FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
12-10-08 15:30  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Drogi Ozzy, model w rękach miałem, ale szkoda mi było kasy na coś, co tylko z grubsza przypomina P-38. Jak rozumiem ten P-38 jest na miarę Twoich możliwości i w zupełności Cię zadowala. Nie zmienia to faktu, że mógłbyś być trochę grzeczniejszy...

 
12-10-08 15:43  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak skromnie bym proponował przenieść dyskusję tutaj,
a relacja niech trwa dalej ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-10-08 15:50  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

edi, dlaczego mam dziwne wrażenie, ze zarejestrowałeś się niedawno na Forum tylko po to, żeby dokopać jednemu wydawnictwu. Jesteś wśród nas dwa tygodnie , a już z dużym powodzeniem zraziłeś do siebie sporą grupę forumowiczów. Wpisałeś się dotąd 9 razy, wyłącznie w dwóch wątkach dotyczących wydawnictwa WAK piętnując "porażające" błędy.
Kiedy nie uzyskałeś gremialnego poparcia dla swoich uwag powtórzyłeś je, coby do pospólstwa dotarło, ze Lighting to kompletna porażka (twoje wpisy:
05-10-08 15:27
11-10-08 10:54
wyhamuj kolego.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
12-10-08 15:57  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Pomysł dobry ;) Nie macie wrażenia Panowie, że ta dyskusja staje się mało merytoryczna? Powoli robi się z tego wątek o uproszczeniach i projektowaniu, a chyba nie oto chodzi ;)
Nie warto też chyba podnosić ciśnienia tej rozmowy, bo kłócić się o trochę papieru nie warto ;)
Więcej luzu i dystansu! :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
12-10-08 16:31  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
OzzY 

 

rajkubie - moze faktycznie przenies wszystko ponizej >>> [edi 05-10-08 15:27] - oprócz postu kroola - do watku ktory bebe proponuje....

 
12-10-08 17:22  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Niestety nie mam możliwości przenoszenia poszczególnych wpisów.
Proszę więc o ewentualne kontynuowanie recenzowania modelu w tamtym wątku. W tym kolejne wpisy nie dotyczące relacji z budowy będę usuwał.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
12-10-08 17:28  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Rajkub, uważasz może, że w sprawie modelu "Dunkerque" z WAK nie miałem racji a Arovist nie potrafi sklejać? Co do Ligtninga, to zawiodłem się. Postawiłem pytanie - można było odpowiedzieć w prosty sposób, że "tam jest wybór i nie trzeba budować przedziału uzbrojenia..." i to by wystarczyło. Uważasz, że wpis OzzY'ego (chyba nieco obraźliwy - co tak skrzętnie przemilczałeś) wniósł coś pozytywnego do dyskusji? Nie twierdę, że ten model jest zły, bo nie skleja się, co miało miejsce przy "Dunkerque". Jak widać skleja się, ale sporo w nim uproszczeń i niezgodności - niektóre poparłem zdjęciami. Autor nie protestował, tylko wyjaśnił dlaczego tak zrobił.

 
12-10-08 17:33  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Wy tutaj gadu-gadu, a ja sobie skleiłem kawałek usterzenia:



--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
20-10-08 22:59  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Żeby nie było że nic nie robię wstawiam taki mały updacik :-)
Przewodnim motywem tej dzisiejszej aktualizacji będą........bliźniaki :-P
Na dobry początek zbiorniki:
a tutaj druga para i w telegraficznym skrócie sposób w jaki powstała:



Sklejenie tych dwóch parek nie nastręczyło żadnych problemów bo spasowanie poszczególnych elementów tak zbiorników jak i kołpaków jest wręcz wzorowe.
Mam cichą nadzieję że w następnej aktualizacji uda mi się pokazać model z gotowym podwoziem, nad którym obecnie pracuję.
No i jeszcze muszę uporać się z tym czymś:

Chirurgicznę cięcie zostało juz dokonane i nosek jest już odrestaurowany,na wszelki wypadek zrobiłem nowy z zapasu i jak sądzicie który lepszy?:

To na razie tyle , do usłyszenia(przeczytania):-)))
Kroolo tylko mi nie mów że Twój już stoi na kołach?! :-))))


Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (20-10-08 23:44)

 
20-10-08 23:28  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Porcupine   

ale ładne ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024