FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-02-09 20:50  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Komin i maszt.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-02-09 19:55  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jestem pod wrażeniem! Fajny projekt i wykonanie, żeby jeszcze w 1:100 ;-)

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-02-09 22:25  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

jhradca, przy takim stopniu detalizacji spokojnie sam zrobisz z tego setkę w bardzo dobrej jakości ;-)

Projekt robi wrażenie.

--

 
13-02-09 08:52  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Cieszę się, że podoba się Wam moja praca. To mnie dopinguje do jeszcze większych starań. Miałbym do Was prośbę o pomoc w doborze kolorów malowania.
Otóż w PM pisze dość ogólnie:
Burty nadbudówki - stalowo szary
podwodna część - ciemnoczerwony
pokład - czerwono brązowy
Czy mieli byście propozycję do określenia tych kolorów w Cmyk lub FS
I jeszcze takie pytania:
napisano że kolor pokładu zachodzi wąskim pasem na nadbudówki. Jak szeroki mógł być ten pas?
Czy falochron powinien być w kolorze pokładu jak napisano w PM czy szary jak w Gromie z MM?
Bardzo liczę na Waszą pomoc gdyż nie chciał bym zepsuć modelu przez zły dobór barw.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-02-09 10:43  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
Agand 

 

Wstawie swoje trzy grosze w sprawie zachodzenia koloru pokladu na nadbudowke.
jak w dawnych czasachw marwoju bylo - nie wiem. W czasach gdy ja bywalem na okretach (20-pare lat temu) - poklady byly pomalowane na szaro i problemu nie bylo. Natomiast we flocie handlowej takie cos jest, i szerokosc tego paska jest - "jak sie zlapie" - generalnie gdzies tak na pol stopy czasem ciutke wiecej, ale nieznacznie (nie wiecej jak 20 cm), czasem ciutke mniej - co w skali 1:200 da Ci circa 0,75 mm - a czy dasz 0,7 czy 0,8 - w druku i tak nie bedzie widoczne, jezeli w ogole jest sens tego "paskowania", przy takiej szerokosci paska. Sprawa nie wynika z jakiejs normy czy czegos tam innego tylko jest czysto praktyczna. Jak buda jest biala a poklad zielony czy teakowy - pasek jest po to zeby biale sie nie swinilo za mocno. :D

--

Pozdrówka
Agand

Post zmieniony (13-02-09 10:48)

 
13-02-09 10:54  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dzięki Agand za rzeczową odpowiedź. Zrezygnuję chyba z tego paska. W sumie przy próbnych wydrukach ładniej się prezentuje bez niego. Myślę że to nie będzie duży błąd.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-02-09 12:11  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Albo daj na dole poszycia nadbudówki prostą o grubości 0,7 w kolorze pokładu i w opisie zaznacz żeby takim kolorem retuszować.

Co do koloru to wydaje mi się że w tamtych czasach nie było jedynego oficjalnego koloru i po każdym remoncie okręt mógł mieć nieco inny odcień szarości.

Falochron przynajmniej na tym zdjęciu wygląda tak jakby był szary...


Pozdrawiam

--

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (13-02-09 12:21)

 
13-02-09 14:26  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
Agand 

 

Oficjalnego koloru chyba do dzis nie ma. W niegdysiejszych czasach malowano wszystko co po wodzie plywa farbami z oliwy. Moze ze jeszcze sie gdzies zostaly jakies katalogi... A moze ze i nie. Natomiast dzis trzeba przegladnac strony na przyklad : Hempla, Sigmy, Internationala, Kansai czy Jotuna - to sa najpopularniejsze firmy zajmujace sie produkcja farb do mazania plywadel.

--

Pozdrówka
Agand

Post zmieniony (13-02-09 14:31)

 
13-02-09 15:13  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Troche sie ostatnio obijałem, bo tylko 3 łódki powstały.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-02-09 20:42  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
kari   

Jeszcze o malowaniu.
... rzeczywiście był okres kiedy wszystkie okręty "peerelu" miały pokłady (główne, półpokłady i pokłady nadbudówek) malowane na kolor zbliżony do brązowoczerwonego lub brązowego (na wzór radzieckich korabli). Niemniej prawidłowy (używany także w szczerym prl-u) kolor pokładów to szary (tzw. bojowy); dopuszczano malowanie wszelkich pokładów na kolor szary nieco ciemniejszy od szarego jakim były malowane burty , nadbudówki, itp.
Jeśli chodzi o podwodzie to malowane było na kolor zielony (lub ciemnozielony) linia wodna to pas biało-czarny.
------------------------------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (13-02-09 20:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024