FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
28-09-12 10:38  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stug napisał:
...mogę ewentualnie przywieźć te ochłapy:-)

Przywieź, dorzuci się do bigosu. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-09-12 19:08  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ty lubisz takie maluchy ;-) ale fajnie Ci one wychodzą!

Może chwyciłbyś coś większego? ;-) np. Karla

--
Pozdrawiam!
Michał

 
06-10-12 13:29  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Najsampierw muszę skończyć tego malucha:-)
A Karl? Raz, że jest wielki i gruby, a dwa, że mnie nie kręci... jak w życiu:>

Skazani więc jesteście na relacje z budowy robactwa wszelkiej maści:>

Ale jedziemy dalej, bo zima idzie:-)

KOŁA JEZDNE


Bandaże kół jezdnych zostały potraktowane farbą koloru asfaltu, natomiast do kół dokleiłem cieniutkie pierścienie, które dokładniej były pokazane w poprzednim wejściu antenowym.

WÓZKI

Kół nie mogłem jeszcze wyposażyć w żeberka i osie - trzeba najpierw skleić wózki, by ustalić długość tych ostatnich.

Elementy, do których przymocowane będą koła, wyglądają w wycinance następująco:

Rozwiązanie w zasadzie prawidłowe, ale trudno uzyskać dobre efekty - nie mówiąc o stosie siwych i wyrwanych włosów przy pracy:>

"Dwa modele temu" (T-37) pokazałem już, jak można je uplastycznić. Tutaj chciałem uzyskać podobny efekt, acz droga do tego była nieco dłuższa.


Z części 30 i 31 wyciąłem wszystko, co białe w środku, nie tylko oznaczone literą "W". i podkleiłem zapasem koloru.


Jeden element z zapasowej wycinanki posłużył za kopyto (podklejone dwoma warstwami kartonu), natomiast druga część pomocna była w wyznaczaniu otworów ulżeniowych.

Potem, nieco rozcieńczonym BCG, potraktowałem białe pola i delikatnie wytłaczałem końcówką pędzla.

Wyszło coś takiego. Zachęcająco:-)

[EDIT 7.10.2012r.]


Okleiłem pokazane elementy odpowiednio przygotowanymi paskami (wycinankowe są za szerokie), wcześnie je retuszując.
Najpierw przyklejałem je BCG, ale szybko zorientowałem się, że superglutem będzie mi szybciej szło:-)
--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-11-12 16:48  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jakiś leń i niemoc mnie znowu dopadły:-)
Są na ten temat różne spiskowe teorie, aczkolwiek wszystkie nieco mgliste i wybuchowe:-)

W każdym razie udało się wreszcie dokończyć koła jezdne i napinające. No prawie - bandaże muszę jeszcze potraktować matowym lekierem, a na końcówkach osi dokleić jakieś bambetle:-)


Osie i żeberka usztywniające wykonane własnym sumptem - wymusił to zmieniony kształt otworów ulżeniowych. Całość pomalowałem (niestety :-)) - na szczęście farba jest naprawdę bliska nadrukowi w wycinance.

Teraz trzeba poskładać do kupy wózki... i będzie z górki:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-11-12 22:43  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To lej lenia i niemoc coby odpadły :) i żeby było czym oko cieszyć na kolejnych zdjęciach relacji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-11-12 02:04  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam :) "Przekartkowałem" relację i znowu się zrobiłem smutny ... posiadam ten model w wessji 2D...A tu znowu uciąć,dociąć,,przyciąć,zrobić po swojemu :D.Na szczęście znikome ilości,nie to co w moim "T-26" :P ... Swoją drogą super Ci wychodzi...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
10-12-12 00:38  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ciężko było zabrać się za montaż wózków, ale w końcu poszło :-)


Na początek połączyłem główne elementy parami za pomocą niewielkich, papierowych tulejek. Potem okazało się, że zmiany, których dokonałem, pociągnęły za sobą oczywiście kolejne. Głównie chodziło o elementy łączące wózki z wanną kadłuba.


Najwięcej nowych przekleństw wymyśliłem jednak przy sprężynach:-) Jakoś udało mi się je skleić, chociaż zawsze mogło być lepiej. Gdybym poprzestał na wycinankowym sposobie, byłoby prościej, ale jak zwykle chciałem być bliżej oryginału (jedna sztuka składa się z dwóch odcinków, a nie jednego). A że palce zgrabiałe, szło jak po grudzie. A i wrodzona niechęć do drutologii zrobiła swoje:-)

Ponieważ elementy mocujące całość do wanny musiałem przerobić (w dodatku mogłem skleić na razie tylko ich część), składanie wózków do kupy odbywało się praktycznie w powietrzu. I znowu poleciały w eter ciekawe epitety:-) Aż dziw, że nikt z sąsiadów nie zawiadomił funkcjonariuszy:-)


Udało mi się wyrzeźbić w końcu wózki, które wyglądają na razie jak powyżej. Dorobiłem ponad 30 elementów, na które pewnie i tak nikt nie zwróci uwagi:-) Bez tego pewnie były by już skończone:-) Ale i tak niewiele brakuje.

Bartek - ten model nie jest chyba taki zły, przynajmniej jeśli porównać go z T-26. Jednak to inny autor i mimo, że widać tutaj pewne choroby wieku dziecięcego w projektowaniu modeli przez Jurka, to na pewno nie jest to gniot:-)
--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-12-12 01:29  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

> A i wrodzona niechęć do drutologii zrobiła swoje:-)

Trzeba bylo Grzes po Rajkubowemu zrobic, znaczy sie z papieru :-) Jakbys tak nawinal taka jedna jego szpryche od motocykla w ksztalt sprezyny, to drutu bys nie musial uzywac ;-)

BTW, meczysz tego karalucha, meczysz... Mam nadzieje, ze na Wroclaw zdarzysz...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-12-12 06:20  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

A ja już myślałem Grzesiu iż na forum poza relacjami ze spotkań nic innego nie umieścisz , a tu taka niespodzianka. Jednak coś składasz , pikne to. Ten wpis to taka mobilizacja do dalszej wytężonej pracy ku chwale kartonu.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
10-12-12 09:08  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Składam prawie cały czas - poza momentami, gdy nie składam:-) Tyle, że akurat jestem na takim etapie, że siedzę godzinami, a efekty są mało widoczne - a bo to jakieś mikro-śrubki czy inne maleństwa są na macie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024