FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-08-08 00:27  [R/G] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Witam! Jako że ostatnio na forach w modzie jest robienie dwóch modeli w jednym wątku, więc pomyślałem: czemu nie? A że nie tylko mi taki pomysł kołatał się po głowie, że jednemu jakoś tak nie bardzo i motywacja mniejsza i w ogóle kiepsko, raźniej we dwóch (ok, już dość usprawiedliwiania się ;-) ) więc zakładamy oto ten wątek!

Czego wątek dotyczy? Oczywiście całkiem jeszcze świeżego P-38H Lightning z WAK, w opracowaniu Łukasza Fuczka. Okładeczka:





O samym modelu w 2D już sporo było mówione w wątku z zapowiedzią, wiec tutaj sobie daruję. Może jedynie wspomnę o tym, że wydany jest jak dla mnie na nieco za cienkim papierze, ale nie jest tragicznie. Samolocik jak tylko wpadł mi w ręce od razu powędrował na matę, później domówiłem sobie laserki i jakoś ciągnę do przodu. Ale o tym za chwilkę...

A teraz oddaję mikrofon koledze Toniemu! Halo, halo!

--

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (28-03-09 23:49)

 
09-08-08 00:31  Odp: [R/G] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ja również witam wszystkich potencjalnych gości tej nietypowej relacji z budowy tego pięknego(moim zdaniem najpiękniejszego)myśliwca II wS.:-)
Pomysł prowadzenia w taki sposób relacji wpadł nam do głowy w trakcie budowy Hurasia,kiedy to dzieląc się swoimi radami i spostrzeżeniami wzajemnie uzupełnialiśmy się klejąc ten model:-)Może warto więc powtórzyć to samo ale z innym modelem w "świetle jupiterów" i mam nadzieję przy pełnej widowni
Kroolo przejmij stery.
.
Co Wy na to ?

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (02-06-09 23:02)

 
09-08-08 00:33  Odp: [R] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Złapałem ster! A więc czas zacząć:


Najpierw zająłem się tym, czego nie lubię: rzeczami wyposażenia kabiny i przedziału uzbrojenia:



Jak polepiłem taśmy i skrzynki amunicyjne wziąłem się za szkielet, jeszcze bez laserów, i powklejałem skrzynki na swoje miejsce:



I od spodu:


Jak widać na fotkach farba do retuszu jest zupełnie inna niż być powinna. Gołym okiem wygląda to nieco lepiej, zwłaszcza że niewiele widać retuszowanych miejsc ;-) Cóż - tym razem nie trafiłem z żadną gotową interior green 0 ani ModelMaster, ani Agama nie pasują. Pierwsza za jasna, druga za ciemna - lepiej samemu wymieszać tempery, ale jakoś nie miałem siły i ciemno już było...

Jakieś skrzyneczki...



A tak robiłem tablicę przyrządów: wyciąłem część która będzie na wierzchu, wydziubałem otworki i je wyretuszowałem, na część spodnią nakleiłem folię i złożyłem wszystko razem:



I zacząłem to wszystko upychać w szkielecie:



Jak na razie wszystko pasuje, z błędów znalazłem brak koloru na cz. 24L i nie zasygnalizowano że należy rozciąć wręgę 11. I nie jestem pewien czy było oznaczenie aby cz34 nalepić na tekturę, w opisie jest, na arkuszy chyba nie bo wpadłem na pomysł żeby wzmocnić to brystolem...

To tyle! A co na to współpracownik? ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
09-08-08 00:40  Odp: [R] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Skoro słowo wstępne mamy już za sobą więc nie zwlekając przechodzę do meritum tej relacji.Na początku jak to zwykle w takich przypadkach bywa poskładałem szkielet kabiny.Jak łatwo zauważyć korzystam z zestawu laserek i wszystko pięknie się poskładało(jak klocki lego)Zauważyłem tylko brak otworu we wrędze 13 na wypust wręgi 14 i trochę musiałem pokombinować przy wrędze 9.Ostatecznie stanęło na tym przeciąłem ją na pół i wklejałem podobnie jak wręgę 9a.Następnie przystąpiłem do wyposażenia kabiny(pomimo że instrukcja mówi inaczej)a to z prostego powodu,chciałem najpierw uporać się z tymi d.....robiazgami gdy mam do tego lepszy dostęp.
Stelaż fotela umieściłem na małym postumencie gdyż ten z szablonu okazał się u mnie(podkreślam u mnie)za krótki a nowego nie chciało mi się robić.
Trochę się jednak rozpisałem.......sory,czas najwyższy na foty:


Relację tą dedykuję autorowi czyli Łukaszowi F.,który to po moim wielomiesiecznym molestowaniu opracował ten model.Byłbym nieskromny gdybym sobie przypisywał fakt że model ten ujrzał światło dzienne,bo domyślam się że takich jak ja było więcej.Dzięki chłopaki kimkolwiek jesteście bo dzięki temu mamy wspaniały model rasowego myśliwca:-)
Łukaszu wielkie dzięki za spełnienie moich modelarskich marzeń!
A czy te marzenia przekształcą się w realny model czas pokaże.
Ciąg dalszy nieodwołalnie niebawem nastąpi:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
09-08-08 00:53  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Z miłą chęcią będę zaglądał do tego wątku. Fajnie to zorganizowaliście.
Co do molestowania - to prawda - Toni kazał mi go zrobić pod groźbą! Więc spełniłem tą prośbę! A co miałem zrobić, jak trzymał "klemę" nade mną;-)))
pozdrawiam Was serdecznie!

--

 
09-08-08 15:47  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Miło mi powitać pierwszego gościa a jednocześnie samego AUTORA!
A z tą "klemą" to bez przesady,bo była to mała niepozorna............. "sztachetka":-))))
Zobaczymy jak pójdzie budowa,ja w razie czego zachowam sobie to w/w narzędzie przymusu bezpośredniego na wszelki wypadek :-))))

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
09-08-08 20:55  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny sposób prowadzenia relacji!!!! To ja też się dosiadam do oglądających. Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam.

 
09-08-08 21:59  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzę, że prowadzicie identyczną relację, jak niegdyś ja z Markiem :) Ciekawe samolociki się zapowiadają. Rzeczywiście Ligtning to samolot któy robi wrażenie, jedyny w swoim rodzaju. Życzę powodzenia w budowie i obyście szczęśliwe ukończyli swoje modele !

--

 
10-08-08 16:12  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No i wychodzi na to, że to będzie bardzo ciężki model....





Mam zamiar jeszcze skorzystać z podpowiedzi Toniego i wepchać trochę ołowiu również do skrzynek amunicyjnych :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
10-08-08 18:42  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cieszy mnie niezmiernie że widownia powoli się zapełnia:-) Witam!
Panczo o Twojej relacji nie wiedziałem(pewnie mnie jeszcze nie było na tym internetowym świecie:-))Może wrzucisz linka to sobie popatrzę jak taka formuła prowadzenia relacji się sprawdziła.
A teraz do rzeczy ; skoro rozruch mamy już za sobą czas na kolejną aktualizację.
zabrałem się teraz za dokończenie wyposażenia kabiny.Żeby ułatwić sobie pracę cz.29 podzieliłem na dwie połowy(zrobiłem to dopiero po podklejeniu częściami wewnętrznymi).Mogłem teraz spokojnie wyposażać boczne ściany kabiny.Na pierwszy ogień poszła prawa burta:

Po zamontowaniu wygląda to tak:

Lewą zrobiłem nieco inaczej a to z powodu tego , że panele boczne łączą się i z boczną ścianką i z podłogą.Nie zaryzykowałem przyklejania tego do bocznej ściany bo nie ufałem zbytnio swojej precyzji:-)Tak więc boczne panele znalazły się na podłodze a potem zakryłem to lewym poszyciem:

Dźwignie zostały wykonane tylko z jednej warstwy kartonu bo z dwóch (tak jak jest w wycinance)wydawały mi się one za grube.
No a potem poszło już z górki:-)najpierw tył a potem przód.Trochę za późno koledzy rozpoczęli tutaj dyskusję na temat wyglądu tylnej szyby bo miałem już ja wklejona w poszyciu,niemniej jednak udało mi się narysować na niej (ostrzem igły)miejsca łączeń , tak jak było to zasugerowane w dyskusji:-)
Poszycie pasowało wzorowo z jednym tylko wyjątkiem.musiałem skrócić go nieco na dole przedziału uzbrojenia.Nauczony smutnym doświadczeniem nabytym w trakcie budowy Halowego Lightninga(model po sklejeniu opadał mi na ogon i musiałem rwać dziób samolotu by go dociążyć)w miejscach gdzie tylko się dało poupychałem obciążenie z ołowiu.Doskonale nadają się do tego plomby , które po rozklepaniu na krążek grubości około 1 mm można spokojnie ciąć nożycami na żądane kształty i wymiary.Resztę ze ścinków także wykorzystałem wsypując je do skrzynek amunicyjnych.Dziób kadłuba jak i wspomniane skrzynki kleiłem BCG(powoli zaczynam się przekonywać do tego kleju)
No i w sumie wyszło mi coś takiego:



Kroolo że ciężki to fakt,ale za to wiatr nam go nie porwie:-)
To ja wracam do pracy i właczę chyba na wszelki wypadek autopilota skoro współgospodarz był tu przed chwilą i w najbliższym czasie nie przejmie sterów:-)

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (10-08-08 23:32)

 
11-08-08 10:57  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Porcupine   

Ładny model ładny .... tak jak autor.

Hmm

--

 
11-08-08 13:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hej panowie
To link do naszej relacji http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=112270&t=73647#reply_112270 :)
Co do modelu, to narazie wygląda to bardzo ładnie. Widać, że poszycie dosyć fajnie się schodzi, chociaż niepokojąca jest troszkę szparka widoczyna na jednym zdjęciu, między dwoma elementami poszycia.

--

 
11-08-08 19:45  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Panczo- dzięki za linka:-) bardzo fajna ta Wasza relacja nie mówiąc już o efektach 8-)
Mam nadzieję że uda nam się choć w części dorównać jej poziomowi.Co do szparki no cóż hmm.......... kiksy się zdarzają:-( spróbuję coś z tym zrobić.Niemniej dzięki za opinię i spostrzeżenia na przyszłość lepiej się postaram.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
11-08-08 20:50  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Chłopaki- trzyamjcie tak dalej i będzie bomba. Szparką nie ma się co przejmować, można troszkę pokombinować, a można zostawić, bo co tu dużo mówić, nie jest aż tak bardzo widoczna. Swoją drogą szkoda, że mało jest relacji " podwójnych" bo ma to wiele zalet. Przedewszystkim motywuje do pracy i zmusza do skończenia modelu za wszelką cenę :) Zachęcam do większej współpracy :)

--

 
14-08-08 21:29  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Porcupine-tym krótkim wpisem zestresowałeś mnie na całego bo a nuż nie wyjdzie mi za ładny:-)))(odpukać w niemalowane)ale obiecuję będę się starał no i witam w relacji!
Panczo- zgadzam się z Tobą w zupełności.
Czas najwyższy na bieżący raport z taśmy produkcyjnej.Znużony dłubaniem w tej dziurze:-) czyli kabinie postanowiłem trochę odpocząć od tych bździnek i drugą zostawić sobie na później.Jest też inny powód ale o tym to opowiem w odpowiednim czasie.Zabrałem się więc ochoczo do składania szkieletów skrzydeł i nie obyło się bez przymiarki:

Następnie przygotowałem sobie poszycie podklejając je odpowiednio przyciętymi kawałkami kartonu:

Szkielety musiałem minimalnie przedłużyć bo wręgi zamykające wycięcie na lotki miały zbyt wąski rozstaw.Odciąłem więc wręgę 70 i do szkieletu dokleiłem prostokącik z tektury grubości około 1 mm.Teraz pozostało to tylko okleić poszyciem ale jak to zrobić tak aby krawędź spływu kończyła się równo z kadłubem.I tu z pomocą przyszła mi wycinanka a konkretnie rys.18.Przystawiłem więc poszycie tak jak ilustruje rysunek i jedną ręką trzymając to wszystko razem drugą zaznaczyłem długopisem wewnątrz poszycia (gdzie tylko się dało)miejsce ułożenia na nim szkieletu.Samo sklejenie tego w jedną całość nie było już żadnym problemem.Wykonałem także lotki i reflektory:

Wstępna przymiarka skrzydła do kadłuba(bez żadnego szlifowania):

Z oprofilowaniem nie miałem żadnych problemów i tak zawołanie naszego wieszcza "Młodości daj mi skrzydła"stało się faktem......dała ale na razie tylko tyle:-)):




Ja teraz trochę przystopuję z relacją bo czekam na dostawę nowych akumulatorków do aparatu bo stare siadły mi już zupełnie:-(No to teraz w końcu może uda mi się sfinalizować budowę Hurasia.
To możecie sobie pomarudzić aczkolwiek poklepywanie po plecach mile widziane:-)))
Kroolo przejmij inicjatywę i pokazuj co tam zmajstrowałeś:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
15-08-08 11:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
AWOT   

Fajnie wygląda taki bezogonowiec. Świetna robota. Gratuluję.

--

AWOT

 
15-08-08 11:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Kto by pomyślał, że przy okazji samolotu przypomniana zostanie relacja z budowy Horszaków i moja innowacyjna metoda na bieżniki ;] aż się łezka w oku kręci ;]

Co do samego samolociku to bardzo fajny, szczerze to jak ogladam to mam ochote go skleić, chociaż i tak tego nie zrobie ;] modeliki miodzio, czekam na efekt końcowy

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
17-08-08 18:07  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Jak widać mocno wyhamowałem z budową - może uda mi się rozpędzić znów :-)



Zauważyłem że mam przesunięte poszycie do przodu o 1mm względem tego co prezentuje Toni - podcinałeś gdzieś wcześniej? Ja umiejscowienie ustawiłem przy pomocy wewnętrznej burty: koniec powinien opierać się o wręgę 11. Część nr 30 skróciłem na wysokość, a cz . 31 na długość. Dało mi to odsłoniętą wręgę przy komorze podwozia - wkleję tam te ścinki które odciąłem z przodu tej części.



Czy ktoś, kto buduje ten model, ale bez laserowych wręg też ma takie problemy?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
17-08-08 18:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zacznę może od podziękowań.Awot,Marekb bardzo dziękuję za tak pochlebną opinię o mojej pracy(nie wiem czy zasłużyłem)tym bardziej gdy wyrażają ją ceniony projektant i niemniej utalentowany modelarz.Wielkie dzięki i witam w relacji!:-)
Kroolo widzę że ruszyłeś z kopyta:-) bardzo mnie to cieszy.Jak widzę Twoja błyskotka nabiera coraz realniejszych kształtów........jednym słowem podoba mi się:-)
Jeżeli chodzi o to poszycie to tak jak wcześniej pisałem trochę go musiałem skrócić . Cz. 30 obciąłem tak żeby dochodziła do wręgi 6 ale żeby nie nachodziła na nią.Pozostało dopasować poszycie cz.31 które ładnie zakryło mi w/w wręgę 6.W sumie tego obcinania nie było zbyt wiele jakiś milimetr z kawałkiem.Ci co kleją ten model bez otwartego przedziału uzbrojenia nie powinni mieć takich problemów bo poszycie do siebie jest w miarę dokładnie spasowane.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
18-08-08 20:44  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

hmmm ogladam oba modele i sie zastanawiam czy jest wszystko dobrze z projektem? Otóż u obu Panów, na kadłubie od spodniej strony, wyszły bardzo widoczne "krowie żebra". Widząc model Toniego pomyślałem, że po prostu powinęła mu się ręka, ale u Ciebie Królu jest to samo. Łukasz do tablicy!!!!!!!! :)


pozdrawiam Projektanta i Klejących :)

 
19-08-08 22:37  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Krowie żebra?;-))) Sugerujesz Piotrze, aby kadłub podzielić na... 20 segmentów?

--

 
20-08-08 18:24  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rowin-nie bardzo pojmuję o jakie żebra Ci chodzi.Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieudolne posługiwanie sie wikolem ale do tego kleju jestem wręcz ortodoksyjnie przywiązany.To po pierwsze a po drugie brutalna prawda jest taka że dzielą nas poziomem lata świetlne i to co dla mnie jest do przyjęcia(mowa tu o mojej pracy) dla Ciebie może wyglądać jak zwykła fuszerka.Niemniej cieszę się że mogę liczyć na Twoje spostrzeżenia i próbować wcielać je w życie.Witam w relacji i liczę na dalsze uwagi:-))
Akumulatorki doszły,więc pora ciągnąć ten wózek dalej.
Czas najwyższy zapełnić kolejną dziurę w kadłubie:-)Zacząłem od działka a to jego elementy składowe:

Z reguły nie wychodzę poza standard ale naciski pewnych osób spowodowały że zdecydowałem się na małe odstępstwo od tej zasady.Tym bardziej że zaoferowały mi pomoc w postaci farbki(wielkie dzięki).Pomalowałem więc rzeczone działko i lufę i zainstalowałem w miejscu przeznaczenia.Jest to moja pierwsza zabawa z takim wynalazkiem(gunmetal)więc proszę o wyrozumiałość:-)
A oto efekty:


Zmajstrowałem sobie też taką prowizoryczną podstawkę dzięki której mojej błyskotce jest wygodnie i nie jest już narażona na zbyt częste "macanie":-))):

Tu już początki pracy nad karabinami:

To na razie tyle,jak coś znowu udłubię na pewno pokażę.Jedno jest pewne ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi:-)))
Kroo(ó)lu złoty Twoja kolej:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
20-08-08 22:35  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oj wybaczta chłopaki, to słownictwo :) myślalem, że każdy zna ten termin jako, że mi on jest znany właśnie z forów internetowych i to jeszcze modelarskich :)

Nie chodzi mi o podział tego na większą ilość segmentów a o to, ze poszycie sprawia wrażenie naciągnietego mocno na wręgi, tak jakby wręgi były za duże do poszycia, i robi się wklęsłe...tak jak chuda krowa na żebrach :D hahahaha

widać to w obu modelach, dlatego mnie to zaciekawiło, nie wydaje mi się, abyście obaj coś, źle zrobili, tym bardziej, że znam modele Króla

no chyba jasne :)

pozdrawiam

 
21-08-08 20:36  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo interesująca dubeltowa relacja.
Ja bym spróbował wyciąć te otwory w osłonie działka (na górze) - pewnie by to jeszcze lepiej wyglądało.
No i taśmy amunicyjne - może ktoś podjął by się produkcji takowych np z żywicy? Przydałyby się tu i w wielu innych modelach...

 
23-08-08 20:04  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam, fajne modele.
Mnie interesuje jednak co innego: skoro autor zdecydował się na pokazanie przedziału karabinów to dlaczego nie ma w modelu możliwości wykonania klap jako osobnych elementów, moim zdaniem w "dzisiejszych czasach" klapy powinny być "ruchome" we wszystkich nowo wydawanych modelach. Nie wszyscy (a na pewno nie ja) mają możliwości i zdolności aby wykonać te elementy od podstaw, a chyba wszyscy się zgodzą, iż te elementy dodają dużo uroku modelowi.
Przepraszam za "offtopic" ale czasami tak mnie najdzie :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Krzysiek

--

 
23-08-08 21:29  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wybaczcie Panowie za tę chwilową ciszę ale wakacje są już nie dla mnie(niestety) i trzeba czasem zrobić coś innego oprócz klejenia .
Rowin- termin ten jest mi doskonale znany właśnie z for modelarskich a pytanie zadałem bo nie bardzo wiedziałem gdzie Ty te żebra widzisz.Teraz po Twoim wpisie już wszystko jasne.Na żywo nie wygląda to tak tragicznie(aparat trochę to uwydatnia),ale fakt jest faktem mogłem lepiej się postarać.Dołożę starań by przy belkach nie popełnić podobnego błędu i bardziej oszczędnie dozować wikol bo to on raczej mógł być przyczyną takiego stanu rzeczy.A wracając do chudych krów to takich w życiu nie widziałem..............u nas same wypasione bydlaki:-))) hahaha
Miskowski- jeżeli chodzi o osłonę to chodził mi taki pomysł po głowie(przy pomocy BCG jest to w pełni wykonalne) ale ostatecznie moje wrodzone lenistwo wzięło górę i zaniechałem jego realizacji usprawiedliwiając tę decyzję tym że i tak tego nie będzie widać.
A taśmy amunicyjne - jak najbardziej popieram tę prośbę do producentów!
Krzysiek - też chciałbym żeby klapy te były otwierane ale biorąc pod uwagę ich położenie i kształt może to być trudne w wykonaniu nawet dla projektanta . Takie jest moje skromne zdanie aczkolwiek nie twierdzę że jest to niewykonalne.Ja też niestety należę do tych co nie mają zdolności wykonać tego jako ruchome elementy zostanie więc tak jak w wycinance.
Dziękuję za powyższe opinie i spostrzeżenia :-)

Pozdrawiam wszystkich widzów Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
31-08-08 12:56  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do klap to rzeczywiście model wyglądałby efektowniej, tym bardziej, że Lightning ma klapy Fowlera, a nie krokodylowe. Jest trochę zdjęć w internecie i publikacjach i nie są one zbyt skomplikowane.

--

Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

Post zmieniony (31-08-08 13:03)

 
31-08-08 14:14  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

bezdzik - oczywiście masz zupełną rację.Ja pisząc o trudności wykonania tego elementu miałem na myśli klapy(pokrywy)przedziału uzbrojenia bo myślałem że to o nie chodzi Krzyśkowi ........ot czasami zdarza mi się "pomroczność jasna":-)
A klapy na pewno dodały by uroku modelowi a zaprojektowanie ich nie stanowiłoby dla autora problemu.Może po prostu zabrakło miejsca na arkuszach i autor celowo pominął te części ale to tylko moje gdybanie.
Witam bezdzik w relacji i postaram się by ta nasza relacja choć trochę pomogła Ci w budowie Twojego Lightninga.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
31-08-08 14:22  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
aesacus2   

klapy może nie są skomplikowane, ale mechanizm ich wysuwania tak

 
03-09-08 20:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Czas najwyższy pchnąć nieco tę relację do przodu:)
Postanowiłem trochę odpocząć od tej drobnicy i resztę uzbrojenia zostawić sobie na później.Zabrałem się więc ochoczo za belki.
Jak świecka tradycja każe na początek zrobiłem szkielet:

Rozczaruję tu pewnie co poniektórych brakiem naklejonych wręg,żeby więc choć w części zrekompensować ten brak wstawiam fotki wyciętych części:

Pierwsza przymiarka do szkieletu dała mi trochę do myślenia:

Jeżeli poszycie zgrywa się z boczną ścianą wnęki podwozia na górze mamy wtedy taki uskok.I tu dylemat co zrobić?Czy obciąć tylko ten wystający kawałek czy złozyć to zgodnie z krawędzią spływu skrzydła i obcinać wystające poza ścianę boczną wnęki poszycie.Drugi wariant niesie już z soba ryzyko że kolejny segment już może nam nie spasować bo skrócimy wtedy tę część na jej wysokości.
Intuicja podpowiadała mi żeby nie ingerować w wymiary części bo może to pociągnąć lawinę kolejnych korekt poszycia.Wybrałem więc pierwszą opcję czyli zostawiamy ząbek.
Połączyłem więc ze sobą cz.77 i 77b (podklejając gdzie sie dało) i obkleiłem nimi szkielet:

Potem uzupełniłem to cz.77a;-przepraszam tu za fotki ale robiłem je już po zmroku a moje oświetlenie pozostawia wiele do życzenia :

Po zamknięciu tego wszystkiego cz.77e wyszło mi coś takiego:

Tu trochę obleciał mnie strach że moja intuicja mnie zawiodła i trza będzie zaczynać od nowa.Ale tak dla świętego spokoju skleiłem kolejny segment,przymierzyłem do reszty i......kamień spadł mi z serca:

Opłacało się jak widać nie ingerować w wymiary i zaufać autorowi w jego dokładność(pomijając tę wręgę):)
Przy wklejaniu wręgi do cz.88 wykorzystałem sposób z patyczkiem polecony mi kiedyś przez Kroola:

Najwyższy czas na wloty powietrza:

acha jeszcze sprężarka:

wyposażyłem także wnęki podwozia w drobnicę i całość prezentuje się tak:

a tu bliźniaki już razem:

a temu nie mogłem sie oprzeć:

Trochę tego dzisiaj było,mam nadzieję że choć trochę zrozumieliście tę moją paplaninę:))
Nie wszystko jeszcze jest dopracowane na cacy ale na to jeszcze przyjdzie czas.
Niemniej starałem się jak mogłem a wyszło jak zwykle:-)))
Kroolo - puk puk Twoja kolej :-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
07-09-08 23:51  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzisiaj krótko i na temat.........stateczniki:)
Na tym etapie budowy nie napotkałem żadnych problemów,wszystko pasowało jak ulał.Wystarczy starannie wyciąć części a poszycie samo układa się na szkielecie.Najwięcej kłopotu sprawiło mi ukształtowanie krawędzi natarcia statecznika poziomego,dopiero po potraktowaniu poszycia od wewnątrz cudownym wynalazkiem jakim jest BCG udało mi się uzyskać w miarę zadowalający mnie efekt.W szkielecie tegoż statecznika zauważycie zapewne dodatkową wręgę którą wstawiłem tam tak dla świętego spokoju:)
A tu już efekty moich działań:




Zmontowałem też stery żeby spasować je ze statecznikami zanim połączę je(stateczniki)z kadłubem .Uniknę w ten sposób tej operacji na modelu i zmniejszę tym samym ilość jego kontaktów z moimi paluchami:-):

W następnej aktualizacji mam nadzieję że zamieszczę już zdjęcia błyskotki z kompletnymi skrzydłami:-))

Pozdrawiam wszystkich widzów Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
12-09-08 15:17  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Toni już prawie odlatuje, moi mechanicy się przez ten czas opierniczali niestety...


W tej chwili robią się skrzydełka. Pod wpływem fotek Toniego wkleiłem i ja reflektor, powstał on z metalowej taśmy klejącej:




Jakoś nie mogłem zostawić takich gładkich, więc porobiłem kilka linii i nitów:



--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-09-08 23:51  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzisiaj kolejny mały kroczek w kierunku szczęśliwego(mam nadzieję)finału :-)
Kroolo to że Ci odlecę staje się coraz bardziej realne bo dzisiaj ........silniki : P
Budowa nie nastręczyła żadnych trudności;-wprowadziłem tylko pewne uproszczenie(myślę że autor głowy mi za to nie urwie :-) )a mianowicie zrezygnowałem ze szkieletu i segmenty połączyłem tradycyjnie na jedna wręgę.
Tu części składowe:

Skoro potrudziłem się trochę nad wykonaniem reflektorów w skrzydłach to tego niebieskiego pola na poszyciu silnika nie mogłem zostawić.Jak pewnie zauważyliście zastąpiłem je kawałkiem sreberka które dumnie udaje lusterko :-) przez które pilot obserwował czy podwozie się schowało i na odwrót.
Taką informację otrzymałem od autora(dzięki)i nie ukrywam że trochę mi ulżyło bo sen z powiek spędzała mi myśl jak zrobić tam reflektory,gdyż początkowo myślałem że te pola właśnie je imitują :-(
a oto co mi wyszło:


i oba napędy razem:

jeszcze parę drobiazgów:

I można się zabierać za składanie tego w jedną całość ale o tym już w następnym odcinku :-)

Ps.
Kroolo Mega-szacun za te skrzydła,ja jak zobaczyłem te punkciki w oczach mi się zaćmiło i pomyślałem "to już nie na twoje nerwy stary" :-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
29-09-08 10:26  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Relacja wylądowała już na drugiej stronie więc czas najwyższy żeby pokazać co tam sobie udłubałem od ostatniej aktualizacji:-)
W poprzednich odsłonach przygotowałem sobie wszystkie "podzespoły",więc nadeszła pora żeby to poskładać.Nie bez powodu przyjąłem taką kolejność budowy,gdyż spasowanie stateczników do reszty konstrukcji będzie w takim przypadku najłatwiejsze. Oczywiście jest to tylko moje zdanie na ten temat i wiem że można to było zrobić w inny sposób ale ten wydał mi się najbardziej optymalny.
Ale po kolei,- najpierw nasunąłem belki na skrzydła i wstępnie przymierzyłem stateczniki:

Gdy udało mi się uzyskać w miarę przyzwoitą symetrię,scementowałem belki ze skrzydłami zalewając miejsca łączenia wikolem:

Następnie wykonałem sobie taką prymitywną podstawkę która bardzo ułatwiła mi ostateczny montaż stateczników:

które to stateczniki najpierw przykleiłem na krawędziach natarcia,a nastepnie gdy klej już złapał mozolnie listek po listku doklejałem oprofilowanie.Następnie przyszła kolej na profile głównych skrzydeł i połączenie belek z silnikami.
I ostatecznie wyszło mi coś takiego:






Uff....najtrudniejszy moim zdaniem etap budowy mam już za sobą ,nie wyszło to może idealnie ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:-)))
Jeszce jedna mała rada:-przed przyklejeniem belek do skrzydeł wskazane by było dopasować do nich silniki,żeby uniknąć w ten sposób tej operacji na modelu.Ja niestety robiłem to już po ich montażu i w trakcie szlifowania samolot wymsknął mi się z rąk(ech te moje zgrabiałe paluchy)i lotem koszącym wylądował na stole:-((,wynik łatwy do przewidzenia.......dziób do wymiany.Na razie jednak się z nią wstrzymam bo licho nie śpi a mam tylko jeden zapasowy:-)
Na dzisiaj to wszystko:D teraz kolej na podwozie.
Dziękuję za uwagę i do usłyszenia w kolejnej odsłonie:-)))
Kroolo-ciekawe co tam słychać u Ciebie?..... trzymam kciuki:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
05-10-08 11:26  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hej! Kombinuję nadal, obkleiłem szkielet jednej belki. Chciałem najpierw złożyć prawą belkę, ale traf chciał że dzięki laserom złożyłem lewą - na laserkach nie ma linii oznaczających przód lub tył wręgi: trzeba uważać aby nie złożyć dwóch identycznych. Po przymiarce poszycia u mnie to wyglądało tak:



jak widać nieco inaczej to wyszło niż u Toniego, ale z kolei u mnie pojawił się schodek na przodzie - poszycie nie obejmuje mi całej wręgi, widać to na powyższym pierwszym zdjęciu. Nie przejmuję się tym za bardzo, bo zakryje to oprofilowanie. Dalej miałem tak samo jak Tony - poszycie, czyli cz. 77c wystawało ponad wręgę 76c, nic nie docinałem bo do cz 88 pasowało bardzo ładnie. Lekko dociąłem z kolei cz 77c z przodu, w miejscu styku z przedziałem silnikowym. Spasowałem to tak, że najpierw przykleiłem gotowy segment silnikowy i do tego dopiero od góry przyklejałem 77 - u mnie była nieco za szeroka. Belki składają się z wielu elementów i ciężko jest nad wszystkim naraz zapanować.


Lekko skróciłem też tunele wlotów powietrza bo blokowały mi wewnętrzną wręgę - u kogoś też tak było?



Wykonałem wloty powietrza do sprężarek, trochę się musiałem zastanowić które to przód, a które tył w ich szkielecie :)



Coraz trudniej jest robić modelikowi fotki ;)



Obecnie w produkcji jest druga belka, jak się uda to zrobię może więcej fotek. Pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
05-10-08 15:27  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Mam kilka uwag do samego projektu:
1. Oklejka skrzydła i kadłuba jest zaprojektowana niezbyt szczęśliwie - zamiast wyraźnego łuku jest tu proste ścięcie. Miejsce to jest dobrze pokazane w Momografii Lotniczej nr 69 ( AJ-Press ) na str.48, 49 oraz na 2 stronie okładki.
2. Gondola pilota. Podział przedniej części kadłuba jest zbyt rzadki, przez co elegancki nos Lightninga wyszedł w tym modelu jak wyciosany siekierą. Z jednej strony dość ciekawy przedział uzbrojenia, a z druiej - skopana sylwetka kadłuba. Jakoś to nie pasuje do siebie.
3. Wlot powietrza pod kołpakiem śmigła. Tworzą go 2 stykające się kanały, co widać na zdjęciach w w/w publikacji na str. 2 okładki i na str. 24 i 49. W modelu jest spory odstęp między kanałami.
O ile 1. i 2. to tylko uproszczenia (co prawda dość rażące), to w 3. mamy chyba do czynienia z błędem merytorycznym. Zobaczymy jak wydawnictwo ze Stegny poradzi sobie z tymi miejscami...

--

 
06-10-08 01:13  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

edi jak o czymś piszesz, to może dałbyś fotki na forum. Ja nie mam tej publikacji, więc chciałbym zobaczyć na własne oczy, a nie tylko opis ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
10-10-08 14:32  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Właśnie przyklejam silnik do drugiej belki - drugą jakoś przyjemniej mi się kleiło - fotki może zrobię jak ją skończę ;-) .






Zrobiłem szkielecik statecznika poziomego:





Póki sobie reszta schnie wróciłem do kadłuba. Zamieniłem taśmy amunicyjne na takie:




--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
11-10-08 10:26  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

To popularny samolot i publikacji z jego zdjęciami jest dużo - trzeba tylko chcieć je znaleźć.
Ale co tam:


Widać różnice w porównaniu z modelem?

 
11-10-08 10:31  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

edi - a zastanawiałeś się jak taki łuk wykonać z kartonu ?
Bo szczerze powiedziawszy ja sobie tego nie wyobrażam.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-10-08 10:54  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Na pewno jest na to jakiś sposób - projektant powinien znaleźć takie rozwiązanie, a nie iść na skróty, bo tak łatwiej. Co powiecie na wloty - na zdjęciu widać, że się stykają. W modelu są od siebie znacznie oddalone.

--

 
11-10-08 16:23  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja powiem tyle, że to jeszcze zależy jaka wersja jest na tym zdjęciu, bo jak znam życie to poszczególne mogły się od siebie znacznie różnić. Poza tym chyba nie podejrzewasz projektanta o celowe działania dywersyjne ;)
Co do rozwiązania, to faktycznie projektant ma znaleźć optimum, czyli żeby model był bliski orginałowi, ale i żeby zwykły śmiertelnik mógł to poskładać potem w jedną całość. Wydaje mi się edi że jesteś deczko niesprawiedliwy w swojej ocenie. Spróbuj sam coś zaprojektować i zobaczysz wtedy, że nie wszystko da się w kartonie odwzorować.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-10-08 18:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No totalna porażka, powinno to tak wyglądać:

http://home.surewest.net/p38bob/p-38-44.jpg

No dobra, to tylko wersja P-38L ;-)))
Ale założę się, ten model jest na pewno skopany bo robił go Łukasz ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-10-08 19:53  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Widoczne na załączonym przeze mnie zdjęciu wloty posiadały wersje F,G i H - więc w WAKowskim P-38 powinny tak wyglądać. Oczywiście Rafał Ż. (lub ktoś inny) powie, że to nie ta seria, itd.... . Model posiada błąd i nie ważne, czy projektował go Łukasz, czy Zenek, bo ocenimy model. Czy jestem niesprawiedliwy - to opinia Rafała ( pewnie też niesprawiedliwa, bo jest kolegą Łukasza ). O ile wyprofilowanie przy kadłubie jest uproszczeniem, to wloty już nie, bo są nie w tym miejscu co trzeba. Stwierdzam fakt.

--

 
11-10-08 21:08  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Edi - Rafał jest takim samym kolegą... jak Ty. Pokazujesz zdjęcie rozstawu wlotu? Owszem jest tak jak piszesz, ale ja staram się do swoich opracowań dodać taki stopień skomplikowania, aby poradził sobie z nim modelarz mniej doświadczony....Ale skoro ten przysłowiowy milimetr Cię gryzie... to zapewne zaopatrzysz się w inny model P-38...
Co do oprofilowania skrzydło - kadłub z pewnością da się go pociąć na wiele mniejszych kawałków, ale znowu ten mniej doświadczony modelarz może się denerwować na mnie że ciężko mu się to skleja.... jest więc w modelu "płaski". Czy to wygląda źle? Oceńcie sami modele które sklejają Kroolo, Toni, czy Kopajt....

pozdr.Lukasz

--

 
11-10-08 21:32  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Zenek skleja ten model z ww. błędem i nie narzeka ;-) i tak trudno jest skleić w całość ten segment, mimo że odległość nie wynosi tyle ile powinno.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
11-10-08 22:42  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Otwieram stronkę myśląc, że zobaczę dalszą pracę , a tu takie gatki.
Chyba część kolegów zapomniała, że są modele o różnym stopniu trudności. Proste wycinanki dla początkujących, o średnim stopniu trudności dla większości zwykłych modelarzy i super dokładne (ale również trudne) dla wyjadaczy i maniaków. ;-)
I dla tych ostatnich jest Hal. I o czym tu dalej pisać ?

--


 
11-10-08 22:46  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

No i sam autor się wypowiedział. edi Lazarusa nawet na oczy nie widziałem ;) Chciałem tylko zauważyć, że na prawdę widziałem tyle nie jednoznacznych planów, że bym się tak nie zakładał ot to, co jest poprawne. Lazarus sam rozwiał wątpliwości. Adwokatów mu nie potrzeba ;) Szkoda tylko, że potraktowałeś moją wypowiedź jako atak na Siebie, a ja po prostu chciałem się dowiedzieć jak jest naprawdę. Dalej twierdzę, że model jest bardzo dobry i że trochę krzywdząco go oceniasz. Wloty i trochę uproszczeń naprawdę go nie dyskwalifikują. Ja jestem ten "mniej doświadczony" i mnie takie rzeczy absolutnie nie przeszkadzają.
Pozdrawiam! :)

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (11-10-08 22:46)

 
12-10-08 13:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
edi 

 

Rozumiem więc, że to model dla mniej doświadczonych i uproszczenia są tu dopuszczalne - prosta oklejka, prosta sprężarka, niewłaściwie umiejscowione wloty pod kołpakami śmigieł..... W związku z tym nie rozumiem, dlaczego skomplikowano kadłub poprzez wstawienie uzbrojenia - to brak konsekwencji, bo nie sądzę, by mniej doświadczony modelarz podołał temu zadaniu z rewelacyjnym efektem.
Raduss, Ty chyba lubisz "takie gadki" - popatrz na swoje wpisy o B-239 od Hala. Zresztą, nikt tu nikogo nie atakuje - to dyskusja wyłącznie na temat modelu.

 
12-10-08 14:37  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
OzzY 

 

Szanowny edi...... przedział uzbrojenia jest alternatywny, a nie obligatoryjny.... mam nadzieje, ze nie uzylem zbyt trudnych słów dla Ciebie..... i ze teraz juz zrozumiesz jak dalekie od prawdy sa twoje rozterki. Po tym co piszesz widać, ze nie miałeś nawet modelu w rekach... i niech tak zostanie.
Mysle, ze model z innego wydawnictwa całkowicie zaspokoi twoje dążenie do oryginału w... MODELU. Powodzenia w sklejaniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024