FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-05-15 20:31  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

buahahaha "półkowników" ... padłem :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
03-05-15 20:33  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tylko jest jeden problem . Nie wychodzi 12 czy mniej (jeśli numery podwójne) modeli na rok. Ale chyba z 10 miesięcznie. A pierwsze ,modeli kartonowych nie skleja się tak na pstryk w palce. A drugie, wielu modelarzy widząc fajne nowości zamierza je kupić nawet jeśli modele na dłuższy czas lądują na pólce z konieczności spowodowanej wydajnością produkcji modelarskiej . Tylko że są granice cen które jest się skłonnym wydać na towar magazynowany. A moim zdaniem wydawcy mają większy pożytek ze nie bójmy się użyć tego słowa zbieraczy kupujących 20-30 modeli rocznie po 25-50 zł i niż z osób kupujących tylko pod natychmiastowe klejenie , np. 1 -2 modele za 90-100zł.

 
03-05-15 21:33  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Znowu pierdzielenie o cenie, jest wysoka, ale przymusu nie ma. Ja wciąż się zastanawiam, bo model bardzo kusi. A bez laserowych dodatków można sobie poradzić, zwłaszcza w takiej skali.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-15 22:07  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jasiek, nie tak ostro.. mamy wolny wybór i wolność wypowiedzi. Z tego, co ja widzę, to sporo
wypowiadających się nie ma orientacji, co się wydaje, co się opłaca, jakie są koszty wydania,
ile u nas dostają honorarium autorzy opracowań modeli, pięknych rysunków na okładki.
Wreszcie też nie ukrywajmy, że każdy chce zarobić ! Jeśli kalkulacja ceny będzie " Pi razy
sufit " , to taki interes długo nie pociągnie. Nie można ograniczać ilości wydawanych w roku
modeli , to pachnie Peerelem !!! Sprawa jest prosta : musimy wszyscy , wszyscy Kartoniarze
propagować nasze hobby !! Żeby nas było więcej, wtedy i sprzedaż się zwiększy.
A co do dodatków laserowych , to pewnie niektórym się narażę. Ale to jest przejaw lenistwa,
owszem jeśli korzystam z gąsienic do czołgu , to wiadomo,że taki efekt ciężko było by mi
uzyskać. Ale części do szkieletu kadłuba, wręgi, podłużnice przecież mogę wyciąć samemu.
A tektura w dużych arkuszach jest i tańsza i o wiele lepsza do budowy szkieletu modelu
niż ta piwna, która jest używana do " laserków ". Mało spoista i z reguły trzeba ją wzmacniać.

 
03-05-15 22:09  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No fakt że skala umożliwia wykonanie bez laserków. A i wręg też nie ma niewiadomo ile. Ale brak wnętrza szoferki przy takowej skali i cenie jest mało zachęcający.

 
03-05-15 23:13  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tylko jak ma się zwiększyć sprzedaż, jeżeli ktoś początkujący wejdzie do kiosku czy Empiku i widzi model za 90 zł? Nie kupi. Nie zmieni tego ani instrukcja w trzech językach, wspaniałe detale czy możliwość pomięcia niektórych części. Moja żona, która właśnie zaczyna kleić kartonowe modele, stwierdziła, że ta cena jest kuriozalna i nigdy by nie kupiła tego modelu.

W kwestii ceny już sam Henry Ford odkrył dawno temu, że jeżeli będzie sprzedawał tanie samochody w dużej ilości, to zarobi na nich więcej, niż gdyby miał sprzedawać niewielką liczbę w wysokiej cenie. Tymczasem wydawnictwa modelarskie zdają się tego nie rozumieć i wydają limitowane serie po horrendalnych cenach bo "są wysokie koszty druku, honorarium autora i rysownika, a w ogóle to my też chcemy zarobić". Od dawna zaś wiadomo, że im więcej się wydaje, tym mniejsza jest cena jednostkowa w kiosku, bo te dodatkowe koszy (honoraria i założony zysk) rozkładają się na więcej sprzedanych egzemplarzy.

 
03-05-15 23:46  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Więc zajrzyj do netu, najlepiej do GPM i tam znajdziesz modele w cenach dla Ciebie
akceptowalnych. Zajrzyj do Modelika, WAKu, Orlika, na pewno będą tam modele i tanie i drogie.
A co do wysokich cen , to są już modele w cenie prawie 200 zł, bez dodatków. teraz takie
czasy, że większość korzystnych zakupów robi się w necie. Aha, jest jeszcze Allegro !

 
03-05-15 23:55  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wymieniając wydawnictwa pominąłem modele Pana Pawła Mistewicza - to są modele,
za które trzeba zapłacić niezbyt wygórowaną cenę , w stosunku do tego, co sobą
reprezentują.

 
04-05-15 08:24  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Argument cen postawiony w kwestii początkujących modelarzy mnie rozbraja.
Początkowy modelarz nie kupi sobie modelu za 90 złotych (chyba, że jest nierozważnym napaleńcem) Kupi on sobie model na allegro za 10 złotych i sprawdzi czy mu się to hobby podoba. I jak mu się spodoba i się najara to dopiero nabędzie sobie drogi wypasiony model i będzie szczęśliwy.

Bardzo mi się za to podoba argument o "półkownikach" :)

EDIT:
Aż poszedłem do EMPIKa zobaczyć za co te 90 złotych. Nie będę się rozpisywał. Po prostu szkoda strzępić sobie jęzor na kłótnie . Model jest wart każdego grosza który kosztuje. A następnej osobie która będzie chciała ponarzekać na temat wysokiej ceny wydania radzę, niech je najpierw weźmie do ręki!!!

Klasa sama dla siebie. Pod każdym względem wzór do naśladowania. Połączenie poziomu modeli Panów Mistewicza i Halińskiego. Jakość druku i użyte materiały na najwyższym poziomie. Dwustronny druk. Grafika rewelacyjna. Opis w trzech językach, rysunki montażowe jak w AH.
A objętość bardzo duża, więc i koszt musi być taki jaki jest.



Post zmieniony (04-05-15 10:50)

 
04-05-15 10:40  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kalafior, nie do końca. Nie widziałeś ilu modelarzy chciałoby zacząć do Yamatów i Bismarków?

--

Post zmieniony (04-05-15 10:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024