FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-13 14:16  [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Krzysiek Cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Was,

Jestem nowy na forum, więc na dzień dobry wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Krzysiek i jestem studentem czwartego roku jednej z krakowskich uczelni. Modelarstwem interesuję się od czasów gimnazjum, jednak ograniczone możliwości lokalowe zmusiły mnie do zaprzestania uprawiania tego hobby na czas mieszkania w Krakowie.
Postanowiłem więc, że spróbuję samemu opracować model i przy okazji poćwiczyć pracę w programach graficznych. W internecie znalazłem planik czołgu PZInż 140, lub jak kto woli 4TP. Wspierając się nielicznymi zdjęciami jakie są dostępne, rozrysowałem model. Korzystając z ferii zimowych i większej ilości wolnego czasu zacząłem próbnie sklejać to co udało mi się wcześniej wykonać.

Do tej pory powstał szkielet,


który udało mi się okleić.


Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Krzysiek

 
12-02-13 15:26  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hohoho widzę ze kolega mnie nieco wyprzedził w temacie :)

Ciekawy jestem jak rozwiążesz układ jezdny. Niedługo pokażę swoją interpretację.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
12-02-13 15:37  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Cos wysyp tych 4TP ostatnio... ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-03-13 12:42  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Krzysiek Cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

@ Jurgen:

Mam nadzieję, że układ jezdny pojawi się w relacji już niedługo. Niestety nie ma zbyt wielu zdjęć pokazujących ten element pojazdu, dlatego liczę na porady forumowiczów.

Czas na małą aktualizację relacji.


Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Krzysiek

 
08-03-13 14:11  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Krzysiek Cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Do tej pory wygląd elementów czołgu nie budził wątpliwości. Jednak przy wykonywaniu wieży , napotkałem sprzeczność między zdjęciami a planami.



Na tych zdjęciach widać, że właz z tyłu wieży nie jest zlokalizowany w jej osi . Natomiast właz w jej stropie ma nietypowy kształt. Niestety element ten nie jest widoczny na większości zdjęć, przez co występują problemy z poprawną interpretacją jego kształtu.



--
Pozdrawiam, Krzysiek

 
08-03-13 20:34  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Praktycznie przy każdej relacji z projektowania tego modelu (kartonowy czy wirtualny) pojawia się ten sam problem - czyli właz. Pamiętaj, że był to pojazd prototypowy i nie ma dokumentacji jako takiej. Ja bym bazował tylko na zdjęciach. Plany są, ale kreślone ręcznie na podstawie zdjęć - więc i obarczone pewnym błędem. Mam wrażenie, że właz zrobiłeś nieco za mały.

Planujesz wydanie tego projektu? Bo nie wiem czy kończyć swój :)

Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
09-03-13 20:53  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właz jest rzeczywiście za mały ale da się na niego nakleić większy i będzie ok ;)
Jurek, a Ty swojego kończ bo chętnie przytulę trzecią 4 do kolekcji, zwłaszcza twojego projektu :P
Pozdr.

--
GG 6801515

 
09-03-13 22:23  Odp: [Relacja] Polski czołg PZInż 140 - projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ze sie podpisze pod Jarkiem...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024