FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-05-15 01:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
zeus   

Jaroslav o racja nie umiem projektować sam

bo jak widzę np :czołg projekt własny a pózniej znajduje ten sam model ale już wydany to się gubię czy ludzie projektują czy sklejają kopie orginału wiem takie pytania nie ten dział .

Iczy Renowa model jeszcze istnieje bo kraz 255 b też fajnie kosztuje ja nie narzekam ale ceny zbizają się powoli do Alledrogo .

Mam skan z Kraza orginału ale pozostaje usunąć kolor i druk czarno biały choć wolałbym orginał bo kupiłem model niewypał Jelcz cysterna za 50 zeta z Answeru ten model powinien kosztować 30 zł ale autor wysłał mi skan modelu .

 
05-05-15 02:26  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego, naprawdę projektowanie w corelu to nic trudnego, wystarczy tylko poznać z grubsza funkcje które ten program oferuje. podobno w 3D jest jeszcze łatwiej.. nie wiem, próbowałem na demówce rhino4 ale to nie dla mnie :(
Ja akurat jeżeli podpisuję wątek jako"projekt własny" to jest to moje opracowanie, co zresztą w relacjach widać. Gdybym czyjąś wydaną pracę podpisał jako swoje opracowanie, to uwierz, że środowisko modelarskie by mnie szybko zweryfikowało.
Jeżeli widzisz taką relację a to nie Twoja dziedzina to się nie mieszaj niepotrzebnie, Ci co się znają wyłapią błędy które były w opracowaniu a które rzekomy "autor własnego opracowania" powielił i mu to wykażą bez problemu. Kraza też bym chętnie dorwał ale jako ciągnik siodłowy a nie skrzyniowego ;P A wracając do tematu to zapowiedź tego kutra mnie ogromnie zaciekawiła bo nie żaden pancernik osi ino nasz rodzimy pływak a czy kupię? hmm poczekam na relacje i opinie choć nie powiem, ciągnie mnie trochę w te rejony :P
Pozdr!

--
GG 6801515

 
05-05-15 07:14  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zeus , proszę pisz po polsku , oczy szczypią jak czyta się Twoje wypowiedzi .Ten potok słów bez ładu i składu , bez przecinków, kropek i pełen błędów świadczy o Twoim stosunku również do nas ale i o Tobie. Proszę , bo czuję piasek w zębach jak to czytam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 08:59  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A ja specjalnie pojechałem do Empika aby zobaczyć na własne oczy ten model i już nie było ani jednego egzemplarza. Czyli jednak się sprzedaje pomimo krytykowanej tu ceny.
50 to nie moja skala, ale jak bym go kupił to chyba bym spróbował wykonać go jako model pływający z napędem. Tak mi się jakoś widzi tej wielkości model takiej jednostki jako pływający.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 11:22  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger, ja kupiłem ostatni egzemplarz ! A co do modelu pływającego , to chyba skala 1/25 byłaby
lepsza. Ten model na fotografii wygląda mi właśnie na 1/25. :-)))))

 
05-05-15 12:57  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

THEO - pisałeś, że byłeś w Kaskadzie i kupiłeś ostatni, więc tam już nie jechałem, byłem w Sterze i też już nie było.
Chciałem go sobie tylko oglądnąć, bo tak jak pisałem, jeśli bym już się decydował na zakup to z myślą, że kiedyś zrobię go pływającego.
Co do skali pływającego modelu to myślę, że i ten w 50 by się nadawał ze względu na parametry kadłuba (długość do szerokości), bo jakoś nie widzę pływającego niszczyciela w 1:200, oczywiście można zrobić, tylko że dziwnie to wygląda na lekko pofalowanej wodzie - woda jest wtedy nienaturalnie większa od modelu - chodzi mi o falowanie.
A przy takiego typu jednostce jak prezentowany tu kuter torpedowy model będzie bardziej naturalnie wyglądał na wodzie niż przykład ze zdania powyżej.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 13:14  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

1. W Kwidzynie są 2 szt
2. Z kartonu pływający ????

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 13:29  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Alski - to tylko kwestia zabezpieczenia kartonu przed działaniem wody oraz wybalastowania modelu (nie wspominając o napędzie i sterowaniu). Pamiętam, że nasz forumowy kolega Batonus prezentował pływający krążownik De Grasse, ja sam widziałem na własne oczy pływający model śmigłowcowca Moskwa z Małego Modelarza.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 13:37  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Znalazłem link do zdjęć i filmiku pływającego modelu krążownika De Grasse naszego forumowego kolegi Batonusa.

http://www.fotosik.pl/u/batonus/zdjecie/1/album/704821

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-05-15 22:10  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger a do Galaxy wdepnąłeś ?? Tam zawsze jest nieco więcej egzemplarzy różnych
kartonówek. A taki pływający model tego kutra będzie świetnie się prezentował. W swoim
bałaganie w kompie mam sporo fotek oryginału z muzeum w Skarżysku - Kamiennej. Dopiero,jak
się stanie pod tym kutrem widać, że to jest jednak kawał " kajaka ". Jak już wspomniałem, szkoda,
że ekspozycja jest tak w sumie uboga. Z drugiej strony cieszmy się, że uratowano od szrotu
bardzo oryginalny okręt. :-)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024