FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-05-15 12:45  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiek, nawet jak nie ma, to z Twoimi umiejętnościami poradzisz sobie z waloryzacją
bez problemu. Tylko plany będą potrzebne, fotki nieco zdewastowanej sterówki kutra z muzeum
można znaleźć bez kłopotu.

 
03-05-15 13:08  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam jeszcze go nie oglądałem ,ale wolę setkę dla takich maluchów,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-05-15 13:29  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jeszcze trochę takich propozycji cenowych i rezygnuję z modelarstwa kartonowego bo się nie będzie kalkulować. Przeciez do tego drugie 90 na wręgi i detale. A w dzisiejszych czasach bez laserków to ani nie mowy o przyzwoitym tempie ani jakości wykonania.

 
03-05-15 13:57  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC , to ja mam pytanie, może retoryczne. Ile kosztowałby Cię ten model w skali 1/50 w wersji
czysto z plastiku ? Wątpię, żeby ktoś bawił się w produkcję zestawu z drewna. Kalkulację
ceny zrobił wydawca. Jeśli ( biorąc pod uwagę nakład - 1000 sztuk ) nie będzie model
się sprzedawał , to się " ugotuje ". A biorąc pod uwagę jakość wydania tego modelu, to
można znaleźć pełno takich za 30-40 zł, które są nie warte tej ceny. Ten jest z wyższej półki.
Przecież nikt Ci nie zabroni kupować tańszych modeli. A swoją drogą jak nie wyobrażasz
sobie budowy modelu bez dodatków ( laserki itp.), to za wygodę trzeba też płacić.
Ta jest tak, jak z samochodami. Jest klasa luksusu, jest i klasa samochodów miejskich.
Wybierasz, kupujesz... :-))))

 
03-05-15 16:53  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Do Jaśka jest tylko wyposażenie odkrytego GSD w środku jest golas.

 
03-05-15 17:48  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szkoda, za takie pieniądze powinni coś dodać, ale model i tak kusi.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-15 18:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pewnie kto zechce to sobie poradzi z tą sterówką ale szkoda że przy tak zdetalizowanym modelu (potwierdzają to wszyscy co go widzieli) autor akurat w tym elemencie poszedł na łatwiznę. W tej skali to już standard raczej.
Tym bardziej szkoda że nie jest to okręt już nie istniejący. Jest, stoi, można go dotknąć i jak THEO wspomniał nawet foty bez kłopotu znaleźć.
No ale dość lamentów z mojej strony ;-)
Teraz czekam na pierwszą relację.
I mam nadzieję że z dodatkami i laserkami bo tylko one ponoć gwarantują przyzwoitą jakość wykonania.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-05-15 19:54  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I właśnie w nakładzie leży wampir pogrzebany, bo gdyby wydano nie tysiąc, ale 5 tysięcy czy więcej egzemplarzy w niższej cenie, to wiele więcej osób by się skusiło. Dla mnie np. wydanie 90 zł na model kartonowy to jest gruba przesada i w tej cenie go nie kupię.
To, co się obecnie dzieje na rynku, to po prostu masakra. Modele kosztując coraz więcej, wiec chętnych jest mniej, co sprawia, że nakład zostaje zmniejszony, a cena rośnie, wiec znowu mniej osób kupi model, więc znowu idziemy po nakładzie i cenie... itd.
Błędne koło.

 
03-05-15 20:19  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Chłopaki, skąd wiecie że nikt nie kupuje ?? ...
Cały czas uważam że dla osoby sklejającej ceny są do "łyknięcia".
Dla "półkowników" odpada rzeczywiści. Pobawić się w klejenie modelu za dziewięć dych na rok ?? - bez problema.
" Pomacać " i powzdychać wieczorem przed snem, nie bardzo :-)
Skoro wydawca tak kalkuluje cenę, znaczy się zbyt jest.
I co mnie to obchodzi ??
Mocno odbiegłem od tematu, offtop że szok, a nie moja bajka
Pzdr

Post zmieniony (04-05-15 13:50)

 
03-05-15 20:23  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A nie bierzesz pod uwagę tego, że nie każdego wydawcę stać na jednorazowe wrzucenie
kasy na nakład 5000 sztuk ? Nakład 1000 sztuk potrafi "schodzić" latami. Jest jeszcze jeden
ważny powód zmniejszania nakładu : kopiowanie i rozprowadzanie skanów. Każdy chciałby
mieć model jak najtaniej. Ale woli ( przynajmniej większość ) coś zakombinować.
Czy ktoś w ogóle wie , ilu nas jest, kartoniarzy w Polsce ? Tak mi się wydaje, że czynnych,
klejących, to nie więcej niż tysiąc. Chciałbym się mylić....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024