FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
06-02-06 11:38  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
HAV 

 

Te "jasne pola" to druga część zaczepów owiewki, a konkretnie ich górna powierzchnia. Jeżeli już wycinać jakieś pola, to te czarne; chociaż przy takim stopniu detalizacji zastanowiłbym się czy nie wyciąć wszystkiego, wklejając zamiast tego rynienki z zaczepami w 3D ;-)

Tak to wygląda w rzeczywistości CLICK!. Przy zamykaniu, zaczepy owiewki "wchodzą" w rynienki w kadłubie, następnie cała owiewka dosuwana jest do przodu i blokowana zaczepami w kadłubie. Zdaje się, że tak to wygląda (chyba, żę mnie się poknociło i to dolne zaczepy są ruchome :P)


p.s. świetna robota, bardzo ładnie Ci idzie.

 
06-02-06 12:10  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Grim dokładnie tak sobie to wyobrażałem, ale ja chyba się nie podejmę wykonania kabiny zamykanej w ten sposób. Nie będę w stanie wykonać tego tak żeby cofała się do tyłu a potem „wjeżdżając” do przodu blokowała. Pozostaje wycięcie całości albo zostawienie tego tak jak jest. Ogromne dzięki za schemat to wyjaśnia wszystko.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
06-02-06 14:02  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
HAV 

 

Nie musisz przecież robić zamykanej owiewki, z resztą bez własnych modyfikacji w modelu i tak nie jest to przewidziane (mam tu namyśle wycinanie otworów w kadłubie). Tak jak pisałem wcześniej, poziom detalizacji modelu, jaki zaserwowali autorzy, aż się prosi o dorobienie dolnych zaczepów w 3D (przynajmniej taką mam koncepcję do mojego "koteczka" :P)

Poza tym otwarta (nieruchoma) owiewka ma tą przewagę nad ruchomą, że części nie muszą być idealnie spasowane :P

 
06-02-06 14:28  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ja tez bym zrobil otwarta - w takim modeliku az sie prosi o pokazanie jak najwiecej - otwarty radar na dziobie, otwarte hamulce w tylnej czesci kadluba, klapy w skrzydlach, kabina, podwozie, drabinka itp... bedzie sie prezentowal o wiele bardziej efektownie... tylko wtedy bedzie musial tak stac, zeby bylo wszystko widac :) co przy dzieciach albo zwierzaczkach przyniesie oplakane skutki :/

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
16-02-06 09:45  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Prace nadal trwają i staram się udowodnić sobie, że można kleić wolno :-) mimo nacisków żeby robić to szybciej. Ponad półtora tygodnia zajęło mi częściowe zainstalowanie tego, co dotyczy kabiny pilotów (zdjęcia przed ostatecznym retuszem). Jeżeli ktoś budował ten model i zatrzymał się właśnie na tym nie dziwię się :-) . sprawa jest dosyć skomplikowana i wymaga naprawdę ogromnej precyzji i cierpliwości. Model jest tak dokładnie spasowany, że nie ma tu żadnego marginesu na jakikolwiek błąd ze strony modelarza. Zdecydowałem się wykonać kabinę jako otwartą i nieruchomą. Zacząłem wklejanie od tyłu, czyli element, w którym będzie wklejony siłownik owiewki, następnie „wanna” pilotów, ramka, w której są zaczepy na koniec tablica z zegarami taka kolejność pozwala ustrzec się błędu „brakującej ramki”, jaki zaobserwowałem w jednej z relacji naszego kolegi, który wykonał ten model. Dodatkowo wykonałem jeszcze parę drobnych elementów, które będą wklejane przed przyklejeniem poszycia właściwego (dokładne zdjęcia ramki i pozostałych elementów jutro, bo mi aparat oszalał)







P.S. BeBe 24.02.06 jak ja się cieszę :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
16-02-06 11:05  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-D no no no, KAWAŁ roboty panie Piotrze, jak to mawia moja mama "lataj nisko i powoli"
PS. K.T. na pewno obserwuje, więc POZDROWIENIA ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-02-06 13:12  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie Ci to idzie!
Z przyjemnością śledzę nadal.
Wykazuję zrozumienie i wyrozumiałość dla wolnego tempa ;-) .

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-02-06 09:36  Re: [Relacja]
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Prace powoli toczą się dalej :-) postanowiłem wzmocnić szkielet dodatkowymi elementami żeby spodnie poszycie po przyklejeniu nie zapadało się i falowało. Wykonałem drobne elementy wnętrza hamulca na tym etapie jest mały błąd część E 4 jest za krótka w stosunku do obrysu białego pola gdzie ma być wklejona. Będzie to widoczne miejsce przy otworzonych klapach, dlatego wkleiłem nową część, którą wykonałem ze skanu części E 5.

C.D.N :-)





P.S. Dzięki Panowie

Leszek masz racje to u mnie nowa wersja budzia zmieniłem na rzadszy i jaśniejszy z wiadomych powodów. Twój superglut jest bombowy spisuje się świetnie usztywniam nim niektóre elementy od środka cała wnęka przedniego podwozia została nim potraktowana.

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (17-02-06 10:59)

 
17-02-06 10:11  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Czy to jest jakaś "bardzo rozrzedzona wersja budzia"? A jak "super GLUE", sprawdza się w dziwnych miejscach? Dobra nie przeszkadzam i dalej "tsymam" kciuki ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
20-02-06 08:56  Re: [Relacja]
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Powoli zbliża się czas „ozdobienia” szkieletu poszyciem w tym celu wzmocniłem go tam gdzie się da i przygotowałem wszystko, co ma być wcześniej wklejone. Na tym etapie budowy wszystko pasowało mam nadzieję że tak już zostanie do końca :-). Cały czas przeżywam dziwność kształtów poszczególnych elementów, jakie autor zaserwował do sklejenia np. wnęki podwozia.








Leszek pewnie, że tak :-) trochę kosztowało mnie to zdrowia, ale udało się :-)
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (20-02-06 10:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024