FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-04-13 13:27  [Relacja/Galeria] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie.



Przed hangarem.



Porównanie z Tarpanem.



W hangarze.



W kolekcji.


____________________________________________

RELACJA

Stęskniło mi się za "maluchami" więc do pocięcia poszedł Piper w malowaniu mieleckiego aeroklubu. Przemalowania dokonał kolega, który przemalowywał RWD-10 i RWD-17.

Na początek "przemalowane" arkusze i wręgi naklejone na tekturkę. :-)))



--

Post zmieniony (08-01-19 11:11)

 
03-04-13 13:35  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chciało by się mieć takiego kolegę jak Ty,ale cóż,, mam Piperka RC co prawda więcej przebywał w dziupli niż latał ,marny ze mnie pilot,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-04-13 13:40  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Siedze i śledze. Tematów cywilnych nigdy dość (dla mnie:))!!!

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
03-04-13 14:37  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Ostoja, nie wiem czy ów tajemniczy Kolega poprawiał projekt - jeżeli nie, to uważaj na segmenty kadłuba przed kabiną. Kiedyś napocząłem ten model i pamiętam, że na dole brakowało ładnych kilku milimetrów.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
03-04-13 17:26  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stealth, właśnie staram się dokładnie rozeznać ten problem, kontakt z kolegą mam tylko mailowy więc to trochę potrwa. Dzięki za ostrzeżenie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-13 17:52  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Witam,jakby kolega miał chęć przemalować Ci nowego Storcha z GPM na nasze swojskie malowanie to chyba muszę zacząć ćwiczyć szeroki uśmiech,pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-04-13 18:36  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Ja też kiedyś przemalowałem sobie to opracowanie. Nawet na identyczne barwy. Tylko moje przemalowanie jest trochę bardziej chałupnicze:)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=191542&t=191542&filtr=0&page=1
Faktycznie, nie wszystko w tym modelu pasowało. Ale był on kreślony ręcznie, co rodzi problemy z symetrią części. Dlatego przy przerysowywaniu tą symetrię właśnie starałem się poprawiać. Nie poprawiałem za to zbytnio poprawności merytorycznej, tu łatwiej byłoby od nowa ten model zaprojektować. Tutaj: http://hobbyport.ru/avia/piper_kab.htm są całkiem niezłe plany tego samolotu i nawet zdjęcie egzemplarza z demobilu, jak ten mielecki, tyle że czechosłowackiego.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
03-04-13 19:49  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wojtek, ja niczego nie obiecuję ale kto wie, może się uda.

Może sanitarny:
Fieselerów Fi 156 używało polskie lotnictwo wojskowe i cywilne. Egzemplarz wykorzystywany jako samolot sanitarny miał oznaczenia SP-BAS i znajdował się w Poznaniu. Polskie lotnictwo używało 12 sztuk tego samolotu – w tym na 5 Fi 156 widniały szachownice.

Albo taki:



--

Post zmieniony (01-07-18 11:46)

 
03-04-13 20:01  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt napisał:
Faktycznie, nie wszystko w tym modelu pasowało. Ale był on kreślony ręcznie, co rodzi problemy z symetrią części.

Mówi się trudno, trochę się "pomęczę". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-13 20:11  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dziwny podpis pod tym zdjęciem przecież to jest Storch z godłem Zjednoczenia Klasy Robotniczej. I tak przemalowany mógłby być. Ew. SP-AGO "Dar Młodzieży dla Powszechnej Organizacji Służba Polsce". Ale dobra puki co podglądam Twoją pracę nad Piperem.

ps. Acha, zapomniałem Witam, pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-04-13 20:24  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dziwny podpis, faktycznie, przecież dalej widać ogon Po-2 a "kukuruźnika" z szachownicą w Afryce na pewno nie było. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-13 21:46  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podpis nie dziwny ale błędny i to podwójnie. Oczywiście, że w Afryce nie było Storcha z szachownicą, pojawiły się dopiero tak malowane po wojnie. Drugi błąd - była to 9 Samodzielna Eskadra Lotnictwa Łącznikowego (podległa KBW), pozostałe (wojskowe) użytkowała Samodzielna Eskadra Marynarki Wojennej. Ten z emblematem Zjd.Klasy Robotn. był w 9 SELŁ (KBW).

 
03-04-13 21:51  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ależ Ty masz "przemiał", zasiadam i podglądam. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-04-13 11:53  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Koledzy nie widzę problemu z tym zdjęciem . Wystarczy tylko dopisać - a w dali widać ogon Po-2 schwytanego w Afryce Północnej i przemalowany na barwy RAFu. I po kłopocie;-)))


Pozdrawiam

Jańcio



HEY HEY !


p.s.

Przestaję komentować tempo Jarka ;-))Pozostaje mi oglądanie tego serialu tasiemca . I tak trzymać .

 
04-04-13 14:31  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zdjęcia poprawione. To mój taki lekko spóźniony Prima Aprilis. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-04-13 16:55  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dobre sobie, a to Waści żarty się trzymają !

 
04-04-13 20:39  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajny temat.
Proszę tylko o uszczegółowienie ; jeśli przeskalowanie, to z jakiej skali na jaką?
Bo ja niezorientowany jestem...;-(
Czekam na dalsze fotki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-04-13 22:30  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Przecież model jest przemalowany, a nie przeskalowany. Oryginalna wycinanka jest w skali 1:33.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
06-04-13 10:44  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ot jakaś pomroczność jasna...
Sorki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-04-13 15:31  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kadłub. Wręga zamykająca kabinę (ta skośna) jest u góry za szeroka albo część 5 zamykająca kadłub od góry jest za wąska. Nie było innego wyjścia, przyciąłem wręgę.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 14:04  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt napisał:
Ja też kiedyś przemalowałem sobie to opracowanie.

kolighyt, mam prośbę, skoro przemalowywałeś to prawdopodobnie masz jakieś zdjęcia, barwną planszę lub link. Podeślij mi na skrzynkę, z góry dziękuję

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 18:43  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt, dzięki za info.



Kadłub skończony.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 19:25  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Czy okapotowanie silnika nie powinno bardziej odstawać od zarysu kadłuba? Na zdjęciu poniżej widać, że nie jest to gładkie przejście (pewnie chodziło o chłodzenie). Z tego, co pamiętam w wycinance było to uwzględnione (drugi segment ma trochę większy obwód niż trzeci i powstaje uskok, który nie jest tutaj błędem pasowania). Wygląda jakbyś poprawił opracowanie "na siłę":)



--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
15-04-13 19:37  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeee, uskok jest.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-04-13 19:46  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Przepraszam. Na tych zdjęciach faktycznie go widać. Na poprzednich trochę ginął.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
16-04-13 14:10  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt, uskok był rzeczywiście słabo widoczny. Mam nowe materiały dotyczące mieleckiego Piper'ka. Autor przeróbki posługiwał się właśnie nimi:



Zrobiło się usterzenie. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-13 14:58  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widzę, żę pięknie, piękne ptaszę się wykluło.

 
16-04-13 17:51  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Autor przemalowania przewidział owiewki na koła?
Świetne zdjęcia:) Widzę, że moja plansza zawiera kilka błędów. Jak to jest z tym godłem Aeroklubu? Samolot ma być niebieski czy czerwony? Da się to chyba w jakichś innych źródłach potwierdzić.
--

Post zmieniony (16-04-13 17:53)

 
16-04-13 18:45  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Owiewek kół niestety nie ma. Co do samolociku w godle aeroklubu, to mógł być czerwony, na zasadzie, że "Wschód jest Czerwony". :-))) To było tuż po wojnie a lotnictwem rządzili ruskie sołdaty.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-13 19:28  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znalazłem takiego:

"Samolot użytkowany od roku 1947 w Aeroklubie Słupskim , malowanie stylizowane troszkę na RWD-13 .Egzemplarz został zniszczony poprzez czystki rządu polskiego polegające na zacieraniu i niszczeniu wszystkiego co mogło lub pochodziło z zachodu".

 
16-04-13 20:05  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Może każdy z lokalnych aeroklubów miał inny kolor samolotu w aeroklubowym znaku.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-13 20:33  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Chyba jednak nie. Żółty samolot był też w godle Aeroklubu Gdańskiego:



i Aeroklubu Mieleckiego chyba też :) :



Ryszard: te mieleckie skończyły chyba w taki sam sposób. Czytałem, że zostały zastąpione CSS-13 czyli licencyjnymi Po-2. Taki los spotkał prawdopodobnie wszystkie polskie Piperki z demobilu.
--

Post zmieniony (16-04-13 20:40)

 
16-04-13 21:00  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,urodziłem sie w tym mieście i często widywałem szybowce nad miastem,trochę sobie o nim poczytałem,może w tym czasie-"w roku 1950 zarządzeniem władz zamknięto na terenie kraju kilka aeroklubów w tym i nasz - grudziądzki",pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-04-13 21:09  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

kolighyt napisał:
Taki los spotkał prawdopodobnie wszystkie polskie Piperki z demobilu.

Nie wszystkie, jeden z nich - SP-AFY lata do dzisiaj. A było ich latających i zarejestrowanych około 130 sztuk.

--

Post zmieniony (01-07-18 11:59)

 
16-04-13 21:27  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie tylko Piperki i inne zakupione z demobilu z końcem lat 40-tych XX w. ale również dwa Spitfiry podarowane prze Wl.Brytanię.

 
17-04-13 09:01  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Żal d**ę ściska.

Ogonek gotowy.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-04-13 17:40  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podwozie w toku. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-04-13 11:30  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podwozie gotowe.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-04-13 13:33  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piękna maszyna wychodzi. Może Modelik jednak się zainteresuje takim odświeżeniem tematu...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
18-04-13 18:33  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stealth, jak na razie w tym temacie wydawnictwa nabrały wody ... :-)

Kabinka. Teraz trzeba się brać za "szklarnię".



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-04-13 15:45  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Kształtem model przypomina mi rekina. Kabinę będziesz sam robił, a więc udanego modelowania.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
20-04-13 13:49  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Syriusz, szklarnia składa się z płaskich szybek więc kłopotu nie było.

Kabinka zrobiona, trzeba było ciąć doklejać. Fragmenty doklejane widać wyraźnie.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-13 14:06  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Teraz chyba kolej na zastrzały albo płat z zastrzałami, które umocowane w kadłubie wzmocnia całość konstrukcji coby kabinka się nie odkształciła.

 
20-04-13 14:42  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Teraz skrzydełka, zastrzały będą potem, bo je trzeba wpasować w kadłub i skrzydełka tak by skrzydełka trzymały poziom i nie było wzniosu dodatniego lub ujemnego. Będzie trochę zabawy. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-13 18:41  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Faktycznie OSTOJA, zresztą radzisz sobie nie z takimi oszkleniami kabin.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-04-13 15:53  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ponieważ w skrzydłach jest mały błąd graficzny i muszę poczekać na jego poprawę więc zabrałem się za silnik.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-04-13 17:52  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Robią się skrzydełka.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-04-13 09:25  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Skrzydło gotowe i przypasowane do k-ba.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-04-13 13:00  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Skrzydło gotowe. Było trochę kłopotów jak zwykle ze skrzydłem zastrzałowym. Jeszcze śmigło i trochę drobiazgów.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-04-13 21:59  Odp: [Relacja] Piper L-4H Grasshopper Model Card nr 67 (przemalowany)
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Fajny ten Piper:)

OSTOJA, dobra robota!

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024