FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-05-15 18:40  [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj w naszym Empiku obejrzałem dokładnie nowy model kartonowy z firmy Drafmodel.
Jest to nasz kuter torpedowy ORP " Odważny " - czterorurowy, oryginał jest do obejrzenia
w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Skala modelu 1/50. Cena : 90 zł.
Jakość edytorska wydania pierwszorzędna ! Na okładce piękny rysunek autorstwa Pana
Grzegorza Nawrockiego. Wreszcie mamy model naszego kutra i to w najbardziej pasującej
skali dla tej wielkości jednostek. Nie liczyłem arkuszy, model wygląda na wystarczająco
wyposażony w detale. Obejrzałem.. i poważnie zastanawiam się nad kupnem. :-))))

 
02-05-15 18:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przydałoby się wnętrze sterówki bo w tej skali wszystko widać przez oszklone okna.

--
Pozdrawiam!

 
02-05-15 18:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

http://www.drafmodel.pl/image/cache/data/DrafModel/DRAF008%20Odwazny%20Okladka-640x640.jpg

Post zmieniony (02-05-15 18:53)

 
02-05-15 20:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przejrzalem ,niestety na szybkiego . Co zwraca uwagę :
- wbrew pozorom będzie pokaźny model
- draftmodel ostatnimi wydaniami szokuje mnie jakością ,na plus
- wydaje mi się ,że sterówka jest (mignęlo mi coś ) na 80%
- wydanie jak na kuter pokaźne , mnóstwo detali, dwustrony wydruk, dość gruba książeczka sie z tego zrobiła
- na uwagi zabrakło czasu by coś wyłapać, ale wydanie gooodne uwagi

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-05-15 20:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

też dziś w empiku przeglądałem, podobnie jak przy okazji wcześniejszego ich modelu Pz. Kpfw. 38(t) Ausf. B, jestem wręcz zachwycony jakością wydania. Cena niby ciut wysoka ale model wygląda rewelacyjnie :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
02-05-15 20:54  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak z dwa lata temu oglądałem ostatni raz kuter w skarżyskim muzeum. Stan okrętu
nie napawa optymizmem. Widać brak funduszy na właściwe wyremontowanie jednostki i doprowadzenie
ekspozycji do takiego stanu, by można było oglądać okręt i na pokładzie i też wewnątrz.
Ale to inna para kaloszy, jak się kiedyś mówiło.. Podoba mi się skala modelu, gdyby GPM
przeskalował OSĘ , byłoby świetnie. Trochę powala cena , nie chcę narzekać !! Gdyby to
było 70-75 zł , już bym model kupił. Amatsukaze kosztuje 63 zł i wydaje mi się, że jest to
za dużo. Wiadomo, rynek - chcesz , kupujesz. Mimo tej ceny , chyba go kupię. Pewnie
niedługo KTOŚ weźmie się za niego i będzie relacja !

 
02-05-15 23:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przydała by się niższa cena, bo 90 zł to w mojej ocenie lekkie szaleństwo.

 
03-05-15 07:53  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cena nie ulegnie już zmianie (może jakaś promocja :)) ) , ale sądzę ,że model się obroni bo wydanie jest bardzo zachęcające i aż łapki się kleją.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-05-15 10:18  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, zakupiłem ten model wraz z dodatkami, ja jestem pod wrażeniem opracowania. Skala 1/50 wydaje się być dobra przy tej wielkości oryginału. Model jest zdetalizowany i zawiera wszystkie elementy jakie posiada prawdziwy KTD - zwane popularnie przez marynarzy "kapcie" Ucieszył mnie fakt wydania tego kutra w kartonie zwłaszcza że miałem okazję na nim pływać w zastępstwie jako marynarz służby zasadniczej. Chce wspomnieć o takim fakcie dotyczącym prędkości. Otóż na próbach stoczniowych po remoncie okret osiągnął predkośc 56w, przynajmniej tak twierdził dowódca okrętu.

 
03-05-15 10:43  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Sławek, potwierdź czy jest wnętrze sterówki bo ja nie zauważyłem jak oglądałem w EMPIKu.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-15 12:45  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiek, nawet jak nie ma, to z Twoimi umiejętnościami poradzisz sobie z waloryzacją
bez problemu. Tylko plany będą potrzebne, fotki nieco zdewastowanej sterówki kutra z muzeum
można znaleźć bez kłopotu.

 
03-05-15 13:08  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam jeszcze go nie oglądałem ,ale wolę setkę dla takich maluchów,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-05-15 13:29  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jeszcze trochę takich propozycji cenowych i rezygnuję z modelarstwa kartonowego bo się nie będzie kalkulować. Przeciez do tego drugie 90 na wręgi i detale. A w dzisiejszych czasach bez laserków to ani nie mowy o przyzwoitym tempie ani jakości wykonania.

 
03-05-15 13:57  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC , to ja mam pytanie, może retoryczne. Ile kosztowałby Cię ten model w skali 1/50 w wersji
czysto z plastiku ? Wątpię, żeby ktoś bawił się w produkcję zestawu z drewna. Kalkulację
ceny zrobił wydawca. Jeśli ( biorąc pod uwagę nakład - 1000 sztuk ) nie będzie model
się sprzedawał , to się " ugotuje ". A biorąc pod uwagę jakość wydania tego modelu, to
można znaleźć pełno takich za 30-40 zł, które są nie warte tej ceny. Ten jest z wyższej półki.
Przecież nikt Ci nie zabroni kupować tańszych modeli. A swoją drogą jak nie wyobrażasz
sobie budowy modelu bez dodatków ( laserki itp.), to za wygodę trzeba też płacić.
Ta jest tak, jak z samochodami. Jest klasa luksusu, jest i klasa samochodów miejskich.
Wybierasz, kupujesz... :-))))

 
03-05-15 16:53  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Do Jaśka jest tylko wyposażenie odkrytego GSD w środku jest golas.

 
03-05-15 17:48  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szkoda, za takie pieniądze powinni coś dodać, ale model i tak kusi.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-15 18:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pewnie kto zechce to sobie poradzi z tą sterówką ale szkoda że przy tak zdetalizowanym modelu (potwierdzają to wszyscy co go widzieli) autor akurat w tym elemencie poszedł na łatwiznę. W tej skali to już standard raczej.
Tym bardziej szkoda że nie jest to okręt już nie istniejący. Jest, stoi, można go dotknąć i jak THEO wspomniał nawet foty bez kłopotu znaleźć.
No ale dość lamentów z mojej strony ;-)
Teraz czekam na pierwszą relację.
I mam nadzieję że z dodatkami i laserkami bo tylko one ponoć gwarantują przyzwoitą jakość wykonania.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-05-15 19:54  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I właśnie w nakładzie leży wampir pogrzebany, bo gdyby wydano nie tysiąc, ale 5 tysięcy czy więcej egzemplarzy w niższej cenie, to wiele więcej osób by się skusiło. Dla mnie np. wydanie 90 zł na model kartonowy to jest gruba przesada i w tej cenie go nie kupię.
To, co się obecnie dzieje na rynku, to po prostu masakra. Modele kosztując coraz więcej, wiec chętnych jest mniej, co sprawia, że nakład zostaje zmniejszony, a cena rośnie, wiec znowu mniej osób kupi model, więc znowu idziemy po nakładzie i cenie... itd.
Błędne koło.

 
03-05-15 20:19  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Chłopaki, skąd wiecie że nikt nie kupuje ?? ...
Cały czas uważam że dla osoby sklejającej ceny są do "łyknięcia".
Dla "półkowników" odpada rzeczywiści. Pobawić się w klejenie modelu za dziewięć dych na rok ?? - bez problema.
" Pomacać " i powzdychać wieczorem przed snem, nie bardzo :-)
Skoro wydawca tak kalkuluje cenę, znaczy się zbyt jest.
I co mnie to obchodzi ??
Mocno odbiegłem od tematu, offtop że szok, a nie moja bajka
Pzdr

Post zmieniony (04-05-15 13:50)

 
03-05-15 20:23  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A nie bierzesz pod uwagę tego, że nie każdego wydawcę stać na jednorazowe wrzucenie
kasy na nakład 5000 sztuk ? Nakład 1000 sztuk potrafi "schodzić" latami. Jest jeszcze jeden
ważny powód zmniejszania nakładu : kopiowanie i rozprowadzanie skanów. Każdy chciałby
mieć model jak najtaniej. Ale woli ( przynajmniej większość ) coś zakombinować.
Czy ktoś w ogóle wie , ilu nas jest, kartoniarzy w Polsce ? Tak mi się wydaje, że czynnych,
klejących, to nie więcej niż tysiąc. Chciałbym się mylić....

 
03-05-15 20:31  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

buahahaha "półkowników" ... padłem :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
03-05-15 20:33  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tylko jest jeden problem . Nie wychodzi 12 czy mniej (jeśli numery podwójne) modeli na rok. Ale chyba z 10 miesięcznie. A pierwsze ,modeli kartonowych nie skleja się tak na pstryk w palce. A drugie, wielu modelarzy widząc fajne nowości zamierza je kupić nawet jeśli modele na dłuższy czas lądują na pólce z konieczności spowodowanej wydajnością produkcji modelarskiej . Tylko że są granice cen które jest się skłonnym wydać na towar magazynowany. A moim zdaniem wydawcy mają większy pożytek ze nie bójmy się użyć tego słowa zbieraczy kupujących 20-30 modeli rocznie po 25-50 zł i niż z osób kupujących tylko pod natychmiastowe klejenie , np. 1 -2 modele za 90-100zł.

 
03-05-15 21:33  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Znowu pierdzielenie o cenie, jest wysoka, ale przymusu nie ma. Ja wciąż się zastanawiam, bo model bardzo kusi. A bez laserowych dodatków można sobie poradzić, zwłaszcza w takiej skali.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-15 22:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiek, nie tak ostro.. mamy wolny wybór i wolność wypowiedzi. Z tego, co ja widzę, to sporo
wypowiadających się nie ma orientacji, co się wydaje, co się opłaca, jakie są koszty wydania,
ile u nas dostają honorarium autorzy opracowań modeli, pięknych rysunków na okładki.
Wreszcie też nie ukrywajmy, że każdy chce zarobić ! Jeśli kalkulacja ceny będzie " Pi razy
sufit " , to taki interes długo nie pociągnie. Nie można ograniczać ilości wydawanych w roku
modeli , to pachnie Peerelem !!! Sprawa jest prosta : musimy wszyscy , wszyscy Kartoniarze
propagować nasze hobby !! Żeby nas było więcej, wtedy i sprzedaż się zwiększy.
A co do dodatków laserowych , to pewnie niektórym się narażę. Ale to jest przejaw lenistwa,
owszem jeśli korzystam z gąsienic do czołgu , to wiadomo,że taki efekt ciężko było by mi
uzyskać. Ale części do szkieletu kadłuba, wręgi, podłużnice przecież mogę wyciąć samemu.
A tektura w dużych arkuszach jest i tańsza i o wiele lepsza do budowy szkieletu modelu
niż ta piwna, która jest używana do " laserków ". Mało spoista i z reguły trzeba ją wzmacniać.

 
03-05-15 22:09  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No fakt że skala umożliwia wykonanie bez laserków. A i wręg też nie ma niewiadomo ile. Ale brak wnętrza szoferki przy takowej skali i cenie jest mało zachęcający.

 
03-05-15 23:13  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tylko jak ma się zwiększyć sprzedaż, jeżeli ktoś początkujący wejdzie do kiosku czy Empiku i widzi model za 90 zł? Nie kupi. Nie zmieni tego ani instrukcja w trzech językach, wspaniałe detale czy możliwość pomięcia niektórych części. Moja żona, która właśnie zaczyna kleić kartonowe modele, stwierdziła, że ta cena jest kuriozalna i nigdy by nie kupiła tego modelu.

W kwestii ceny już sam Henry Ford odkrył dawno temu, że jeżeli będzie sprzedawał tanie samochody w dużej ilości, to zarobi na nich więcej, niż gdyby miał sprzedawać niewielką liczbę w wysokiej cenie. Tymczasem wydawnictwa modelarskie zdają się tego nie rozumieć i wydają limitowane serie po horrendalnych cenach bo "są wysokie koszty druku, honorarium autora i rysownika, a w ogóle to my też chcemy zarobić". Od dawna zaś wiadomo, że im więcej się wydaje, tym mniejsza jest cena jednostkowa w kiosku, bo te dodatkowe koszy (honoraria i założony zysk) rozkładają się na więcej sprzedanych egzemplarzy.

 
03-05-15 23:46  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Więc zajrzyj do netu, najlepiej do GPM i tam znajdziesz modele w cenach dla Ciebie
akceptowalnych. Zajrzyj do Modelika, WAKu, Orlika, na pewno będą tam modele i tanie i drogie.
A co do wysokich cen , to są już modele w cenie prawie 200 zł, bez dodatków. teraz takie
czasy, że większość korzystnych zakupów robi się w necie. Aha, jest jeszcze Allegro !

 
03-05-15 23:55  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wymieniając wydawnictwa pominąłem modele Pana Pawła Mistewicza - to są modele,
za które trzeba zapłacić niezbyt wygórowaną cenę , w stosunku do tego, co sobą
reprezentują.

 
04-05-15 08:24  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Argument cen postawiony w kwestii początkujących modelarzy mnie rozbraja.
Początkowy modelarz nie kupi sobie modelu za 90 złotych (chyba, że jest nierozważnym napaleńcem) Kupi on sobie model na allegro za 10 złotych i sprawdzi czy mu się to hobby podoba. I jak mu się spodoba i się najara to dopiero nabędzie sobie drogi wypasiony model i będzie szczęśliwy.

Bardzo mi się za to podoba argument o "półkownikach" :)

EDIT:
Aż poszedłem do EMPIKa zobaczyć za co te 90 złotych. Nie będę się rozpisywał. Po prostu szkoda strzępić sobie jęzor na kłótnie . Model jest wart każdego grosza który kosztuje. A następnej osobie która będzie chciała ponarzekać na temat wysokiej ceny wydania radzę, niech je najpierw weźmie do ręki!!!

Klasa sama dla siebie. Pod każdym względem wzór do naśladowania. Połączenie poziomu modeli Panów Mistewicza i Halińskiego. Jakość druku i użyte materiały na najwyższym poziomie. Dwustronny druk. Grafika rewelacyjna. Opis w trzech językach, rysunki montażowe jak w AH.
A objętość bardzo duża, więc i koszt musi być taki jaki jest.



Post zmieniony (04-05-15 10:50)

 
04-05-15 10:40  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kalafior, nie do końca. Nie widziałeś ilu modelarzy chciałoby zacząć do Yamatów i Bismarków?

--

Post zmieniony (04-05-15 10:40)

 
04-05-15 10:52  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Ja naleze do grupy tych sklejaczy, ktorzy zloza maksymalnie 2 modele w roku. Kleje powoli, dokladnie i dosc ambitne projekty gdzie ceny ida od 50 zl wzwyz. Trzeba przyznac ze widok ceny np wyrzutni SCUD 120zl za sztuke sprawia wrazenie drogiego modelu, ale skoro ja wydam w ciagu roku maks 200 lub 250zl na model to uwazam ze mimo wysokiej ceny jednostkowej jednorazowego zakupu to hobby wciaz pozostaje jednym z tanszych i owego SCUDA chetnie sobie zakupilem. Bedzie wyzwaniem na rok 2016 bo teraz nozyczki zajete czym innym :) Ceny modeli rzeczywiscie ida w gore ale jakosc rowniez. Drafmodel wypuszcza dosc ladnie opracowane pozycje z fajnym trojwymiarowym malowaniem. Dla mniej wymagajacych sa MM w ktorych niema zadnej walorki a model jest tak uproszczony jak to mozliwe lub wydania WAK dla poczatkujacych gdzie ceny oscyluja w granicy 30zl za model.

 
04-05-15 10:55  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam :) Widziałem model w empiku,. spora książka.. Co do ceny napisze krótko.. model Kartonowgo Arsenału me262 80 zł IJN Amatsukaze 63zł. Porównuje modele z empku i ich objętości.
Spory model Z Draf Model w cenie 90zł to chyba nie wiele

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-05-15 12:10  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak zrobisz SCUD-a w rok , to mi tu kaktus wyrośnie. Tam jest 36 arkuszy A 3. Ja po półtora roku (co prawda z 4 modelami odpoczynkowymi) mam jeszcze 3 arkusze do przerobienia. A te arkusze usiane drobnicą i mechanizacją. Weż się dobrze zastanów nad tym modelem bo cię wyprowadzi z równowangi. Niby tam można nie robić tej mechanizacji , ale niby jak.

 
04-05-15 12:37  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Czy to jest przypadkiem ten model:


Zdjęcie z wątku: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=224063

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-05-15 13:52  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

ABC, jest to mozliwe co psizesz :) moze to zajac wiecej niz rok :) ale mysle ze efekt koncowy jest tego wart :) fajnie ze go skladasz, mam nadzieje ze ebdzie galeria :)

 
04-05-15 13:58  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Byłem, widziałem, w łapach miałem.
Jeśli kogoś razi cena 90 zł za tak wydany model - to go razi go pewnie wszystko włącznie ze światłem słonecznym.
Dla kogoś zainteresowanego tematem i sklejeniem modelu, wydaje mi się bardzo ciekawa oferta.

Dla zbieraczy i "półkowników" mam jeden argument (jeśli już musisz to mieć) - Panowie tym można gwoździe przybijać; czyli cena modelu minus cena młotka.
Wychodzi już dość atrakcyjnie:-)
Czyli mamy jedyny model o szerszym zastosowaniu niż kartonowe :-)

Jeśli to się fajnie skleja to BRAWA dla wydawnictwa za temat i podjęcie ryzyka ( w końcu nie jest to kuter japoński) i jakość edytorską.
Ja tam jestem jak najbardziej za tak opracowanymi modelami.
Pzdr

 
04-05-15 18:02  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zajrzałem do naszego empiku w Kaskadzie, jeszcze raz obejrzałem jedyny egzemplarz
modelu na półce ( ??? ). Jeśli ZbiG wyraził opinie pozytywne, nie tylko z resztą On, ja
wziąłem ten egzemplarz do kasy i po prostu kupiłem. Model na prawdę świetny ! Porównałem
wizualnie ilość części, arkuszy, szatę graficzną z Amatsukaze ( 63 zł ). Nie wychodzi na to,
że jest to tańszy model.
Jedyna uwagę jaką mam do wydawcy, to te 9 arkuszy na kartonie z częściami, które i
tak wymagają podklejenia na dobrą tekturę. Nie można było dać druku na cienkim papierze ?
Nie jestem zwolennikiem takiej prezentacji rysunków zestawieniowych , wolę tradycyjne
rysunki ( takie, jakie kreśli Grzesiek Nowak czy Pan Roman Cholewiak ) , ale to jest
szczegół. Teraz warto byłoby,żeby wydawca zwrócił uwagę na kolejny kuter torpedowy
z naszej PMW - typu P6A.

 
04-05-15 18:49  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

kopajt - ten powyżej to chyba 1:25 a w kartonie 1:50

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-05-15 20:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
zeus   

No faktycznie modelarstwo jest dla ludzi co zarabiają 2500 bez urazy szanowni modelarze

bo to idze dobry samochód kupić ,lub modelarstwo kartonowe umiera powoli kiedyś to szło modeli nakupić a teraz 20 razy zastanowić się czy kupić .

a na pewno niektórzy będą go malowali .

pozdrawiam :)

 
05-05-15 00:03  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie boże...tfu, wróć... Panie Zeus, Możemy tu sobie wspominać stare, piękne czasy ale świat nieuchronnie idzie do przodu... Równie dobrze możemy zacząć kwękać że chleb taki drogi, że już nie tak dobry jak kiedyś tylko PO CO? Czy piekarnia pod wpływem biadolenia wróci do receptur sprzed lat 20-stu? Ja nie mogę tego pojąć, że tak ludzie narzekają. To jest hobby i jak Ci ceny nie pasują to się naucz sam projektować. Ja się nauczyłem i sam sobie robię to co mi odpowiada i sam decyduję o uszczegółowieniu. Da się? no pewnie! A kupuję tylko wtedy gdy ktoś wyda to co chcę mieć w kolekcji i wtedy cena nie gra roli (choć na forsie nie śpię, jak większość zresztą). A jak uważasz że to drogie hobby, to proponuję zająć się numizmatyką, militariami, renowacją starych radioodbiorników a sam się przekonasz, że modelarstwo kosztuje naprawdę drobne śrubki ;) zwłaszcza modelarstwo kartonowe.
Pozdr!

--
GG 6801515

 
05-05-15 01:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
zeus   

Jaroslav o racja nie umiem projektować sam

bo jak widzę np :czołg projekt własny a pózniej znajduje ten sam model ale już wydany to się gubię czy ludzie projektują czy sklejają kopie orginału wiem takie pytania nie ten dział .

Iczy Renowa model jeszcze istnieje bo kraz 255 b też fajnie kosztuje ja nie narzekam ale ceny zbizają się powoli do Alledrogo .

Mam skan z Kraza orginału ale pozostaje usunąć kolor i druk czarno biały choć wolałbym orginał bo kupiłem model niewypał Jelcz cysterna za 50 zeta z Answeru ten model powinien kosztować 30 zł ale autor wysłał mi skan modelu .

 
05-05-15 02:26  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego, naprawdę projektowanie w corelu to nic trudnego, wystarczy tylko poznać z grubsza funkcje które ten program oferuje. podobno w 3D jest jeszcze łatwiej.. nie wiem, próbowałem na demówce rhino4 ale to nie dla mnie :(
Ja akurat jeżeli podpisuję wątek jako"projekt własny" to jest to moje opracowanie, co zresztą w relacjach widać. Gdybym czyjąś wydaną pracę podpisał jako swoje opracowanie, to uwierz, że środowisko modelarskie by mnie szybko zweryfikowało.
Jeżeli widzisz taką relację a to nie Twoja dziedzina to się nie mieszaj niepotrzebnie, Ci co się znają wyłapią błędy które były w opracowaniu a które rzekomy "autor własnego opracowania" powielił i mu to wykażą bez problemu. Kraza też bym chętnie dorwał ale jako ciągnik siodłowy a nie skrzyniowego ;P A wracając do tematu to zapowiedź tego kutra mnie ogromnie zaciekawiła bo nie żaden pancernik osi ino nasz rodzimy pływak a czy kupię? hmm poczekam na relacje i opinie choć nie powiem, ciągnie mnie trochę w te rejony :P
Pozdr!

--
GG 6801515

 
05-05-15 07:14  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zeus , proszę pisz po polsku , oczy szczypią jak czyta się Twoje wypowiedzi .Ten potok słów bez ładu i składu , bez przecinków, kropek i pełen błędów świadczy o Twoim stosunku również do nas ale i o Tobie. Proszę , bo czuję piasek w zębach jak to czytam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 08:59  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A ja specjalnie pojechałem do Empika aby zobaczyć na własne oczy ten model i już nie było ani jednego egzemplarza. Czyli jednak się sprzedaje pomimo krytykowanej tu ceny.
50 to nie moja skala, ale jak bym go kupił to chyba bym spróbował wykonać go jako model pływający z napędem. Tak mi się jakoś widzi tej wielkości model takiej jednostki jako pływający.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 11:22  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger, ja kupiłem ostatni egzemplarz ! A co do modelu pływającego , to chyba skala 1/25 byłaby
lepsza. Ten model na fotografii wygląda mi właśnie na 1/25. :-)))))

 
05-05-15 12:57  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

THEO - pisałeś, że byłeś w Kaskadzie i kupiłeś ostatni, więc tam już nie jechałem, byłem w Sterze i też już nie było.
Chciałem go sobie tylko oglądnąć, bo tak jak pisałem, jeśli bym już się decydował na zakup to z myślą, że kiedyś zrobię go pływającego.
Co do skali pływającego modelu to myślę, że i ten w 50 by się nadawał ze względu na parametry kadłuba (długość do szerokości), bo jakoś nie widzę pływającego niszczyciela w 1:200, oczywiście można zrobić, tylko że dziwnie to wygląda na lekko pofalowanej wodzie - woda jest wtedy nienaturalnie większa od modelu - chodzi mi o falowanie.
A przy takiego typu jednostce jak prezentowany tu kuter torpedowy model będzie bardziej naturalnie wyglądał na wodzie niż przykład ze zdania powyżej.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 13:14  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

1. W Kwidzynie są 2 szt
2. Z kartonu pływający ????

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 13:29  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Alski - to tylko kwestia zabezpieczenia kartonu przed działaniem wody oraz wybalastowania modelu (nie wspominając o napędzie i sterowaniu). Pamiętam, że nasz forumowy kolega Batonus prezentował pływający krążownik De Grasse, ja sam widziałem na własne oczy pływający model śmigłowcowca Moskwa z Małego Modelarza.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 13:37  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Znalazłem link do zdjęć i filmiku pływającego modelu krążownika De Grasse naszego forumowego kolegi Batonusa.

http://www.fotosik.pl/u/batonus/zdjecie/1/album/704821

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 22:10  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger a do Galaxy wdepnąłeś ?? Tam zawsze jest nieco więcej egzemplarzy różnych
kartonówek. A taki pływający model tego kutra będzie świetnie się prezentował. W swoim
bałaganie w kompie mam sporo fotek oryginału z muzeum w Skarżysku - Kamiennej. Dopiero,jak
się stanie pod tym kutrem widać, że to jest jednak kawał " kajaka ". Jak już wspomniałem, szkoda,
że ekspozycja jest tak w sumie uboga. Z drugiej strony cieszmy się, że uratowano od szrotu
bardzo oryginalny okręt. :-)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024