FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-02-06 18:33  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no za chiny kari tak nie może byc, to wbrew aksonometrii

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
02-02-06 19:01  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Puny, ja tylko wychodzę z założenia, że wyoblenia u podstawy obu stateczników winny być po prawej stronie.
O ile same stateczniki są zaprojektowane OK, to element cz. 15P, na którym będzie mocowany prawy statecznik posiada błąd. Ot co.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-02-06 19:37  Re: [Relacja]
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kari... Z ciekawości też zerknąłem na model i wygląda mi, że wszystko jest ok - to samo dotyczy fotografii prawdziwych F-14...
Co do zdania: "ja tylko wychodzę z założenia, że wyoblenia u podstawy obu stateczników winny być po prawej stronie". Może fotki jakieś, plany czy cokolwiek, bo stwierdzenie "ja wychodzę z założenia" nie za bardzo pomaga ;-)

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (02-02-06 19:41)

 
02-02-06 21:26  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
HAV 

 

kari... Z ciekawości też zerknąłem na model i wygląda mi, że wszystko jest ok - to samo dotyczy fotografii prawdziwych F-14...

Niestety nie jest , stateczniki są opracowane dobrze, ale wspomniana część 15P już nie. Wyoblenia stateczników powinny być po prawej stronie - dla porównania:

screen 1
screen 2
screen 3
screen 4

BERP - ładnie Ci idzie z tym Tomcatem. Polecam zajrzeć TUTAJ - masa zdjęć koteczka :)

 
02-02-06 22:23  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

zdjęcia pomogły, jest dobrze w modelu
sa z dwóch stron i przechodza płynnie
nie jest mozliwe aby były asymetrycznie ze wzgledu na pływ strugi powietrza, który by powodował skrecenie kierunku lotu

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
03-02-06 12:31  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witajcie !

Wyjaśnij Puny w czym Tobie te „zdjęcia pomogły” i co „jest dobrze w modelu”?!
Bo nijak nie mogę tego zatrybić !

Uczepiłem się tego "bubla" w cz. 15P jak "rzep psiego ogona".
Zwróćcie uwagę na to jak autor narysował podstawy stateczników cz. 22e (prawidłowo) OK.



No to teraz wykonajcie prawy statecznik ("w pamięci" albo faktycznie) i spróbujcie przykleić go w miejsce dla niego przeznaczone na cz. 15P.

Życzę szczęścia :-)

Na 100% po przyklejeniu (prawego) statecznika, po jego lewej stronie pozostanie widoczne białe pole.

Oczywiście, dla "kartonowego wyjadacza " problem ten będzie do wyeliminowania (lepiej lub gorzej), ale myślę, że takiemu "gigantowi kartonowemu" jak Wydawnictwo AH takie "wpadki" nie powinny się zdarzać.
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ps. Nie ujmując wyrobom Pana Halińskiego śmiem twierdzić, że w każdym Jego modelu (opracowanym komputerowo i nie tylko) jest co najmniej jeden błąd.
O niektórych powiadamia, ale jak widać nie o wszystkich, a szkoda :- ]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
03-02-06 13:39  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

aa nie pomyslałeś, że częśc nr 22e jest żle odwzorowana, ta podstawa jest do kitu powinna byc lustzranym odbiciem ? a zdjęcia pomogły poniewaz tam pada inaczej swiatło, dochodzi jeszcze rózny odcień malowania
niemożliwym jest aby samolot miał usterzenie wyprofilowane jednostronnie, to wbrew fizyce

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
03-02-06 13:51  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Puny - jeśli to cię nie przekona to ja się poddaję :)


--
Kings of Chaos

 
03-02-06 14:24  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj Puny !
I jeszcze takie foty:






Sorry za jakość (to nie są skany), ale wyraźnie widać jak to jest z tymi "obłościami" stateczników u podstawy.

Teraz wystarczy skojarzyć odpowiednie części ze sobą i ... wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

 
03-02-06 15:11  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

OK. tylko jak to ma latać? zadziwiło mnie to jak cholera

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024