FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-01-06 13:50  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
ESP   

polecam rowniez relacje Roberta na kartonbau.de
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=2948

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
31-01-06 13:58  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Drewal świetnie, że też go robisz będziemy mogli wymieniać wspólne uwagi :-) Odnośnie wręg 4 i 5 zwróciłem uwagę na to sprawdzałem i pasowałem kilka razy i uznałem, że mimo dziwnego wyglądu tak ma to być i tak jest zaprojektowane. Myślę, że wyjdzie to w dalszej budowie i wtedy będziemy mogli stwierdzić czy to błąd puki, co nie chciałem zwyczajowo krzyczeć, że coś tam nie pasuję i jest źle zaprojektowane :-)

Zdjęcie nr 5 DSCN4860 widać tam charakterystyczne półkola w miejscach gdzie będzie zawias skrzydła, to będzie trzeba wyciąć po sklejeniu przy budowie szkieletu skrzydeł. Zwróć uwagę na spód szkieletu skrzydła jest tam spora przestrzeń, która może powodować zapadanie się poszycia ja wkleiłem tam zeszlifowany kawałek tektury żeby zabezpieczyć się przed tym. No chyba, że tak ma być i ma się to zapadać.


P.S. ESP ogromne dzięki za wszystki info przyda się na 100%, relacja Roberta świetna już mam do niego pytanie bo coś mi nie pasuje w kabinie.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
31-01-06 20:10  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"Powolna relacja" - hehehe , akurat ; dość daleko już "zaleciałeś" ;-) !
Oglądam dalej - spokojny , bo wiem jaki będzie efekt!
Mam też ten model w szafie ( 2D ) , ale na razie sobie pooglądam ( z przyjemnością! ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-02-06 01:46  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Prace powoli posuwają się na przód obecnie pracuję nad wszystkimi elementami, które będą wklejone przed przyklejeniem poszycia. Im głębiej w to wchodzę tym bardziej podoba mi się stopień uszczegółowienia modelu. Parę fotek drobiazgów zrobionych zawodzącym mnie aparatem .. chyba czas na zmianę sprzętu :-(





P.S.Mariusz postaram się żeby to jakoś przyzwoicie wygladało na koniec :-)
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-02-06 10:27  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

witaj BERP !
Po wstępnej analizie części wydaje mi sie, że projektant popełnił błąd.
Dotyczy to cz. 15P (poszycie kadłuba - osłona silnika prawego).
W F-14 stateczniki pionowe a ściślej ich dolna część (prawa strona obu stateczników) ma charakterystyczne wyoblenia, które w modelu będą realizowane poprzez przyklejenie wyprofilowanych części 22bL i 22bP.
Problem polega na tym, że na cz.15P białe pole (miejce pod statecznik) jest wydrukowane odwrotnie. Efektem tego po sklejeniu wyoblenie (na białym) polu widoczne będzie po stronie lewej prawego statecznika , a nie po prawej jak powinno być.
Powinieneś zwrócić na to uwagę. Napisz co o tym sądzisz.

Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-02-06 11:46  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Kacu   

Witaj BERP. 4 lata temu jak zaczołem sklejanie tego modelu, to właśnie w wannie kabiny mnie przystawiło, nie mogłem odczytać planów i pomimo moich w tedy już dość dobrych umiejętność ( tzn lepszy już nie jestem ;)) nie udało mi sie przykleić paneli zegarów i tej "ramki" co są zatrzaski owiewki kabiny :) - mam nadzieje, że twoja relacja coś pomoże i wyjaśni, bo szkoda by było egzemplaża :)

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
02-02-06 12:15  Re: [Relacja]
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kacu szkoda kasy i poświeconego czasu modelik trzeba dokończyć koniecznie :-) postaram się w odpowiedni sposób zrelacjonować montaż wszystkiego, co w kabinie.
Fakt rysunek montażowy jest delikatnie mówiąc naszpikowany numeracją detali.

Kari dziś sprawdzę jak wygląda opisana przez Ciebie sprawa.

Kacu doszedłem do tego momentu faktycznie jeden z dzielących elementów wstępnie nie pasuje zobaczymy jak to będzie wyglądało po wklejeniu całości.
Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (02-02-06 14:13)

 
02-02-06 13:59  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Kacu   

raczej nie chodziło o numeracje, a coś jakby to ująć pewnego rodzaju przelmilczenia w rysunkach o ile pamiętam to jest 1 rysunek wanny, brakowało mi drógiego żutu. no a po za tym są takie dwie wręgi w środku owej wanny (dzielą ją na dwie część) jedna mi nie pasowała kompletnie!! nie wiem czemu doszedłem do wniosku, że to nie mój błąd. i postanowiłem że tak powiem poczekać na dobry momęt :)

życze powodzenia, rozdziewicz tą kabinke :P

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
02-02-06 16:02  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj BERP !

Chodzi mi o ten błąd w opracowaniu AH.

Tak wygląda błędny el. poszycia (po prawej) :



a tak moim zdaniem powinien wyglądać :



Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-02-06 18:21  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Sebastian Cz. 



 - 16

Nie mam tego modelu w kartonie, ale mam plastikowy ( jeden z 3 moich wszystkich plastikow) i popieram "kari", ze ten drugi jest dobry.

--
Pozdrawiam
Sebastian

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024