FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-12-11 20:56  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mi także sie podoba , jest śruba i ster czyli masz sie czym bawić w wannie ,żółta kaczuszka idzie w odstawkę :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
06-12-11 21:09  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Krótki wpis - bohaterem dnia zostaje tłumik wydechu:-)


Lekko go przerobiłem - tylna sciana została wepchnięta do środka, część stożkową musiałem powiększyć, gdyż oryginalna miała mniejszą średnicę niż część walcowa:> Końcówkę tłumika podziurkowałem, ale średnio to wyszło - za mało miejsca, za duże dziury:-) Część rury wydechowej wychodzącej z komory silnika zrobiłem sam - miała zły kształt i nie powinna być w osi symetrii tłumika. Do podpory dodałem część ze śrubkami łączącą ją z kadłubem.
Całość przyprószona, acz farfocle chyba jeszcze zlikwiduję, bo wygląda, jakby dostała w twarz piaskiem:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-11 21:22  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ten tłumik to jakiś złomowy, nie dało się wygrzebać jakiś porządny z nierdzewki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-09-12 19:26  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czasu od ostatniej aktualizacji minęło wiele. Usprawiedliwienia brak, więc wezmę dzisiaj sławne swego czasu w placówkach oświatowych "NP":-)

Trochę czasu zajęło mi żebrowanie ogniw i ich malowanie.

Najwięcej tego czasu zżarły jednak próby zabrania się do roboty po długiej przerwie:-) W tej chwili gąsienice czekają jeszcze na zęby wewnętrzne, ale wykonam to chyba dopiero po skończeniu układu jezdnego.

A propos układu jezdnego...


Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, zacząłem wykonywać koła napędowe. Wspomniałem już, że nie mają one jednego zęba, ale nie czepiajmy się już:>
Zrezygnowałem jednak z zewnętrznych okręgów (bo ich na zdjęciach oryginałów nie wypatrzyłem), za to wkleiłem je po wewnętrznej stronie kół, by wzmocnić konstrukcję. Osie trzeba będzie przerobić, bo miały większą średnicę niż te w opracowaniu. Poza tym owe ośki gdzieś mi się zapodziały :>

[KOŁA JEZDNE]

Jak sama powyższa nazwa wskazuje, zaczęła się tutaj ostra jazda :-)
Po analizie modelu, rysunków i zdjęć doszedłem do wniosku, że koła jezdne są za duże - ściślej mówiąc - mają zbyt dużą średnicę. Nigdzie nie znalazłem informacji, ile tak naprawdę ona wynosiła w rzeczywistości, ale zdaję się, że była to wartość bliska 40 cm.

Gdy już powyższe zagadnienie nie powodowało u mnie bezsenności, zabrałem się ochoczo za wycinanie obręczy, a następnie felg.

I tutaj dałem ciała - i to dwa razy:-)

Na początek zdjęcie oryginału.

To jest akurat koło napinające, ale w T-38 jezdne są identyczne, a na tym zdjęciu najlepiej widać całość.

Wyciąłem więc ochoczo wszystkie otwory ulżeniowe w "felgach".

I tutaj pojawił się problem, bo jak widać, kształty tych otworów nie za bardzo się zgadzały. Oczywiście stwierdziłem to po fakcie:>

Cóż było robić - trzeba było zaprojektować sobie te części.

Chwilę to trwało, już były trójkąty z zaokrąglonymi wierzchołkami... Wyciąłem więc wszystko znowu. Rzut oka na powyższe zdjęcie... i uśmiech z mordy zszedł:>
Ale za to co się narobiłem to moje:-)

W końcu przysiadłem jeszcze raz nad "projektem" i w końcu - za trzecim razem - wyszło to, co miało wyjść:-)

Osie kół będę musiał nieco zmniejszyć, natomiast felgi pomalować niestety. Zgubi się to przy brudzeniu:-)

Kolejnym etapem było zaglutowanie i oszlifowanie bandaży oraz wycięcie cieniutkich pierścieni wewnętrznych na koła.

I tak to się prezentuje. Po raz pierwszy użyłem do zaglutowania rzadkiego kleju CR - wcześniej w grę wchodził wikol. Efekt szlifowania podobny:-)

[WIEŻA]

W tzw. międzyczasie, już dość dawno, wykonałem wieżę - jeszcze bez uzbrojenia.


Tutaj również pewne rzeczy zmodyfikowałem. Przede wszystkim właz nie jest wypukłym elementem, a jarzmo km-u jest bardziej zbliżone do oryginału. O reszcie drobnostek nie będę wspominał:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-09-12 19:40  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mnie to najbardziej interesuje - czy będę mógł T-38 podziwiać podczas delektowania się bigosem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-09-12 20:04  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

OSTOJA - jeśli społeczeństwo aż tak się tego domaga, to mogę ewentualnie przywieźć te ochłapy:-)
Na "podziwianie" całości nie ma szans:-)
Zresztą ja już dostałem dyplom:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-09-12 20:29  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Oj tam, sobota wieczór stadko kartonoholików na głodzie modelarskim warsztaty w pogrupach na niedzielę rano będzie gotowy ;-]
A tak poważnie to dopieszczona konserwa się szykuje.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
24-09-12 21:00  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wygląda to bardzo dobrze, ładnie prezentuje się tłumik. A całość wygląda świetnie. Będę śledził. Pozdrawiam!

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
24-09-12 21:02  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Taaa... Albo Grzes ma taki czasozaginacz, jak Krystian :D Mnie juz nic nie zdziwi, a do piatku jeszcze kawal czasu...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-09-12 10:20  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

O Strug struga! Jak to się stało że przegapiłem dwa wpisy..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024