FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-07-04 23:25  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ams? po co się odzywasz w kwestii roztania panów Wandtke z J.olesiem jak nic na ten temat nie wiesz.?
ubottd - mój OKL 27 jest na tym podobnym etapie co twój !i mam pytanie ? czy ty juz naprawde nie wiesz czego się czepić ,liter się czepiasz bez przesady ,,nie broni panów Wandtke ale z tym to już przesada dlaczego na kartonworku jeden modelarz klei BR 52 i absolutnie nie narzeka a model wychodzi mu fantastycznie ! i to jest prawdziwy modelarz gratuluje mu wspaniałego modelu

 
15-07-04 23:39  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Marcin_NYC 

 

BR52 to nie OKL27. A to ze nikt sie za duzo na poczatku nie czepial to wlasnie pokazalo efekty na tym modelu.

 
16-07-04 00:19  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Sokol: Znaczy najwieksza przygoda jeszcze przed Toba. Ano czepiam sie tej literki bo jest dobra absolutnie nieszczesliwie. Ciekaw jestem czy Ty sie zorientowales ze jest element W czy wyciales te dziury w budce... Wlasnie jestem na etapie wpasowywania ukladu hamulcowego i widze niezly zgryz. cz. 113 brakuje (a w kazdym razie ich nie znalazlem), ale powiedzmy da sie je zrobic (jest i zapas tego koloru i wiadomo jak powinny wygladac, prosty kawalek walca). Jednak najwiekszy bol jest na pierwszej osi - masz tam miejsce na zamontowanie dzwigni i hamulca ? Znaczy nie chodzi mi o zaznaczenie, tylko czy Ci sie to miesci, bo u mie jakos niebardzo, ale bede jeszcze kombinowal.

Jak na razie w tym modelu tak naprawde bola mnie dwie rzeczy: ciasnota przy cylindrach i odwzorowanie wnetrza budki gorsze niz w sklejonym kiedys przeze mnie modelu Okl27 w skali 1:87 z Zetki. Spodziewalbym sie jednak troche wiecej po skali 1:45. Przesuniecie osi tocznych to dobra posmialismy, przesunac i dobra. Reszta to sa drobiazgi o ktorych warto wiedziec, ale nie maja wplywu na efekt koncowy.

Widzisz, na tym etapie trzeba jednak powiedziec ze ten model nie nadaje sie na standart (dobra nie kazdemu na tym zalezy), oraz brac sie za niego moga osoby ktorym poprawianie bledow projektowych nie przeszkadza. A co z tym co chca skleic sobie spokojnie ladny model i niechca sie denerwowac ?

 
17-07-04 19:43  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
bandi   

Witam - przeczytałem wszystkie posty na temat Okl 27, pt 76, i inne dotyczące modeli moich i Adriana i doszedłem do wniosku że całe toprojektowanie modeli jest bezsensowną stratą czasu bo i tak zawsze będzie żle dla niektórych osób . Cała ta nagonka i krytyka (szczególnie ze strony "ams" oraz "marcin_NYC") jest prowadzona w celu zniechęcenia do zakupu modeli kolejowych mojego i Adriana autorstwa i wydanych przez wydawnictwo ANSWER,oczywiście (podkreślam szczególnie -moim zdaniem) jest to prowadzone pod kątem wyeliminowania konkurencji na rynku modelarskim przez pewne wydawnictwo ,którego nazwy nie wymienię (oczywiście nie związane z firmą ANSWER)
otrzymacie wkrótce moi drodzy modelarze szereg modeli kolejowych w których części terz nie będą pasowały , mało tego modele nawet nie będą podobne do oryginałów (przykład Pt47 na konkursie modelarskim w kruszwicy - nie umniejszając oczywiście autorowi modelu który zapewne nie wiedział do końca co buduje ,czołg czy samolot , no a jak wyszedł parowóz też dobrze - byle części pasowały.)
Kończąc ten post dodam że w stosunku do mojej osoby posty wyżej wymienionych (i innych nie wymienionych) odniosły skutek i zaprzestałem projektowania modeli lokomotyw, stwierdziłem że budując modele tylko dla siebie , będę miał przynajmniej satysfakcję z tego co robię i nie będe musiał czytać steku bzdur na mój temat.

Dziękuję szczególnie" Big Boj - owi" za obronę i wsparcie, i innym których nie przerażały moje modele.
Pozdrawiam wszystkich modelarzy kartonowych.
Dariusz Wandtke.

 
17-07-04 20:31  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

<- Cz 14 nad cz. 20 i 21 to naprawde cz 16 (pominiete w opisie ale nie na rysunku). wlasciwa cz. 14 to ta kolo 13. Rowniez opis na 1P i 1L powinien byc 16 a nie jak jest 14>

Dla mnie ci, którzy to sklejają już są wielcy!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
17-07-04 20:50  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
bandi   


Witam - przeczytałem wszystkie posty na temat Okl 27, pt 76, i inne dotyczące modeli moich i Adriana i doszedłem do wniosku że całe toprojektowanie modeli jest bezsensowną stratą czasu bo i tak zawsze będzie żle dla niektórych osób . Cała ta nagonka i krytyka (szczególnie ze strony "ams" oraz "marcin_NYC") jest prowadzona w celu zniechęcenia do zakupu modeli kolejowych mojego i Adriana autorstwa i wydanych przez wydawnictwo ANSWER,oczywiście (podkreślam szczególnie -moim zdaniem) jest to prowadzone pod kątem wyeliminowania konkurencji na rynku modelarskim przez pewne wydawnictwo ,którego nazwy nie wymienię (oczywiście nie związane z firmą ANSWER)
otrzymacie wkrótce moi drodzy modelarze( OCZYWIŚCIE WYDANE PRZEZ WSPOMNIANE , A NIE WYMIENIONE Z NAZWY WYDAWNICTWO) szereg modeli kolejowych w których części terz nie będą pasowały , mało tego modele nawet nie będą podobne do oryginałów (przykład Pt47 na konkursie modelarskim w kruszwicy - nie umniejszając oczywiście autorowi modelu który zapewne nie wiedział do końca co buduje ,czołg czy samolot , no a jak wyszedł parowóz też dobrze - byle części pasowały.)
Kończąc ten post dodam że w stosunku do mojej osoby posty wyżej wymienionych (i innych nie wymienionych) odniosły skutek i zaprzestałem projektowania modeli lokomotyw, stwierdziłem że budując modele tylko dla siebie , będę miał przynajmniej satysfakcję z tego co robię i nie będe musiał czytać steku bzdur na mój temat.

Dziękuję szczególnie" Big Boj - owi" za obronę i wsparcie, i innym których nie przerażały moje modele.
Pozdrawiam wszystkich modelarzy kartonowych.
Dariusz Wandtke.

kolej i nie tylko

 
17-07-04 20:52  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
bandi   

Musiałem poprawić wcześniejszy post żeby znowu jakiś tuman źle nie zrozumiał!

 
17-07-04 21:04  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Marcin_NYC 

 

Bez komentarza

 
17-07-04 21:36  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
mariusz w   

ludzie czy wy wreszcie nie skończycie to forum zaczyna przypominać smietnik
załatwiajcie swoje prywatne sprawy gdzie indziej

 
17-07-04 23:06  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
cesar   

"mariusz w " moim zdaniem ma racje. Kazdy zapewne przy kresleniu popelnia bledy, przy klejeniu takze- gdyby bylo inaczej na zawodach kazdy mialby po 100/100 pkt( a chyba tak nie jest). Zadaniem dyskusji powinno byc wykazanie bledow, niedociagniec bedacych wina drukarni, autora projektu w sposob kulturalny.
Z drugiej strony autor powinien przyjac te uwagi konstruktywnie i przy ponownym wydaniu uwzglednic,lub opublikowac na stronie wydawnictwa errate do pobrania.
Bledy moga wynikac z instrukcji- sa zwykle lakoniczne(3-4 strony na 2000- 3000 czesci) , sprowadzone do rysunkow perspektywicznych.
Moim zdaniem instrukcja winna takze edukowac politechnicznie- wprowadzcie rozbudowany opis bo tam znajde terminy, pojecia zwiazane z technika.
Szkoda ze bandi tak latwo sie unosi i chce projektowac tylko dla siebie- moze przemysli decyzje, rozwazy za i przeciw i powroci do pracy nad nowym modelem.
Autorzy wykonujacy modele od podstaw zainteresujcie wydawnictwa swymi osiagnieciami- moze przybedzie autorow, modeli -zapewne skozystamy wszyscy.
Zaznaczam iz jestem bardzo poczatkujacym modelazem(jesli chodzi o staz- lecz z rysunkiem technicznym mam do czynienia w pracy dydaktycznej- niewielu uczniow potrafi rozrysowac podstawowe bryly, nazwac je) podniescie ta edukacje politechniczna.
Moze macie rysunki np. trakcji, budynkow wiec udostepnijcie je np. w sieci- zobaczymy czy na ich podstawie da sie poprawnie wykonac model( zwymiarujcie zeby nie bylo niejasnosci dlawykonawcy.
Z modelarskim pozdrowieniem .....

niedzielny klejacz wszystkiego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024