FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-04-05 13:50  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zobaczymy czy dam rade z tymi łącznikami (oczywiście tylko dla większego łańcucha)

Co do malowania to teoretycznie lepiej jest pomalować przed składaniem, ale podczas zagniatania oczek istnieje duże prawdopodobieństwo, że farba poodpadała by w wielu miejscach i tak nie minęło by mnie ponowne malowanie.

pzdr
Kemot

 
26-04-05 09:17  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wczoraj poczyniłem pierwsze przymiarki kotwic do burt. Przez dodanie własnych stojaków, kotwice poszły ciut za wysoko. Nic to - przeżyję. Masę czasu straciłem przyklejając te małe łańcuchy do burt. Powinny być nieco niżej ale nie dałem rady je tam wcisnąć. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze dużych łańcuchów i pokręteł na tych podestach przy pokładzie.


Jeszcze 2 zdjęcia detali na pokładzie. Pootwierany świetlik na śródokręciu (wyszedł znacznie lepiej niż ten na dziobie) i jakaś zejściówka pod pokład (przypominająca wychodek)



pzdr
Kemot

 
26-04-05 10:19  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

RZUCAM TO CAŁE MODELARSTWO!!!!!!!
jak już mi nieraz coś ładnie wyjdzie i myślę że jestem KOZAK - to coś pokażecie i okazuje się że jestem zwykły KAPEĆ


:)

narka

 
26-04-05 11:08  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kemot, wytnij jeszcze serduszko skalpelem w drzwiczkach tego wychodka.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-04-05 12:20  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepiękny model!
Mam kilka okrętów odłożonych do sklejenia na emeryturze...;-)
Takie widoki dodatkowo dopingują!

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-04-05 08:13  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Podczas wtorkowego seansu "M jak miłość" miałem chwilę dla siebie, więc zasiadłem w ciszy w moim pokoju i zmagałem się z pokrętłami umiejscowionymi na tych wystających elementach nad kotwicami. Średnica zewnętrzna to około 2,2mm. Zastosowany drut 0,2mm. Brakuje trochę symetrii w poprzeczkach, ale już mnie nosiło pod koniec 3 pokrętła. Dodam tylko, że te mniejsze druciki starałem się tak dociąć, aby wcisnęły się w swoje miejsce i choć prze chwilkę trzymały bez kleju. Potem oczywiście kropelka SuperGlue (dozowana drucikiem 0,1mm) i po krzyku. Zdjęcie nienajlepsze, ale nie mogłem dobrze uchwycić ostrości. Te kołek po lewej to wykałaczka.


pzdr
Kemot

 
28-04-05 08:31  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Extrasuperczadowogazowo!
Chyba zostaniesz głównym druciarzem na tym forum.
Wiesz, co kiedyś wymyśliłem? Zamiast próbować wepchnąć krótszą poprzeczkę między dłuższą a kółko, najpierw sklejałem krzyżak z dłuższych odcinków, co było dość komfortowe, potem go docinałem ze wszystkich stron tak długo, aż wlazł idealnie w kółeczko. Będę miał niejedną okazję w Kakao i może to pokażę.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-04-05 09:55  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Faktycznie, warto spróbować podejsc do tematu z 2 strony. Na pewno wypróbuje (kilka podobnych jeszcze mi zostało - na armatach 152mm)

pzdr
Kemot

 
16-05-05 00:17  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tak sobie wziołem tą Aurorę do ręki i przeglądam .... To co zrobił Macgregor to istna masakra, pokład taki że deskowanie go to obniżanie poziomu modelu, nie no więcej nie mam pytań (No może jestnie jak by tak Mac opracował Askolda:-))) ale wracając do tematu, to co Kemot robi z tym modelem to już masakra x2, jak porównałem elementy ze zdjęć do tych jeszcze nie wyciętych , to nic jak tylko zęby zebrać z podłogi, dlatego Kemot jeśli możesz dawaj 1 groszówke do porównań bo wielu nie okrętowców myśli że ten model mierzy co najmniej 1metr a działa w burtach to przecież 75mm w 1/200 !!!


Teoretyk ostatnio...

 
16-05-05 06:24  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 2]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zgadza się, Tomek pokazał reflektory z szybami i lustrami - a ja po zdjęciach myślałem że są podobne do tych co ja zrobiłem podobnie.
Widziałem to w Kruszwicy i okazało się, że reflektor w całości zmieściłby się między szybą a lustrem reflektora do Bismarcka. Jest kilka razy mniejszy. Super miniaturki robi Tomek z niewiarygodną precyzją.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024