FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-03-06 14:11  [do Wydawców] Skala 1:300
Wacek   

Cześć
Na wstępie prosiłbym o wypowiadanie się tutaj tylko osoby związanie z projektowaniem i/lub wydawaniem modeli.
Ostatnio dostajemy coraz częściej modele dużych okrętów w skali 1:300.
Dlatego w/w chciałbym zapytać jaka jest szansa na rozwój tej skali i jakieś w miarę regularne ukazywanie się dobrych opracowań. Piszę dobrych , bo doskonale pamiętamy potworka pt. USS Essex z MM. Poza tym nowy Bismarck z MM też swoje wady ma (głównie wielokolorowy pokład). Za niedługo bedzie HMS Repulse i on chyba wyznaczy standarty dla tej skali.
Wracając do pytania chciałbym sie dowiedziec (głównie od najlepszych) czy można się spodziewac „trzysetek” w ich wykonaniu.
Zdaję sobie sprawę z tego, że takie modele ograniczą i tak już niewielką klientelę na okręty 1:200 po ok.100 zł. I to jest główny powód tego pytania: będzie coś dla ludu czy tylko kosmiczne opracowania za kosmiczną cenę?

 
26-03-06 14:23  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
daro   

popieram, oprócz ceny (rozumiem, że przy skali 1:200 musi byc wysoka, ale aż Tak!!??), skala 1:300 zajmuje mniej miejsca...

 
27-03-06 21:59  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Wacek   

Cześć
No proszę, ale dyskusja.....
Jeżeli wydawcy modeli nic to teraz pytanie do wydawców planów. Pytanie już oczywiście szersze.
Czy istniałaby możliwość dołączenia do czasopisma CD z planami?
Format plików powinien umożliwiać proste operacje skalowania, usuwania zbędnych linii czy tworzenia odbić elementów w programach darmowych (CD mógłby np. zawierać instalkę tego programu).
Mnie się marzy CD z planami w formacie .dwg i instalka jakiegos CADa 2D freeware (lub chociaż link do niej).

--

 
27-03-06 22:42  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wacek, pozostań w sferze marzeń...

--
MacGregor

 
28-03-06 02:01  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
kundziol   

taaaa a świstak siedzi i klei se ze sreberka..... ;)

 
28-03-06 13:41  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Jer-ry 

 

Mi się właśnie marzy taki mały renesans 1:300 modeli opracowanych na średnim poziomie ze średnie ceny.
Dawniej, argumentem za kartonowymi modelami była m.in. cena. Ostatnio, gdy byłem w sklepie modelarskim, pani powiedziała, że nie zamówiła kartonów u "wiodącego wydawcy na rynku" z tego prostego powodu, że cena kartonówki zaczyna być porównywalna z plastikiem. Ciekawie się porobiło...

Obecnie, w dobie modeli kreślonych komputerowo, chyba warto wydać te same modele w skali 1:200 i 1:300. - myślę tutaj szczególnie o pancernikach i lotniskowcach.
Być może trzeba będzie zrezygnować z pewnych detali, itp, ale nie będzie to przecież oznaczało kreślenia modelu od początku.

Ale w tej skali potrzeba na wydrukowanie 40% powierzchni papieru mniej - czyli cena może być duuużo niższa. Nie mówiąc już o tym, że 240 metrowy pancenik zmieści się do standardowej szafki o szerokości 80cm....

Ot takie modele dla średniaków - dla tych, którym już się nudzi kolejny niszczyciel w 1:200 i którzy chcieliby mieć w swojej kolekcji flotę pancerników. W szafce. :)

pozdrawiam

 
28-03-06 13:44  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

czyli dla mnie... na przykład.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-03-06 14:21  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Wacek   

MacGregor: szkoda, bo miedzy innymi o Was myślałem (może niekoniecznie o .dwg, ale przynajmniej o jakiejś formie cyfrowej dokumentacji)
Kundziol: patrząc na zainteresowanie i kierunek dyskusji chyba zwolennikom skali 1:300 nic innego nie pozostanie.

 
28-03-06 18:36  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Jak najbardziej popieram tą skale. Myslę że modele w tej skali będą sprzedawać się wysmienicie....!!!....

--

 
28-03-06 18:48  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A dla mnie tylko jedna skala jest sluszna - 1:200. :-p

W 1:300 nic nie kupie.

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024