FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-05-15 10:52  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Ja naleze do grupy tych sklejaczy, ktorzy zloza maksymalnie 2 modele w roku. Kleje powoli, dokladnie i dosc ambitne projekty gdzie ceny ida od 50 zl wzwyz. Trzeba przyznac ze widok ceny np wyrzutni SCUD 120zl za sztuke sprawia wrazenie drogiego modelu, ale skoro ja wydam w ciagu roku maks 200 lub 250zl na model to uwazam ze mimo wysokiej ceny jednostkowej jednorazowego zakupu to hobby wciaz pozostaje jednym z tanszych i owego SCUDA chetnie sobie zakupilem. Bedzie wyzwaniem na rok 2016 bo teraz nozyczki zajete czym innym :) Ceny modeli rzeczywiscie ida w gore ale jakosc rowniez. Drafmodel wypuszcza dosc ladnie opracowane pozycje z fajnym trojwymiarowym malowaniem. Dla mniej wymagajacych sa MM w ktorych niema zadnej walorki a model jest tak uproszczony jak to mozliwe lub wydania WAK dla poczatkujacych gdzie ceny oscyluja w granicy 30zl za model.

 
04-05-15 10:55  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam :) Widziałem model w empiku,. spora książka.. Co do ceny napisze krótko.. model Kartonowgo Arsenału me262 80 zł IJN Amatsukaze 63zł. Porównuje modele z empku i ich objętości.
Spory model Z Draf Model w cenie 90zł to chyba nie wiele

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-05-15 12:10  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak zrobisz SCUD-a w rok , to mi tu kaktus wyrośnie. Tam jest 36 arkuszy A 3. Ja po półtora roku (co prawda z 4 modelami odpoczynkowymi) mam jeszcze 3 arkusze do przerobienia. A te arkusze usiane drobnicą i mechanizacją. Weż się dobrze zastanów nad tym modelem bo cię wyprowadzi z równowangi. Niby tam można nie robić tej mechanizacji , ale niby jak.

 
04-05-15 12:37  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Czy to jest przypadkiem ten model:


Zdjęcie z wątku: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=224063

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-05-15 13:52  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

ABC, jest to mozliwe co psizesz :) moze to zajac wiecej niz rok :) ale mysle ze efekt koncowy jest tego wart :) fajnie ze go skladasz, mam nadzieje ze ebdzie galeria :)

 
04-05-15 13:58  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Byłem, widziałem, w łapach miałem.
Jeśli kogoś razi cena 90 zł za tak wydany model - to go razi go pewnie wszystko włącznie ze światłem słonecznym.
Dla kogoś zainteresowanego tematem i sklejeniem modelu, wydaje mi się bardzo ciekawa oferta.

Dla zbieraczy i "półkowników" mam jeden argument (jeśli już musisz to mieć) - Panowie tym można gwoździe przybijać; czyli cena modelu minus cena młotka.
Wychodzi już dość atrakcyjnie:-)
Czyli mamy jedyny model o szerszym zastosowaniu niż kartonowe :-)

Jeśli to się fajnie skleja to BRAWA dla wydawnictwa za temat i podjęcie ryzyka ( w końcu nie jest to kuter japoński) i jakość edytorską.
Ja tam jestem jak najbardziej za tak opracowanymi modelami.
Pzdr

 
04-05-15 18:02  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zajrzałem do naszego empiku w Kaskadzie, jeszcze raz obejrzałem jedyny egzemplarz
modelu na półce ( ??? ). Jeśli ZbiG wyraził opinie pozytywne, nie tylko z resztą On, ja
wziąłem ten egzemplarz do kasy i po prostu kupiłem. Model na prawdę świetny ! Porównałem
wizualnie ilość części, arkuszy, szatę graficzną z Amatsukaze ( 63 zł ). Nie wychodzi na to,
że jest to tańszy model.
Jedyna uwagę jaką mam do wydawcy, to te 9 arkuszy na kartonie z częściami, które i
tak wymagają podklejenia na dobrą tekturę. Nie można było dać druku na cienkim papierze ?
Nie jestem zwolennikiem takiej prezentacji rysunków zestawieniowych , wolę tradycyjne
rysunki ( takie, jakie kreśli Grzesiek Nowak czy Pan Roman Cholewiak ) , ale to jest
szczegół. Teraz warto byłoby,żeby wydawca zwrócił uwagę na kolejny kuter torpedowy
z naszej PMW - typu P6A.

 
04-05-15 18:49  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

kopajt - ten powyżej to chyba 1:25 a w kartonie 1:50

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-05-15 20:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
zeus   

No faktycznie modelarstwo jest dla ludzi co zarabiają 2500 bez urazy szanowni modelarze

bo to idze dobry samochód kupić ,lub modelarstwo kartonowe umiera powoli kiedyś to szło modeli nakupić a teraz 20 razy zastanowić się czy kupić .

a na pewno niektórzy będą go malowali .

pozdrawiam :)

 
05-05-15 00:03  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie boże...tfu, wróć... Panie Zeus, Możemy tu sobie wspominać stare, piękne czasy ale świat nieuchronnie idzie do przodu... Równie dobrze możemy zacząć kwękać że chleb taki drogi, że już nie tak dobry jak kiedyś tylko PO CO? Czy piekarnia pod wpływem biadolenia wróci do receptur sprzed lat 20-stu? Ja nie mogę tego pojąć, że tak ludzie narzekają. To jest hobby i jak Ci ceny nie pasują to się naucz sam projektować. Ja się nauczyłem i sam sobie robię to co mi odpowiada i sam decyduję o uszczegółowieniu. Da się? no pewnie! A kupuję tylko wtedy gdy ktoś wyda to co chcę mieć w kolekcji i wtedy cena nie gra roli (choć na forsie nie śpię, jak większość zresztą). A jak uważasz że to drogie hobby, to proponuję zająć się numizmatyką, militariami, renowacją starych radioodbiorników a sam się przekonasz, że modelarstwo kosztuje naprawdę drobne śrubki ;) zwłaszcza modelarstwo kartonowe.
Pozdr!

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024