paweł. No i dziwi mnie trochę ta trawersa na samym przedzie ramy, tam było tylko mocowanie do zderzaka, bez trawersy, jedynie była taka wygięta w łuk, przechodząca pod kołem pasowym silnika, no ale to już wina opracowania, nie Twoja...

Post zmieniony (09-09-20 20:55)

 
09-09-20 21:51  Odp: [R] Jelcz 315 wywrotka Answer
setka100 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Tak wiem drążek poprzeczny jest przed kołem a nie za, fakt mój błąd zasugerowałem się tu modelem testowym, ale jak przymierzyłem silnik to na szczęście nic nie haczy więc zostawiłem jak jest. Co do całego opracowania to pozostawia wiele do życzenia, kleilem wcześniej Zis-6 też z Answeru i powiem szczerze było o wiele przyjemniej ale dobrnę do końca z lepszym lub gorszym efektem. Dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024