FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-02 11:51  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK! Czyli Batonusowi ta metoda sie podoba. Grzesio Nowak - z tego co zrozumialem - pisze, ze stosujac metode okretowa mozna "zachować dzięki temu jak najlepiej skomplikowane niekiedy kształty pierwowozoru.". Czyli jesli dobrze zrozumialem, to ta metoda (pod warunkiem, ze dobrze jest zaprojektowany szkielet), jest korzystniejsza dla efektu koncowego i rekompensuje niewygody?

Mam dzisiaj taki dzien, ze bede upierdliwy.... (jak nigdy) ;-)

Poprosze o DOWODY - konkretne modele samolotow (oczywiscie "malych" samolotow) jakie wyszly ze szkieletem "okretowym" i jest to jego zaletą w konkretnym przypadku... I jest to usprawiedliwione rozwiazanie wzgledami wierniejszego oddania rzeczywistosci... I cos daje widocznego w efekcie...
Odpowiedzi "podoba sie/nie podoba sie" mnie nie zadowalaja.

BTW: Czy spotkaliscie sie z odwrotna sytuacja: czyli ze ktos przerabial "wregi" na szkielet okretowy by cos tym osiagnac? Bo jak dotad, to slyszy sie o przerabianiu na wregi... ;-)

Czekam na konkrety przyklady modeli :-)

 
23-10-02 13:11  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
Mirek 



 - 2

Oczywiscie ze projektowanie samolotu ze szkieletem okretowym jest latwiejsze. Dlatego wlasnie w ten sposob ja zaczynalem ;-)
Zaleta jest to ze mozesz sobie wregi zaprojektowac gdzie ci pasuja, tzn ze mozesz podzielic segmenty kadluba wlasnie na liniach poszycia i wrega w dolnej czesci kadluba wcale nie musi oznaczac ze i gorna czesc kadluba bedzie podzielona w tym samym miejscu. Dzieki temu nie tworzysz niepotrzebnych linii tam gdzie ich nie bylo.
Nie moge niestety podac przykladu bo moj Shiden nigdy oficjalnie sie nie ukazal. Moze gdzies tam krazy kilka prototypow rozprowadzanych na xero...

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
23-10-02 13:33  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
Chopin       

Krutko, zwiezle, tematycznie wyraze swoje zdanie na ten temat: mnie sie ta metoda nie podoba! Przerost formy nad trescia! Kupa roboty i szczeze poowiedziawszy zaden efekt! Nijak nie przeklada sie to na wlozona prace a i jakie wysokie zuzycie cennej tektury!
Pozdrawiam!
Chopin

 
23-10-02 13:44  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W okrętach mogę swobodnie rzucać przykładami, w samolotach gorzej, bo skleiłem ich bardzo mało, nie mniej jednak odsyłam do BF-109D autorstwa T.Grzelczaka z "Fly" wydanego wraz z "jedenastką". Sklejałem ten model i choć akurat on jest opracowany techniką "mieszaną", to cała część dziobowa, dość skomplikowana pod względem kształtów, jest zrobiona "okrętowo" i bardzo dobrze. Efekt końcowy znakomity. W przypadku konstrukcji wregowej - nie wierzę w TAKI SAM efekt. Zauważcie, koledzy, że wiele modeli Pana Grzelczaka coraz częściej miało cześciowo kadłuby projektowane metodą "okrętową". Bo lepiej oddaje kształt. Rozmawiałem o tym z T.Grzelczakiem osobiście.
Konrad, nie bądź upierdliwy, daj się przekonać i już ...
A dzień dziś wyjątkowo paskudny...
Nawet kawa w kuflu mi nie pomogła...

MacGregor

 
23-10-02 13:46  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powtorze w takim razie:
Czekam na konkretne przyklady modeli
i dodam, ze tych, ktore sie ukazaly w druku.

Jesli nie dostane odpowiedzi z konretnym przykladem, to bedzie dowod na to, ze metoda szkieletu okretowego w samolotach to nieporozumienie i nic nie dajace modelarzowi udziwnienie.

 
23-10-02 13:51  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzes, nie przeczytalem Twojej wypowiedzi zanim wyslalem swoja.... Nie zmienia to faktu, ze nie byla to odpowiedz na moje pytanie.
Konstrukcje kombinowane, to inna bajka. I jak najbardziej sluszna. Rzecz dotyczy calych kadlubow, robionych ta metoda i dobrze o tym wiesz ;-)

Czekam dalej. ;-))

...i sie nie doczekam.... ;->

 
23-10-02 13:59  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I się doczekasz... Nie pozostaje mi nic innego, jak rżnąć w kąt moje okręty i zaprojektować samolot metodą "okretową", a że koniecznie musi być mały, to pozostaje tylko "Gee-Bee R-1". Nie słowa a czyny niechże przemówią!
Od jutra biorę się za samoloty...

MacGregor

 
23-10-02 14:01  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
ZbiR   

Koniec świata....
Pozdrawiam Zbyszek

 
23-10-02 14:14  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swietnie! Ale nie honorowo ;-) Mowiec "male" mialem na mysli np. mysliwce, a nie B-52 itp... i Ty dobrze o tym Drakusie wiesz... A ty wybrales model, ktory jest niewiele dluzszy od dziobu w Bf109 ... ;-) Jestes Swietnym Projektantem, wiec badz ambitny ;-) i zaprojektuj ta metada cos "klasycznego" :-) I wydaj drukiem z czystym sumieniem, ze jest to sluszne :)

I co z tymi przykladami? Nie ma?

 
23-10-02 14:28  Re: Sklejalność Ki 27 MKF i B.Buffalo z AH (pytanie)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozostaje mi niewielki wybór, zaiste...
A Reggiane Re-200 może być? Problem w tym, że nie przepadam za samolotami włoskimi...
Oj, Konrad, nie dajesz łatwo za wygraną... Ale to dziś dzień taki...
Masz moją wyrozumiałość...

MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024