FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-04 21:52  Re: [pytania] Okl27
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Od pewnego czasu mialem przeczucie nadciagajacej katastrofy, ale spodziewalem sie jej gdzie indziej... A gdzie jest sami widzicie (tylko nie mowcie ze szyny sa tak gorace ze parza ;-) ). Jeszcze tylko musze sprawdzic czy to ja sie gdzies pomylilem czy i gdzie jest blad w wycinance. Natomiast z rzeczy mniej widocznych:
- 71d i 72d zastapilem 71b i 72b odpowiednio po retuszu bo wyszly mi za male, a te pasowaly na gorze zamiast w srodku. Moze komus wyjdzie dobrze.
- wewnetrzne wregi cz 76 i cz 77 sa z jakiejs innej skali... Ja rozcialem poszycie na poszczegolne plaszczyzny i boczne elementy podkleilem... 5mmm balsa ;-) na pewno nie bedzie sie zapadac...
- hint: 80e jest na arkuszu z czerwonymi czesciami.
- pytanie do bandiego: po co sa wyciecia pod oknemw cz. 80 ? tym bardziej ze nie ma na nie miejsca w 80a (L i P)
- albo brakuje dwoch cz. 81, albo drzwi trzeba przykleic kantem do skrzynek na tylnej sciance budki..., a i drzwi nie maja lewej strony
- 84 jest chyba ciut za krotka na szerokosc
- 89 nalezy podkleic tak samo jak przeciwlegla wrege.
- w4 nalezy wkleic do gory nogami i tam gdzie ma zaznaczone w3 ma byc w1 i odwrotnie

Dobilem do czesci 100. Mimo tego bledu z osiami tocznymi bede kontynuowal budowe, chce wylapac wsie bugi - to jedna z moich ulubionych serii parowozow, i planuje go zrobic niekartonowo z napedem.

 
12-07-04 21:54  Re: [pytania] Okl27
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Acha i fotki ;)

 
12-07-04 23:00  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przednie i tyle małe kółka wiszą w powietrzu. Czy oryginał też tak miał?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
12-07-04 23:16  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A skad ;) to wlasnie ten byk o ktorym wspominam...

 
13-07-04 07:51  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

O rany..., a nie mówiłem....
Tym razem jeśli autor modelu powie, że błąd jest bardzo łatwy do wychwycenia i korekty to chyba niewielu mu uwierzy...

Czy nikt nie skleja testowo tych modeli przed wydaniem. Zawsze dostajemy super ładne fotki sklejonego i pomalowanego modelu w niewiadomo jakiej skali, a rzeczywistość po sklejeniu przynosi takie babole dyskwalifikujace model i włożoną w jego budowę pracę.

Napaliłem sie na Ty2, ale teraz mocno sie zastanawiam, w końcu za taką kasę powinien być model tip-top a nie coś w rodzaju pola minowego...

pzdr
-----------
ams



 
13-07-04 22:17  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ams - bądź 'prawdziwym' modelarzem i nie narzekaj. Zawsze możesz sobie kupić jakieś PIKO ;-)

"Czy nikt nie skleja testowo tych modeli przed wydaniem"

Przed wydaniem można sobie sklejac do woli i wszystko może byc OK. Należy skleić to-to PO wydaniu (wydrukowaniu). Jak wyjdą jakieś problemy trzeba wydrukować erratę (ją też dobrze byłoby przećwiczyc po wydruku) i dołączyć ją do modelu. Ale teoria zgadza się z praktyką tylko w teorii.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
14-07-04 06:36  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Marcin_NYC 

 

Autor opracowania mogl by wyjasnic ten incydent.

 
14-07-04 07:36  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Tempest: uważam się za prawdziwego modelarza i radze sobie z wieloma minami zastawionymi przez autorów modeli...
Kleiłem też jeden z parowozów bandiego&spółki i wiem od tego czasu co to znaczy prawdziwe modelarskie pole minowe i brak elementarnego zaufania do autora modelu.

Musisz jednak przyznać, że bardzo efektowne i równie żenujące "wiszące koła bandiego" są naprawdę bublowatym przebojem kilku ostatnich lat i wraz z innymi wymienionymi do chwili obecnej błędami tego JEDNEGO modelu dyskwalifikują model, jego autora oraz wydawcę, który coś takiego wypuścił.... Ich milczenie w tym wątku wydaje mi sie bardzo wymowne - nie sądze żeby akurat ten post nie chciał im sie otwierać...

PS. PIKO z racji materiału wykonania w ogóle mnie nie - to dobre słowo - pociąga ;-)

pzdr
-----------
ams



 
14-07-04 09:46  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ams - to nie było nic personalnego. Chodziło mi o to, że wg teorii numer 1 jeśli model nawet ma coś niepasujacego / brakujacego spokojnie da się zrobić bo prawdziwy modelarz sobie poradzi. Teoria numer 2 głosi że jeżeli w modelu coś jest za krótkie albo tego nie ma wcale to jest to straszny ból bo trzeba będzie dorabiać / malować. Jako zwykły sklejacz nie bedący znawcą konstrukcji parowozów jestem zwolennikiem teorii numer 2.

Też się ostatnio napaliem na jakiś pociąg i nawet już miałem zakupić tę OKL -ke ale po tym co tutaj zobaczyłem wyleczyłem się z tego tematu.

A te kółka są za małe czy otwór na oś jest umieszczony za wysoko?.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
14-07-04 11:22  Re: [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Konkretnie zaznaczenie otworow w czesci 1B jest za wysoko, powinny byc ok 3mm nizej. Kolka swoja droga sa za male, ale o raptem 0.5mm co powiedzmy mozna wybaczyc. Ja juz to skorygowalem w swoim modelu - wycialem nowe dziury w 1B i wkleilem cz6 odpowiednio nizej.

W sumie to jest pierwszy pierwszy powazny blad w tym modelu - jak sie leci po kolei to cz6. juz jest wklejona i jak sie natknie na ten blad to trza ja odklejac... Z reszta mozna sobie poki co spokojnie poradzic, co ciekawe czesci do siebie jednak pasuja ;) Jesli nie ma po drodze kawalka luku to mozna spokojnie kleic - bedzie pasowac.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024