FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-08-07 18:02  [Galeria] trochę inny Ursus C45 z Modelika
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model wykonany jest z wycinanki Modelika, skala 1:25. Jest praktycznie w całości malowany. Wzorowałem się na schemacie malowania znalezionym tutaj, jednak malowanie w większości jest fikcyjne. Ciągnik kleiło się przyjemnie, nie znalazłem żadnych błędów. Przyczepa być może powstanie w przyszłości.




 
03-08-07 18:23  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witaj!
kawał dobrej modelarskierj roboty podkreślonej świetnym malowaniem,cieniowanie pierwsza klasa.Gratuluję traktorka !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-08-07 20:00  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Też mi się podoba ten efekt cieniowania, mógłbyś napisać coś jak to zrobiłeś? Chciałbym to wypróbować. Ciągnik bardzo fajny.

 
03-08-07 20:30  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
milo93 

 

WOW nawet zrobiłeś efekt osmolonej rury wydechowej!

--
Skończone: M3 Stuart "Honey"
Na warsztacie: T-34/85 "Rudy" 25%

 
03-08-07 21:28  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Lepiej byś przyspieszył prace nad instrukcją do banki ;-)

 
03-08-07 22:29  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Cały czas pracuję nad instrukcją -po prostu jak już nie mogłem na nią patrzeć odstresowywałem się klejąc traktor :)

k_natlenie -całość malowana jest aerografem. Jaśniejsze miejsca zrobiłem dodając do podstawowej farby trochę białego, a ciemniejsze -czarnego. Jasny kolor dałem na środki powierzchni, a ciemny w zagłębienia. Ostre kanty dodatkowo potraktowałem jaśniejszą farbą techniką "suchego pędzla".

 
03-08-07 22:44  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tak sobie popatrzyłem jeszcze raz po tym jak to opisałeś i napiszę, że efekt bardzo ładny. Szkoda, że nie mam aerografu.

Pozdrowienia!

 
04-08-07 11:02  Re: [foto] trochę inny Ursus C45 z Modelika
Passer Montanus   

W tym modelu nie tylko malowanie jest fikcyjne . Po nysach ,starach ,polonezach mamy kolejny model w którym większość elementów jest z grubsza podobna do oryginału .Oczywiście nie ma obowiązku projektowania modeli tak jak to zrobił np Klaymen ,ale w przypadku polskich konstrukcji może warto się jednak trochę przyłożyć do projektowania .W tej chwili nie ma już niestety sensu wydanie nowych dobrze opracowanych wersji wspomnianych modeli .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024