FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-08-08 10:57  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Porcupine   

Ładny model ładny .... tak jak autor.

Hmm

--

 
11-08-08 13:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hej panowie
To link do naszej relacji http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=112270&t=73647#reply_112270 :)
Co do modelu, to narazie wygląda to bardzo ładnie. Widać, że poszycie dosyć fajnie się schodzi, chociaż niepokojąca jest troszkę szparka widoczyna na jednym zdjęciu, między dwoma elementami poszycia.

--

 
11-08-08 19:45  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Panczo- dzięki za linka:-) bardzo fajna ta Wasza relacja nie mówiąc już o efektach 8-)
Mam nadzieję że uda nam się choć w części dorównać jej poziomowi.Co do szparki no cóż hmm.......... kiksy się zdarzają:-( spróbuję coś z tym zrobić.Niemniej dzięki za opinię i spostrzeżenia na przyszłość lepiej się postaram.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
11-08-08 20:50  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Chłopaki- trzyamjcie tak dalej i będzie bomba. Szparką nie ma się co przejmować, można troszkę pokombinować, a można zostawić, bo co tu dużo mówić, nie jest aż tak bardzo widoczna. Swoją drogą szkoda, że mało jest relacji " podwójnych" bo ma to wiele zalet. Przedewszystkim motywuje do pracy i zmusza do skończenia modelu za wszelką cenę :) Zachęcam do większej współpracy :)

--

 
14-08-08 21:29  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Porcupine-tym krótkim wpisem zestresowałeś mnie na całego bo a nuż nie wyjdzie mi za ładny:-)))(odpukać w niemalowane)ale obiecuję będę się starał no i witam w relacji!
Panczo- zgadzam się z Tobą w zupełności.
Czas najwyższy na bieżący raport z taśmy produkcyjnej.Znużony dłubaniem w tej dziurze:-) czyli kabinie postanowiłem trochę odpocząć od tych bździnek i drugą zostawić sobie na później.Jest też inny powód ale o tym to opowiem w odpowiednim czasie.Zabrałem się więc ochoczo do składania szkieletów skrzydeł i nie obyło się bez przymiarki:

Następnie przygotowałem sobie poszycie podklejając je odpowiednio przyciętymi kawałkami kartonu:

Szkielety musiałem minimalnie przedłużyć bo wręgi zamykające wycięcie na lotki miały zbyt wąski rozstaw.Odciąłem więc wręgę 70 i do szkieletu dokleiłem prostokącik z tektury grubości około 1 mm.Teraz pozostało to tylko okleić poszyciem ale jak to zrobić tak aby krawędź spływu kończyła się równo z kadłubem.I tu z pomocą przyszła mi wycinanka a konkretnie rys.18.Przystawiłem więc poszycie tak jak ilustruje rysunek i jedną ręką trzymając to wszystko razem drugą zaznaczyłem długopisem wewnątrz poszycia (gdzie tylko się dało)miejsce ułożenia na nim szkieletu.Samo sklejenie tego w jedną całość nie było już żadnym problemem.Wykonałem także lotki i reflektory:

Wstępna przymiarka skrzydła do kadłuba(bez żadnego szlifowania):

Z oprofilowaniem nie miałem żadnych problemów i tak zawołanie naszego wieszcza "Młodości daj mi skrzydła"stało się faktem......dała ale na razie tylko tyle:-)):




Ja teraz trochę przystopuję z relacją bo czekam na dostawę nowych akumulatorków do aparatu bo stare siadły mi już zupełnie:-(No to teraz w końcu może uda mi się sfinalizować budowę Hurasia.
To możecie sobie pomarudzić aczkolwiek poklepywanie po plecach mile widziane:-)))
Kroolo przejmij inicjatywę i pokazuj co tam zmajstrowałeś:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
15-08-08 11:39  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
AWOT   

Fajnie wygląda taki bezogonowiec. Świetna robota. Gratuluję.

--

AWOT

 
15-08-08 11:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Kto by pomyślał, że przy okazji samolotu przypomniana zostanie relacja z budowy Horszaków i moja innowacyjna metoda na bieżniki ;] aż się łezka w oku kręci ;]

Co do samego samolociku to bardzo fajny, szczerze to jak ogladam to mam ochote go skleić, chociaż i tak tego nie zrobie ;] modeliki miodzio, czekam na efekt końcowy

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
17-08-08 18:07  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Jak widać mocno wyhamowałem z budową - może uda mi się rozpędzić znów :-)



Zauważyłem że mam przesunięte poszycie do przodu o 1mm względem tego co prezentuje Toni - podcinałeś gdzieś wcześniej? Ja umiejscowienie ustawiłem przy pomocy wewnętrznej burty: koniec powinien opierać się o wręgę 11. Część nr 30 skróciłem na wysokość, a cz . 31 na długość. Dało mi to odsłoniętą wręgę przy komorze podwozia - wkleję tam te ścinki które odciąłem z przodu tej części.



Czy ktoś, kto buduje ten model, ale bez laserowych wręg też ma takie problemy?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
17-08-08 18:58  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zacznę może od podziękowań.Awot,Marekb bardzo dziękuję za tak pochlebną opinię o mojej pracy(nie wiem czy zasłużyłem)tym bardziej gdy wyrażają ją ceniony projektant i niemniej utalentowany modelarz.Wielkie dzięki i witam w relacji!:-)
Kroolo widzę że ruszyłeś z kopyta:-) bardzo mnie to cieszy.Jak widzę Twoja błyskotka nabiera coraz realniejszych kształtów........jednym słowem podoba mi się:-)
Jeżeli chodzi o to poszycie to tak jak wcześniej pisałem trochę go musiałem skrócić . Cz. 30 obciąłem tak żeby dochodziła do wręgi 6 ale żeby nie nachodziła na nią.Pozostało dopasować poszycie cz.31 które ładnie zakryło mi w/w wręgę 6.W sumie tego obcinania nie było zbyt wiele jakiś milimetr z kawałkiem.Ci co kleją ten model bez otwartego przedziału uzbrojenia nie powinni mieć takich problemów bo poszycie do siebie jest w miarę dokładnie spasowane.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
18-08-08 20:44  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

hmmm ogladam oba modele i sie zastanawiam czy jest wszystko dobrze z projektem? Otóż u obu Panów, na kadłubie od spodniej strony, wyszły bardzo widoczne "krowie żebra". Widząc model Toniego pomyślałem, że po prostu powinęła mu się ręka, ale u Ciebie Królu jest to samo. Łukasz do tablicy!!!!!!!! :)


pozdrawiam Projektanta i Klejących :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024