FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
19-09-06 16:57  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
nighthawk   

Od około 3 lat buduję tylko i wyłącznie samoloty. Dwukrotnie spotkałem się z (metodą okrętową) , dwukrotnie musiałem wszystko przeprojektować na 1lub 2 wręgową metodę tradycyjną i po tych doświadczeniach mogę powiedzieć tylko jedno: nienawidzę tego systemu ... Być może sprawdza się to przy budowie okrętów, jednak każdy samolot opracowany w ten sposób w moim wypadku zostaje poddawany przeróbkom.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

 
19-09-06 18:58  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
elbow 



 - 5

Mirku, wielkie dzięki. O to chodziło :)
pozdrawiam

 
19-09-06 22:01  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Przyłączam się do opinii pana Arka .Szkielet okrętowy w modelach samolotów klasycznych (II W.Ś.)ma sens tylko jako miejscowe wzmocnienie (silnik,kabina pilota)nie ma sensu go ciągnąć przez całą długość kadłuba, to tylko utrudnia budowę,no może z wyjątkiem modeli współczesnych odrzutowców (F-16,SU-27,MIG-29,)ale to jóż inna bajka.

 
23-09-06 17:27  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
Stefanos   

Czołem Chłopaki i Dziewczyny.

Ja zrobiłem A5M w skali 1:48 właśnie z kadłubem na szkielecie okrętowym. Com się nakloł to moje. Ale jest to po porstu dosyć "nietypowy" sposób porjektowania i trzeba się do niego przyzwyczaić. Myślę, że gdyby takowe modele pokazywały się częściej można by było trochę poćwiczyć. (Prubowałem kiedyś skleić jeszcze Defianta z MM) Sklejałem takrze Buflaka ale chyba (już nie poamiętam) przerobiłem szkielet na pojedyńcze wręgi.

Faktycznie taki sposób ma jedną zaletę, a mianowicie można mieć szkielet przed oklejeniem i oszkifować go tak aby były płynne przejścia na łączeniu poszczególnych segmętów. Do tej pory trzeba było każdą wręgę oszlifowywać ręcznie aby uzyskać odpowiedni skos (co nie zawsze wychodziło).

Co prawda ja osobiście wolę klasyczną wersję (czyli wręgi) ale mam świadomość, że niektórych kształtów płynie się nie odda stosując tylko "stożki".

Jak dodać zdjęcia??? Czytałem help ale jaką domenę mam wpisać jako swój komputer?


Dopisek moda.
Na takie pytania jest miejsce w dziale Testy. Tam znajdziejsz instrukcję jak wstawiać zdjęcia na forum.
k.




--
Pozdrawiają Skierniewice

 
24-09-06 00:21  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
Mirek 



 - 2

Gdzie zdobyles A5M??????????????????????

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024