FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
16-05-05 09:31  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bez kometarza:).szcena opada z wrażenia......Piekna rzecz mój drogi kolego

 
17-05-05 00:44  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Co zostało zresztą uhonorowane przez "zarząd" WAKu (jeżeli anarchiści mogą coś takiego miec) za najlepszy model niekonkursowy :-)

 
18-05-05 08:13  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jak to zwykle bywa po konkursach, człowiek wraca z "naładowanymi akumulatorami". Niedzielę sobie już odpuściłem, ale w poniedziałek (miałem dzień urlopu) zabrałem się za bomy (chciałem 1 sztukę skończyć na Kruszwicę. ale się nie udało). Całość wyszlifowana jest z wykałaczki (drewienko uchwycone w coś w stylu Dremela i szlifowane papierem ściernym). Konstrukcja jest na pewno za gruba. lecz chciałem aby przysłaniała nadruk bomów na burtach. Fotografia zrobiona jeszcze "na gorąco".



Chciałbym w tym miejscu jeszcze raz podziękować kolegom z WAK za wyróżnienie Aurory i wspaniałą koszulkę. Naprawdę było to dla mnie duże zaskoczenie, tym bardziej, że obok mojego modelu stał wspaniały Gryf, nie mówiąc już o pięknym Darze Młodzieży.



pzdr
Kemot

 
18-05-05 08:26  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Michu jaki"zarząd"??????????
Wybierali obecni WAK-owcy :-)

Tomek, "GRYF" - to model kolegi Marco z WAK-u (wyłączony z "naszego" konkursu), a robiący duuuuże wrażenie "Dar Młodzieży" Bundy'ego technologią wykroczył trochę poza założone ramy.

Pozdrawiam i gratuluję, Rajkub

 
27-05-05 09:02  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W niedzielę 22 maja pojechałem na chwilę do Radomia popatrzeć na wystawiane na konkursie modele. Kartonów "pływających" jak na lekarstwo (4 sztuki), lecz dla jednego z nich warto było jechać! Sklejona biała Aurora! Co prawda momentami niezbyt starannie, ale i tak zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To naprawdę piękny krążownik!
I znów akumulatory się naładowały. Po powrocie zabrałem się za nadbudówki kotłowni. Oczywiście nie obyło się bez paru udoskonaleń. Te nadbudówki, które miały po bokach wyrysowane poręcze wydrukowałem na kartce z bloku technicznego, wcześniej likwidując obraz złocistych uchwytów.



Ostatnie 2 dni upłynęły mi na klejeniu jednego z 2 dużych świetlików. Pierwszy jest już praktycznie skończony (też był drukowany od nowa na laserze - tylko ściany). Przy okazji mam pytanie. Moja HP1150 (albo HP1300) coś kiepsko utrwala toner na kartce (przypuszczam, że z powodu dość grubej jednak kartki z bloku technicznego). Przy częstym dotykaniu elementów, zaginaniu, czy rozcinaniu nożykiem bardzo łatwo można zetrzeć naniesiony druk (a zwłaszcza delikatne nity wokół świetlików). Czym to proponujecie impregnować przed wycięciem. Ja na próbę zastosowałem rozrzedzony Ponal ale nie jestem do końca zadowolony z efektów (i tak, pomimo szczególnej uwagi starło się trochę nitów).


Kolejna prośba. Najwyższy czas wykonać piękne żółte kominy krążownika. Nie podoba mi się jednak konstrukcja wylotu kominów. Chciałem ją nieco przebudować, żeby nie była taka płaska. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o podesłanie mi jakiś fotek wylotów komina w Aurorze. Ja niestety nic w necie nie znalazłem. Jeszcze jedna gorąca prośba. Naciągi kominów. Gdzie powinno się je zamocować, w którym miejscu na pokładzie. Pytam, gdyż w oglądanej w Radomiu Aurorze, szalupy stojące na podstawach swym dnem napinały naciągi kominów... a przecież tak nie mogło być w rzeczywistości...

pzdr
Kemot

 
30-05-05 10:13  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Poniżej 2 zdjęcia największego świetlika na Aurorze. Praca nad tym elementem trwała ponad 3 dni (oczywiście nie 24h/dobę). Ściany, jak już wspominałem wcześniej, zrobione z nowego wydruku. W bokach ze "szczytami" postanowiłem wyciąć niewielkie otwory (chyba wentylacyjne) i troszkę je udoskonalić. Nie do końca mi się to podoba. Trochę brakuje mi wprawy przy wycinaniu łuków metodą dzięciolenia :-). Największe obawy miałem przy wycinaniu klap. Otwory na bulaje są tak szerokie, że pozostawała cieniutka krawędź do wycięcia nożykiem. Na szczęście obyło się bez strat materiału i wszystkie klapy wycięte zostały bez uszkodzeń. Wspomnę jeszcze, że klapy wycinane były z arkusza już po wklejeniu miedzianych okuć (ale jeszcze przed podklejeniem ich folią).
Miałem nadzieję, że uda mi się całość zamontować na pokładzie, lecz upalna pogoda sprawiała, że do rąk kleiło się wszystko i to bez kleju, dlatego też montaż postanowiłem odłożyć to na później.



pzdr
Kemot

 
30-05-05 10:46  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Piękny świetlik!
Małe łuki w rogach prostokątnych otworów możesz robić nie metodą dzięciolenia, tylko wyciąć je np. igłą lekarską a potem połączyć prostymi cięciami skalpelem przy linijce.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-05-05 11:02  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kemot - cudoooooo

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-05-05 12:04  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kemot - im dłużej patrzę na Twoją Aurorę tym niżej mam żuchwę :-)))
A co do pytania o kominy/naciągi to spróbuj looknąć tutaj:

http://svsm.org/gallery/Avrora?page=1

na niektórych fotkach są ciekawe szczegóły.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-05-05 12:14  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dzięki za link, ale juz mam te fotki (chyba najlepsze, jakie można znaleźć z necie). Niestety ta współczesna Aurora, różni sie miejscami dość znacznie od tej z początku wieku. Niemniej jednak to właśnie na podstawie tych zdjęć przerobiłem np. kotwice.

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024