FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-09-11 09:33  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie wyglądają te gąski!

 
13-09-11 18:23  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Pogapię się i ja z przyjemnością.Pewnie coś ciekawego wypatrzę z Twojego warsztatu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-09-11 21:59  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Uwielbiam małe, ruskie i na gąskach :)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
13-09-11 22:31  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Okleiłem kadłub... No prawie:-)

Ale po kolei.

Porozcinałem wszystkie elementy poszycia zgodnie z liniami podziału blach. Dostarcza to pewnych stresów, bo minimalnie krzywo przyklejona część nawarstwia problemy z przyklejeniem kolejnych z nią sąsiadujących:-) Ale udało się... Jako tako:>

Na tym etapie najtrudniejszym elementem do wykonania była płyta czołowa wraz z włazem/wizjerem kierowcy. Jurek zasugerował się chyba modelem plastikowym, gdyż proponuje podkleić cz. 5a brystolem.

Jest to błąd, gdyż w T-38 ten właz nie wystawał poza powierzchnię płyty pancernej (w modelu cz. nr 5).

Tak to wyglądało w oryginale.

Postanowiłem wyciąć więc otwór w części 5 i wkleić tam cz. 5a.

Niestety, nie za bardzo pasowały do siebie te dwa elementy. Musiałem skorzystać z zapasu koloru.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na sam wizjer. W modelu ma on ok. 1 mm szerokości i jest za długi (zdjęcie powyżej). Postanowiłem również to poprawić.

Na razie wygląda to szpetnie, a zdjęcia w świetle lamp halogenowych wywlekają wszystkie paprochy jakich nikt nie widzi:> Ale sam kształt i wielkość jest już lepszy.

Przy okazji chciałbym Jurkowi zwrócić uwagę na drobną, ale nieco irytującą sprawę.

Dwa identyczne elementy 4a są umieszczone na arkuszu nieliniowo, prze co trzeba więcej machać nożem i linijką:> W tym wypadku to drobnostka, ale przy wielu identycznych elementach mogłoby być już frustrujące:>


Tak to wszystko wygląda w kupie:-) Przez własne przeróbki szkieletu miałem delikatne problemy ze zgraniem otworów na wieżę, ale w końcu jakoś się udało.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-09-11 12:07  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chciałem już lecieć z robotą dalej, ale po wnikliwej analizie tego, co wyszło poprzednio, zdecydowałem oderwać i wywalić przednią płytę. No, prawie całą - zostawiłem tylko właz z wizjerem.

Powód takiej reakcji?
Element przedniej płyty pancernej był za krótki o 1 mm na szerokość, skutkiem czego było niedopasowanie go do boku wanny jak i do ściany bocznej obudowy stanowiska mechanika-kierowcy.


Z zapasu koloru wydziergałem więc płytę przednią na nowo - teraz prezentuje się lepiej. Dodałem też wzmocnienia włazu inne niż zaproponował Jurek. Ale, żeby nikt mnie nie posądził, że fantazjuję, żeby tylko zrobić inaczej niż autor, dodałem obok zdjęcie z epoki:-)

Zmieniając wymiary przedniej płyty, dodałem sobie trochę roboty w postaci wymiany pewnych elementów obudowy stanowiska kierowcy z włazem górnym na czele.

Właz został poszerzony, a brzegi obudowy okleiłem cienkimi paseczkami kartonu, by emitowały grubość ścianek, które w praktyce są o wiele potężniejsze. Wykonałem również zawiasy zmieniając odrobinę ich kształt.


Z rozpędu zrobiłem również osłonę chłodnicy, jeszcze bez wlotu powietrza... ale to jest część do zrobienia w następnej kolejności.

Po doklejeniu włazów i włazików różnej maści "czołg" wygląda teraz jak powyżej:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-09-11 12:47  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wiem o co chodzi...jakościowo to stary StuG, a szybkościowo jakiś całkiem nowy StuGu. Ta sama osoba czy dwie różne? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-09-11 12:52  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Nie wiem StuG bierzesz, ale bierz tego więcej:)

--
Widze że Stary STUG umarł... a teraz jest NOWY STUGU!!!

Post zmieniony (17-09-11 12:58)

 
17-09-11 23:43  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

I kolejny genialny model się szykuje. O efekt końcowy się nie martwię:)

Za Revanem: i podziel się tym z kolegami :D

 
18-09-11 00:08  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

StuGuuu....StuGuuuu...!!! Ale StuGuuuuuuuu..!!!! Coś taki pospieszny, a? Czyżbyś zamierzał DWIE konserwy do Przeciszowa zabrać? (Twojego zakutego łba nie liczę ;) )

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
18-09-11 00:50  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wolno - źle! Szybko też źle... Wam ciężej dogodzić niż starej babie:>

Ale spróbuję i pokażę, co udało mi się wykonać jeszcze dzisiaj, mimo 2 półfinałów siatkarskich ME:-)


Tak jak mówiłem, następny w kolejce czekał wlot powietrza, a właściwie sama lazarusowa siateczka w cienkiej obudowie:-) Błędem projektu są wzmocnienia poprzeczne na zewnątrz. Szperanie w materiałach utwierdziło mnie w przekonaniu, że były to wewnętrzne przegrody. Odciąłem więc te trzy paski i wkleiłem od środka.

Z zaskoczeniem przyjąłem fakt, że zrobiłem jeszcze pokrywę baku paliwa:-) To dość ciężki element, z powodu niezbyt dokładnych listków zaokrąglonych narożników. Udało mi się coś z tego wyrzeźbić, aczkolwiek na koniec wywaliłem szkielet i jedną z dwóch podstawek tego elementu. 2 mm to chyba za dużo, właz miałby wtedy tą samą wysokość co poprzedzający go element, a to - jak wiadomo - nieprawda:-)

Ja nie chcę krakać, ale jeszcze dwa drobne elementy na włazach i zaczyna się podwozie:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024