FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
04-04-06 13:50  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
yavorsky   

Witam

Jestem stałym "obserwatorem" relacji. Gratuluję, model wygląda świetnie.
Jestem na etapie montażu szkieletu. Przeprojektowałem konstrukcję płatów - nie lubię jak powierzchnia skrzydeł jest "miękka, ale do rzeczy mam jedno pytanie: Czy przed rozpoczęciem pracy gruntowałeś karton?

Pozdrawiam
Jacek Jaworski

--
yavorsky

 
04-04-06 14:29  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Przyjacielu F-14 przed rozcięciem został jednokrotnie pryśnięty fiksatywą ( preparat do zabezpieczania rysunków w węglu) używaną przez plastyków. Dobra rzecz nie zmienia koloru modelu, jest bezbarwna, praktycznie bez zapachu nie wchodzi w reakcje z żadnym klejem była już parę razy w jakiś wątkach opisywana. Jeżeli mogę coś doradzić to zabezpiecz arkusze przed rozcięciem jakość wydruku i papieru jest bardzo dobra szkoda to popsuć przez wielokrotne dotykanie i przekładanie wzbogacając model o linie papilarne :-).

Osobiście też zwróciłem uwagę na szkielet skrzydeł, który wydał mi się zbyt ubogi, ale przy delikatnym obchodzeniu się ze skrzydłem nie stanowi żadnego problemu. Mam do Ciebie prośbę, jeżeli jest to możliwe i nie jest jeszcze za późno proszę Cię o zaprezentowanie zdjęć poprawionego szkieletu wiem, że sporo osób rozpoczęło budowę tego modelu i na pewno będzie to pomocne.
Ogromne dzięki
Pozdrawiam

P.S. Leszek pizza to mój nałóg wiesz o tym :-) mniam, mniam. Oczywiście nie cierpię robić wnętrza kabiny i elementów podwozia brrrrryyyy .

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
04-04-06 17:24  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Berp, a co Ty na to żeby otworzyć nową część? Ta się juz strasznie długo ładuje.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
05-04-06 00:49  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
yavorsky   

Dziękuje za informację.

Przygotuję karton według Twojego opisu.
Faktycznie skrzydła posiadają mocno ubogą "konstrukcję", a swoją propozycję przedstawię najszybciej jak to będzie możliwe - tzn. jak uporam się ze zleceniami i wróci do mnie szczęśliwie moja "cyfra" (piątek).

Myślę jeszcze o wersji w której skrzydło posiadałoby dodatkową warstwę kartonu na krawędzi natarcia skrzydła - ale muszę to jeszcze przetestować.
A wynikami prac napewno się podzielę.


Pozdrawiam

--
yavorsky

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024