FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-04-05 14:11  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Eksperyment z okienkami udał się! Jestem w 100% zadowolony. Ramy zostały wycięte z za impregnowanego cyjanoakrylema papieru (fotki patrz wyżej) Otwory okienne w rufie zostały dopasowane do ram które wkleiłem BCG. Następnie użyłem magicznego specyfiku Clirfix i efekt jest taki jakby okienka były "dmuchane" (mam nadzieje że w XVIII w nie znano jeszcze technologii wytwarzania dużych płyt szklanych).





Maniek nie mógł uwierzyć, że modelik który wyjąłem z pudełka po bateriach to ten który tu jest prezentowany, spodziewał sie jakiegoś 70cm kolosa a ta łupinka to coś około 20cm długości.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera



Post zmieniony (06-04-05 19:13)

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (10-08-09 09:33)

 
04-04-05 11:21  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
turim   

witam, fakt okienka faktycznie wyszły super, gratuluję wykonania. A co do zgodności z historią, to bądz spokojny, wtedy jeszcze nie umieli wykonać duzych tafli szkalanych.

 
04-04-05 22:19  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No cóż klasa sama w sobie, miałem pokazać wam swoją Szebekę, ale teraz to się wstydzę mojej nocnej dłubaniny.
A gdzie można nabyć ten specyfik do szyb robienia?

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
04-04-05 22:54  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Ojciec zamówił przez neta w jakimś modelarskim, widziałem te specyfiki też w poznańskiej "Panterze". Co do klasy w samej w sobie hmm to dopiero początek jeszcze niebyło czego zknocić:D Pokazuj swoja Szebeke!!

Fanatyk Kartonu

 
18-04-05 18:28  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Modelik trochę się posunął ... do przodu. Odreagowałem dziś moje kochane studia które idą mi jak krew z nosa ale podobno za mundurem panny sznurem :D Zrobiłem deskowania pokładu. Jako materiału użyłem balsy, wiem wiem Batonus nie posłuchałem Cię ale nigdzie nie znalazłem zalecanego forniru z drzew liściastych a nie chciało mi się czekać i szukać. Wycięty kawałek pokładu skserowany na cienkim papierze nakleiłem na balsę i skalpelem ciołem na pojedyncze deseczki. Początkowo zamierzałem wszystko nakleić na ksero na grubszym papierze ale po wstępnych przymiarkach do szkieletu nic nie pasowało! Wycięcia w pokładzie, w które miały wchodzić wręgi były narysowane nierówno i w złych miejscach a pokład był za szeroki w części dziobowej! Postanowiłem wszystko kleić bezpośrednio do szkieletu i wszystko wyszło całkiem przyzwoicie, jak na pierwszy raz oczywiście!





Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

 
19-04-05 20:35  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miałem nic nie mówić, żeby nie zakłócac tej nabożnej ciszy zakłócanej jedynie spazmatycznymi westchnieniami zszokowanych odbiorców, ale nie wytrzymałem:
JA CIEEEEEEEE!!!!!!! Ale to jest fajne!!!!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
19-04-05 23:10  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Dobra dziewczęta i chłopaki mam mała prośbę posiada ktoś z was plany jachtów holenderskich? Chodzi mi o sposób poszywania kadłuba. Za chwile zacznę robić „fałszywe poszycie” i po zakończeniu tej czynności trzeba będzie kombinować. Paski w wycinance nie przekonują mnie swoją historycznością.

Za wszelką pomoc laik szkutniczy z góry dziękuje!

Fanatyk Kartonu

 
19-04-05 23:54  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Krzys - jest extra. Twój pokład przypomina całkiem nieźle rzeczywistość.

Oto zdjęcie kawałka pokładu repliki żaglowca z tamtego okresu, również holenderskiego - prosto z Amsterdamu. Przy okazji kilka innych szczegółów - zabuchtowane liny na knagach przymasztowych, wyblinki na wantach i wuliny owijające maszt..

Jeżeli ktokolwiek pyta o kolor pokładu podlegającego wpływom atmosfery - oto jest.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-05-05 14:28  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Akcja Kruszwica powiodła się! Zawieszenie relacji na dłuższy czas miała na celu uśpienie forumowiczów i ukrycie w głębokim cieniu relacji co by nikt nie pytał się "Jak tam jachcik?" przy Asi. Chwilkę pogadaliśmy sobie w Wojtkiem gdy ładniejsza połowa pobiegła robić zdjęcia pałacykowi.
Przez cały ten czas prace trwały czasem wolniej, czasem szybciej ale zawsze do przodu.
Powstało fałszywe poszycie, za bardzo się do niego nie przykładałem bo i tak ukryje się pod warstwą Bukowego forniru (Dzięki Marecki - z forum PWM) a i papier ścierny mu nie zaszkodzi. Efekty są takie:



Na zdjęciach widać również element porównawczy czyli 1 grosz dopiero przy nim widać jakim kolosem jest ta łupinka :D

Rozpocząłem też pierwsze elementy poszycie, jak wcześniej pisałem wycinam papier naklejam butaprenem wycinam (metodą quasi dzięcilenia) szlifuje dopasowuje i tak będzie jeszcze kilkadziesiąt elementów



Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

 
26-05-05 23:17  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Zabawy ciąg dalszy! Wchodzi ona w najciekawszą dla mnie fazę czyli oklejanie kadłuba fornirem. Na początek pomalowane pół matowym humbrolkiem nr 174 nadburcia zewnętrzne i wewnętrzne.

Poniżej widać fakturę forniru bukowego po zgrubnym oszlifowaniu i pomalowaniu dobrze widoczne wycięcie które trzeba zrobić żeby wszystko pasowało do pokładu sternika.

Nie przerażajcie się jeszcze będzie wszystko szlifowane jak okleję całą łupinkę.

Okazało się że model tak łatwo nie chce stracić swojego kartonowego charakteru! Pierwsze próby oklejenia spaliły na panewce! Klej stolarski który tak genialnie łapał do tej pory karton jakoś nie mógł sobie poradzić z drewnem (obłe kształty są bardzo zdradliwe a drewno to jednak nie papier i spore siły w nim drzemią). Trzeba by zastosować szpilki albo wielo minutowe trzymanie a że pierwszego nie miałem a drugiego nie lubię postanowiłem zaryzykować. Butapren to jest to!! Cienka warstwa na nadburcia i na fałszywe poszycie potem jeszcze raz na nadburcie i trzyma jak diabeł czarownice! Spinacz użyty tak profilaktycznie:D


A tutaj mała konstrukcja w celu sklejenia tego wydawało by się łagodnego łuku! Niestety nie miałem małych żabek więc użyłem największych, które wiernie służyły mi na rysunku technicznym, geometrii wykreślnej i projektach!


A tak wygląda dziób już potym jak złapał klej, którego nie żałowałem!


Nadburcia gotowe! Cała reszta poszycia zostanie zrobiona z listewek 0.6x2x40 żeby ułatwić sobie ich cięcie za chwilkę lecę zrobić sobie mały szablonik z tekturki!

A cha jeśli uważacie, że relacja przestaje pasować do Forum głównego piszcie to przeniosę ją do Okrętów

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Brewera

Fanatyk Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024