FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-10-08 10:54  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Na pewno jest na to jakiś sposób - projektant powinien znaleźć takie rozwiązanie, a nie iść na skróty, bo tak łatwiej. Co powiecie na wloty - na zdjęciu widać, że się stykają. W modelu są od siebie znacznie oddalone.

--

 
11-10-08 16:23  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja powiem tyle, że to jeszcze zależy jaka wersja jest na tym zdjęciu, bo jak znam życie to poszczególne mogły się od siebie znacznie różnić. Poza tym chyba nie podejrzewasz projektanta o celowe działania dywersyjne ;)
Co do rozwiązania, to faktycznie projektant ma znaleźć optimum, czyli żeby model był bliski orginałowi, ale i żeby zwykły śmiertelnik mógł to poskładać potem w jedną całość. Wydaje mi się edi że jesteś deczko niesprawiedliwy w swojej ocenie. Spróbuj sam coś zaprojektować i zobaczysz wtedy, że nie wszystko da się w kartonie odwzorować.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-10-08 18:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No totalna porażka, powinno to tak wyglądać:

http://home.surewest.net/p38bob/p-38-44.jpg

No dobra, to tylko wersja P-38L ;-)))
Ale założę się, ten model jest na pewno skopany bo robił go Łukasz ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-10-08 19:53  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Widoczne na załączonym przeze mnie zdjęciu wloty posiadały wersje F,G i H - więc w WAKowskim P-38 powinny tak wyglądać. Oczywiście Rafał Ż. (lub ktoś inny) powie, że to nie ta seria, itd.... . Model posiada błąd i nie ważne, czy projektował go Łukasz, czy Zenek, bo ocenimy model. Czy jestem niesprawiedliwy - to opinia Rafała ( pewnie też niesprawiedliwa, bo jest kolegą Łukasza ). O ile wyprofilowanie przy kadłubie jest uproszczeniem, to wloty już nie, bo są nie w tym miejscu co trzeba. Stwierdzam fakt.

--

 
11-10-08 21:08  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Edi - Rafał jest takim samym kolegą... jak Ty. Pokazujesz zdjęcie rozstawu wlotu? Owszem jest tak jak piszesz, ale ja staram się do swoich opracowań dodać taki stopień skomplikowania, aby poradził sobie z nim modelarz mniej doświadczony....Ale skoro ten przysłowiowy milimetr Cię gryzie... to zapewne zaopatrzysz się w inny model P-38...
Co do oprofilowania skrzydło - kadłub z pewnością da się go pociąć na wiele mniejszych kawałków, ale znowu ten mniej doświadczony modelarz może się denerwować na mnie że ciężko mu się to skleja.... jest więc w modelu "płaski". Czy to wygląda źle? Oceńcie sami modele które sklejają Kroolo, Toni, czy Kopajt....

pozdr.Lukasz

--

 
11-10-08 21:32  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Zenek skleja ten model z ww. błędem i nie narzeka ;-) i tak trudno jest skleić w całość ten segment, mimo że odległość nie wynosi tyle ile powinno.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
11-10-08 22:42  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Otwieram stronkę myśląc, że zobaczę dalszą pracę , a tu takie gatki.
Chyba część kolegów zapomniała, że są modele o różnym stopniu trudności. Proste wycinanki dla początkujących, o średnim stopniu trudności dla większości zwykłych modelarzy i super dokładne (ale również trudne) dla wyjadaczy i maniaków. ;-)
I dla tych ostatnich jest Hal. I o czym tu dalej pisać ?

--


 
11-10-08 22:46  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

No i sam autor się wypowiedział. edi Lazarusa nawet na oczy nie widziałem ;) Chciałem tylko zauważyć, że na prawdę widziałem tyle nie jednoznacznych planów, że bym się tak nie zakładał ot to, co jest poprawne. Lazarus sam rozwiał wątpliwości. Adwokatów mu nie potrzeba ;) Szkoda tylko, że potraktowałeś moją wypowiedź jako atak na Siebie, a ja po prostu chciałem się dowiedzieć jak jest naprawdę. Dalej twierdzę, że model jest bardzo dobry i że trochę krzywdząco go oceniasz. Wloty i trochę uproszczeń naprawdę go nie dyskwalifikują. Ja jestem ten "mniej doświadczony" i mnie takie rzeczy absolutnie nie przeszkadzają.
Pozdrawiam! :)

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (11-10-08 22:46)

 
12-10-08 13:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Rozumiem więc, że to model dla mniej doświadczonych i uproszczenia są tu dopuszczalne - prosta oklejka, prosta sprężarka, niewłaściwie umiejscowione wloty pod kołpakami śmigieł..... W związku z tym nie rozumiem, dlaczego skomplikowano kadłub poprzez wstawienie uzbrojenia - to brak konsekwencji, bo nie sądzę, by mniej doświadczony modelarz podołał temu zadaniu z rewelacyjnym efektem.
Raduss, Ty chyba lubisz "takie gadki" - popatrz na swoje wpisy o B-239 od Hala. Zresztą, nikt tu nikogo nie atakuje - to dyskusja wyłącznie na temat modelu.

 
12-10-08 14:37  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
OzzY 

 

Szanowny edi...... przedział uzbrojenia jest alternatywny, a nie obligatoryjny.... mam nadzieje, ze nie uzylem zbyt trudnych słów dla Ciebie..... i ze teraz juz zrozumiesz jak dalekie od prawdy sa twoje rozterki. Po tym co piszesz widać, ze nie miałeś nawet modelu w rekach... i niech tak zostanie.
Mysle, ze model z innego wydawnictwa całkowicie zaspokoi twoje dążenie do oryginału w... MODELU. Powodzenia w sklejaniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024