FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-04 12:16  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wstydziłbyś się Tempest ;-) Nie mieć w domu modelu który prezentuje sobą jeżdżący jeszcze niedawno podstawowy na Śląsku (i nie tylko) tabor? Nie wykazać się umiejętnością poprawienia bubla?
A swoja drogą - jak zobaczę jakiś model OKl27 na konkursie na którym będę sędziował, a będzie miał koła równo na szynach to go zdyskwalifikuję :-)))))

 
14-07-04 15:47  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kierowniku - mam w domu OKZ32 ale jeszcze w postaci płaskiej. Może jednak trochę się poumartwiam aby zlikwidować poczucie wstydu które właśnie mnie ogarnęło ;-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
14-07-04 18:44  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
CzerwonySmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może zle żeś skopiował te czesci. Zle wydrukował przerysował?

 
14-07-04 18:50  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie. Zdjecia i relacja sa na podstawie modelu z wycinanki. Przedtem skleilem bryle modelu z elementow skopiowanych z wycinanki zeby nie nadziac sie na cos podobnego jak ktos w OKz32, ze polozenie budki nie pasuje do skrzyni poddymnicznej, co wychodzi dopiero na koncu sklejania. Potrzebne elementy skopiowalem, sprawdzilem wymiarowo z oryginalem, skleilem i nie bylo tego typu bledow, co potwierdzilo sie pozniej przy sklejaniu juz samej wycinanki. Jednak przy tym przed-sklejaniu nie robilem kolek... Nastepnym razem zrobie ;)

 
14-07-04 18:58  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
CzerwonySmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobry sposób chyba terz tak zaczne robic przy modelach co do kturych niemam pewnosci czy się dobrze sklejają

 
14-07-04 19:03  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zreszta zeby nie bylo, na pierwszym planie model po poprawce, a w tle wlasnie to sklejenie testowe z czesci kopiowanych

 
15-07-04 02:08  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dobry wieczór

Chyba wsadzę tym postem dzisiaj kij w mrowisko, albo nastąpi zmowa milczenia,ale trudno, niech będzie.
Autor tego postu uboottd ma problemy. Wierzę, widzę, nie neguję, choć jak czytam,że mu czegoś tam na wymiar przy kołach zabrakło, bo ciął nie po zewnętrznej a po wewnętrznej lini, której grubośc jest mniej więcej taka jak noga u komara przed obiadem to nie wiem już sam, śmiać się, płakać, czy złościć. To czym w takim razie ciąć te kółka skoro grubość lini jest sprawą wagi najwyższej? nożyczkami laserowymi sterowanymi przez roboty i komputer, czy co? Chyba takich jeszcze nie ma, a gdyby nawet były to ich wynalazca-projektant też by pewnie baty dostał bo coś tam itd...
Popielnika nie ma? nieprawda, jest, w prawdziwym, tam będzie wszystko od A do Z, a póki co to jest to skala jak się nie mylę 1:45 i wielu rzeczy nie będzie, bo tak ma być. Odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy ( nie wliczając autora postu ) za żadne skarby świata nie odpuszczą sobie aby na spółce A i D Wandtke przy każdej nadarzającej się okazji, nie pojeździć sobie jak na starej kobyle. Powód nieważny, kleili czy nie kleili, kupili czy nie kupili ich modelu, ważne aby ugryźć, i nie założyłbym się czy nie jest to robota... Panowie, zróbcie sami projekt, pojeździjcie trochę, tak ze trzy lata po skansenach, poróbcie zdjęcia ( bo na dokumentację to nie macie co liczyć ) i dajcie model choć marnej drezyny na rynek a wtedy pogadamy. Kto z Was wydał parowóz? Nikt ! Pamiętajcie o jednym, że parowóz to nie samolot ani domek dla lalki Barbie i przy tak dużej ilości części były, są ,i będą błędy czy to się komuś podoba czy też nie. Ten się tylko nie myli, co nic nie robi. Na zbliżonym tematycznie forum Kartonwork, zdaje się że Rosjanin o nicku Vjatchy ( nie jestem pewien czy dobrze napisałem ) robi parowóz BR52 Kriegslok 1:25 tejże spółki czyli panów Wandtke i nie widzę aby tam narzekał, regularnie jest robiona przez niego fotorelacja plus mały komentarz. To wszystko. Ten człowiek się po prostu cieszy że ma dobrą zabawę i robi swoje.Już widzę ile by było stękania, jęczenia, narzekań wśród 'naszych", że o odradzaniu kupna i moralnych pseudodylematach nie wspomnę. Panie Dariuszu i panie Adrianie, róbcie swoje, wasze milczenie w tym( KOLEJOWYM ) temacie i na tym forum rzeczywiście jest wymowne, tylko z całkiem innego powodu niż inni to sugrują lub by chcieli, i ja to rozumiem, są bowiem pewne choroby, na ktore niestety nie ma lekarstwa i tak już pewnie pozostanie.

Dobranoc

Parowóz... to jest TO!!!

 
15-07-04 05:42  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Marcin_NYC 

 

Co nie zmienia faktu ze model ma bledy. A kolkami to juz za wiele. W koncu autor nie robil tego modelu za darmo i nikt go za darmo nie dostal. Klijet placi i wymaga. Jesli ktos uwaza ze nazekam i wymagam za duzo to robi z siebie pajaca. Czy mamy czekac na 100 model tych autorow ktury wkoncu by sie bez problemowo sklejal? Mam nadzieje ze nie. Zycze powodzena wszystkim MK i nie tylko.

Pozdrowiena

 
15-07-04 08:05  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
remidr 

 

Cóż, ja jestem laikiem wśród modelarzy i rzadko kiedy coś mi się dobrze sklei. Jednak dla mnie jest frajdą, że po prostu sklejam i że coś z tego wychodzi. Jasne , że im lepiej, tym bardziej zadowolony , jednak każde klejenie przynos mi rodochę, więc nie zawracam sobie głowy błędami.

remik
---------

"Chodzi tu o to aby giętkie palce skleiły wszystko , czego oczy nie widzą, a pomyśli głowa."

 
15-07-04 08:19  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Jer-ry 

 

Owszem, kto niczego nie robi, ten się nie myli, to prawda...
Ale od tego jest klejenie surówki, aby te błędy wychwycić. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby na tym etapie nie wykryć kół, które nie dotykają szyn.
Dlatego Big Boy - błędy to jedno (np. zła numeracja części, itp), ale niechlujstwo to coś innego.

Trochę jak w tym skeczu:
- ile kół ma traktor?
- 4
- a ile jest zepsutych?
- 1
- no to znaczy, że ma 3 dobre...
Co z tego, że 2 koła nie dotykają szyn, skoro 3 dotykają..

:)))))))))))))

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024