FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-05-05 00:39  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

W krytycznych miejscach polecam cyjanoakryl w żelu, wyśmienici sobie radzi właśnie tam gdzie trzeba mocno zawinąć fornir.
Ja malowałem po oklejeniu całości kadłuba, dzięki temu mogłem namoczyc (śliną) deseczki kiedy trzeba było nadać im zdecydowany kształt, a jak robiełem "pośladki" w szebece rozgrzewałem na parze deseczki. Namoczone drewno o wiele łatwiej się wygina, przyklejałem żelowym cyjanem i jest dobrze.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
27-05-05 10:25  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Dzięki za rady! Tym razem malowałem bo wewnętrzne nadburcia po wklejeniu zamazać farbą było by trochę trudno. Zewnętrzne poszła tak prawem serii:D Przy tych dechach nie używałem nawilżania bo trochę się bałem że podczas schnięcia wszystko się porozrywa. Cyjanoakryl w żelu powiadasz jest dobry na takie łuczki zaraz podbiorę jeden ojcu albo skoczę do sklepu kupie ze dwie tubki.
Jeszcze raz dzięki za rady!
Pozdrawiam
Krzyś

Fanatyk Kartonu

 
27-05-05 19:34  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Zaprezentuje trzy małe "konstrukcje" ułatwiające prace.

1. Połączenie tektury, linijki, żabek i pinesek, które znacznie przyspiesza tworzenie listewek szerokich an 2 milimetry.
Na zdjęciu widać już niewielki stosik listewek 2x200



2. Prościutki szablon to tworzenia klepeczek 2x40



3. Jeszcze prostsze "urządzonko" podpatrzone na PWM- Szkutnictwo, tam wykonane ze sklejki u mnie żeby było prościej z tektury :D i odrobiny cyjanoakrylu. Na fotkach prototyp z tektury 0,5mm niestety okazał się za cienki i wykonałem ponownie z 1mm.



A tu jak wygląda listewka po zamontowaniu



Dzięki takim rozwiązaniom doszlifowanie klepek poszycia nadal jest nudne ale dużo szybsze i prostsze.

Wiem, że nie są to żadne odkrycia i raczej jest to pokazanie ogólnie znanych pomocy modelarskich, tak po prostu chciałem zaprezentować jeszcze parę fotek :D

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

 
27-05-05 22:45  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Patrzę i sę ucze .... :-)
Intryguje mnie umiejscowienie na twoim modelu tych bialo-czerwonych szachownic .... gdzie one będą? Bandera taka? Ale jakby nie Holenderska ....

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
28-05-05 00:39  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Hehe szachownica to przykrywka pochodzi z 3 segmentu Mosquita z FM. Model jachciku to prezent niespodzianka, w kwesti żaglowców prezentów to się rozumiemy;-)

Fanatyk Kartonu

 
29-05-05 17:14  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Jak hartowała się cierpliwość!

To co zaraz zobaczycie budowałem cały weekend a jak zobaczyłem zdjęcia to wiem ze jeszcze można było zrobić lepiej:D
Mała nadbudówkaeczka mniejsza niż zapałka ze 4 takie zmieściły by się w pudełku po zapałkach. Zdobienia na zdjęciach wyglądają tak sobie z odległości 5cm są rewelacyjne :D





Te zdobienia były najmniejsze wszystkie inne są znacznie większe – na szczęście!

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (29-05-05 17:58)

 
29-05-05 19:27  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

To dobrze, że pozostałe są wieksze, bo jeślibyś wykonał jeszcze mniejsze w tej jakości, to zmusiłbyś pewnie jakiegoś modelarza do popełnienia rytualnego kappuku - może nei od razu, ale np. po jakiemś miesiącu prób.
No dobra, możliwe, że można było lepiej, że można było dokładniej, może ktoś dałby rade, może jedna nadbudówka zajęłaby cały tydzień roboty...
Ehh, czasami jak widzę takie cudeńka, to przypomina mi się jeden z tekstów Bogusława Polcha w temacie pewnego rysunku w "Funky Kovalu". Na oryginalnym rysunku trzymana przez Funky'ego moneta była wyrysowana w najdrobniejszych szczegółach - nawet napis dodokoła. Ktoś zapytał: "Po co? Przecież w drukarni i tak tego nie zrobią i w komiksie nie będzie nic widać.", a Polch na to: "Ale ja wiem, że to tam jest."
I chyba takich właśnie "monet" życze wszystkim zgromadzonym - w tym sobie.

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 
29-08-05 11:06  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witam ponownie!

Relacja spadła w odmęty forum no ale cóż tak bywa sesja, wakacje z Burymi Misiami, jakieś Warty-Reny itp. ale wracajmy do naszych baranów! Przez ten cały czas bawiłem się poszyciem jachciku. Bukowe listeweczki formatu 2x40 naklejałem na fałszywe poszycie, początkowo klej stolarski ale łapał dla mnie za wolno, stwierdziłem, że spróbuje butaprenu było oki tylko to smarowanie dwóch powierzchni no i doszedłem że kleić będę superglutem. Na wciągałem go do strzykawek, przy których zakupie pani mgister dziwnie się na mnie patrzyła jej obawy rozwiało dopiero kupienie 20 igieł różnej średnicy :D Klej trzyma jak marzenie tylko ciekawe jak długo? Trochę kłopotu miałem z obłymi częściami dziobu co widać na zdjęciu



Bałem się jeszcze wtedy moczyć fornir bo wyobrażałem sobie niebotyczne naprężenia jakie powstaną podczas schnięcia! Na szczęście przy takich listewkach naprężenia są minimalne. Efektem tych wszystkich prac jest całkiem przyzwoite bukowe dno klejone na 4(nie wiem czy poprawnie ale wygląda ładnie)




W kilku miejscach trzeba było troszkę szpachli stwierdziłem że najlepiej będzie wyglądał pył drzewny zmieszany z klejem. Nim pomyślałem w ręce miałem już klocek oklejony papierem ściernym i jechałem równo jak praczka przed franiowa :) Wtedy włączył się pomysłowy Dobromił! Kawa jest mielona i taka drobniutka. Poszperałem w szafkach i znalazłem elektryczny młynek nawrzucałem ścinek forniru włączyłem i... kicha! Takie drewienko jest za leciutkie i śmiga nad nożami :(. Wyciąłem tekturowe kółeczko wcisnąłem żeby ograniczyć wysokość lotów forniru i mym oczom ukazało się coś takiego (oczywiście ostrzejsze ale nie mam już szans powtórzyć zdjęcia)


Po tej jakże żmudnej pracy zabrałem się za drobiazgi. Zrobiłem takie tam ranty do otworów w pokładzie i drabinki. Wszystko zgodnie z wycinanką w 100% papiurtowe.

Zdjęcie zrobione w pudełku po zapałkach:)

Teraz robię okienka sztuk 6 które będą na burtach, zabiorę się za malowanie. Poprawie czerwony, deseczki pomaluje rzadką Pactrą A22 a dno gęstą biała.

Czas do końca operacji 91 dni!

P.S.
Maszty już kupiłem z gomixu całkiem ładne tylko trochę papieru ściernego potrzebują

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (29-08-05 21:30)

 
30-08-05 01:32  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Michał 

 

Wszystko pięknie. Ja musze nadal czekać na zmiane klimatu (mieszkania) by zacząć wreszcie kleić upragniony żaglowiec (na większej przestrzeni) i napewno na jednym się nie skończy... Powodzenia w budowie... Obserwuję z zaciekawieniem. Pozdrawiam

 
30-08-05 17:50  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Świetnie Krzyś! Dno wygląda bardzo fajnie.
A pomysł z mieleniem forniru w młynku naprawdę powalający. Dobromir może wziąć urlop :))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024