FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 16Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-09-11 10:13  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faajnie.
Szczególnie podoba mi się ta zaokrąglona pokrywa. Ja wciąż czuję przed czymś takim respekt... A tutaj - profeska!

P.S. Coś mnie chyba ominęło, bo nie wiem ,dlaczego taka "zmiana " nick'a...?
No i dziękuję za "pochylenie się" nad moim postulatem skrócenia przerw między odcinkami ! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-09-11 22:38  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepraszam za przeoczenie ;) Obiecuję mocne postanowienie poprawy, być może w ostatni piątek miesiąca ? :)

Model jak zwykle powstaje w Twoim niepowtarzalnym stylu.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-09-11 01:26  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

StuG sprinter? Tfu StuGu. A mnie się nie podoba Wasza... 5:26' http://www.youtube.com/watch?v=W-1wLLx9zyk&feature=related

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-09-11 16:13  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Po przeciszowskich wojażach stojących pod znakiem korków i cycków, powracamy do rzeczywistości:> A ta jest okrutna - robota nie zając, nie ma sierści i kulki na tyłku:>

Zacząłem sposobić się powoli do układu jezdnego, ale przedtem musiałem wykonac jeszcze kilka elementów :

Cz. 12 jest ogólnie za krótka, więc jej prawie wszystkie części składowe musiałem zrobić na nowo.


Wykonałem tez reduktory burtowe, przerabiając je nieco i wyposażając w śrubki. To samo, jak zresztą widać, zrobiłem z górnymi powierzchniami pancerza. Śrubki były tylko tam, nie licząc oczywiście pojedynczych sztuk na innych elementach. Wanna kadłuba będzie już tradycyjnie nitowana.
Dorobiłem także nieistniejący w opracowaniu falochron.


No i tradycyjnie rzuty ogólne:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-11 16:20  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nie masz chłopie serca ani litości :) :) :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
29-09-11 16:31  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No a gdzie "babol" co prawda jedna śrubka bardziej kwadrat przypomina niż sześciokąt ale niech Ci będzie i tak jest ładnie. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-09-11 17:49  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Grzesiu pomacamy w piątek czy jeszcze nie. Bardzo ładnie Ci to wychodzi.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
04-12-11 11:04  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na początku przepraszam mojego osobistego teoretycznego urologa Mariusza za zwłokę:-)

Zbyt szybkie tempo nie było jednak dobre dla mojego organizmu i budowa lekko utknęła:>
Ale po przezwyciężeniu trudności i wybiciu wszystkich mącicieli i reakcjonistów, ponownie zakasałem rękawy.

Zrodziło to pewne trudności, gdyż z tych rękawów wystają łapska, które nie dość, że się trzęsą, to jeszcze przez dłuższy czas nic nie wykonując z celulozy - zgrabiały zupełnie jak staremu dziadowi:>

Ale do rzeczy:-)

Zająłem się zespołem śruby i steru, czyli bambetli służących do poruszania konserwą po wodach wszelakich:>

W projekcie Jurka wyglądało to wszystko tak, jak poniżej (zdjęcia z jego relacji budowy surówki).


No to zacząłem dłubać.


Wyszło mi na początku coś takiego. Osłonę mechanizmu sterowania płetwą wykonałem początkowo jak nakazuje instrukcja, ale coś mi świtało, że z podklejeniem poszczególnych części to coś jest nie tak.

Materiały zdjęciowo-rysunkowe potwierdziły te przypuszczenia. Oczywiście jak durny najpierw robię, potem sprawdzam i tak mam wyrobione więcej roboczogodzin:>

Porównując te materiały ze zdjęciami surówki i tym, co mi wyszło, zdecydowałem się wywalić wszystko i zrobić wszystko od początku, przerabiając praktycznie wszystkie elementy, z których najbardziej rzucającymi się w oczy są zmienione kształty łopat śruby. Drobnicę wykonałem od podstaw.



Po trzech wieczorach babrania się i przełamywaniu starczej niemocy paluchów wyszło mi coś takiego:> Pewnie można było zrobić to o wiele lepiej, schludniej, ale i tak cieszę się, że wyszło to, co jest:-)


Postanowiłem pójść za ciosem i wykonałem inne drobne elementy na kadłubie.

Uchwytów na płycie silnikowej (ruchomych, a co! :-P) nie było w opracowaniu, podobnie jak przedniego uchwytu holowniczego. Drobnostka służąca do otwierania włazu mechanika-kierowcy też była nietęgim wyzwaniem, a jeszcze jedna taka czai się na wieży:>



Tradycyjnie kilka ujęć całości. Zapomniałem dodać na początku, że zanitowałem cały kadłub - ale to pewnie da się zauważyć.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-12-11 12:29  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No kurna , nareszcie się coś ruszyło . A już myślałem że relacja padła . ;-)


Pozdrawiam

Jańcio


HEY HEY !

 
05-12-11 10:41  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powiem Ci jedno:
Twoja relacja działa na mnie jak lekarstwo ; jak widzę te wszystkie cudeńka na zdjęciach popadam w błogostan...
Dobrze,że niezbyt często "wrzucasz" kolejne "działki"... Bo bym się uzależnił... ;->

Uznaję zatem nas za obopólnych terapeutów ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 16Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024