FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-02-09 14:08  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

No to kadłub mam z głowy.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
03-02-09 20:21  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jakiś czas temu był wątek na forum o powojennych okrętach, że wcale ich nie ma na rynku. Mam nadzieje Romanie że przełamiesz ten impas :) A jak byś kiedyś jeszcze Warszawę 61MP opracował...

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-02-09 21:00  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
bandi   

Piękny kadłub, troche sie gryzie ten szeroki pas poszycia na środku z resztą kadłuba ale tak pewnie juz zostanie.
teraz pudełka i drobnica więc - powodzenia!!!

--

 
03-02-09 21:47  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Bandi, sam się gryzłem czy zamiast pasa na 4 wręgi zrobić 4 paski czy nie. Doszedłem do wniosku, że zaczynając oklejania od szerszego pasa i kierując się w stronę dziobu i rufy będzie lepszy start do utrzymania symetrii oklejania. Chodzi o to że szerszy pas można dokładniej ustawić symetrycznie i potem będzie on prowadził dalsze oklejki. Nic straconego jeszcze bo pod tym pasem są cztery identyczne wręgi tak że można podzielić szeroki pas na cztery części. Przy kolorowym poszyciu nie będzie myślę widać tego szczegółu, tym bardziej że planuję robić oklejki dna bez czarnego obrysu dokoła. A co wy o tym sądzicie. Jest też możliwość zrobienia szerokiego pasa oraz czterech części do wyboru.
Kat, czy wiesz może coś o planach Warszawy, przynajmniej na poziomie "Planów modelarskich" nie mam wszystkich numerów więc nie wiem czy coś takiego wyszło. Gdybyś coś wiedział to daj proszę znać.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-02-09 16:00  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-02-09 23:12  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
kari   

Super.Twój projekt ma rzeczywisty kształt dziobu, (w MM część dziobowa nie miała nic wspólnego z oryginałem), proponuję delikatnie odgiąć trzon kotwicy do tyłu (jest on połączony z łapami przegubem lub jak kto woli sworzniem), wtedy kotwica naturalnie się ułoży w kluzie. No i aż prosi się o łańcuch kotwiczny :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-02-09 19:11  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kari - dobry pomysł z tą kotwicą, poprawiłem. Łańcuszka nie miałem pod ręką ale to tylko surówka. A tymczasem prawie cała nadbudówka dzibowa zrobiona.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
08-02-09 09:50  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
Miroslaw   

Kiedy zaczniesz malowanie ,czekam na dalsze relacje.Model super ja kleiłem z MM ale tak jak pisałeś pełno błędów

--
@ Mirek

 
08-02-09 13:21  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
kari   

Bardzo , bardzo i naj, naj :-)
------------
... czy jest szansa na wydanie Twojego Wichra (w jedynie słusznej skali 1/200), a może i opcjonalnie Groma z dodatkowymi burtami z nr taktycznym 273 ? Czy projektujesz wyłącznie na własny "użytek".
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-02-09 14:35  Odp: [Relacja] ORP Wicher II Projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mirosław- model nie będzie malowany,to tylko surówka, większość z Was woli aby surówka nie była malowana,by nie ukrywać błędów projektu. Oczywiście w wersji finalnej będzie pokolorowany komputerowo. Wybacz ale muszęsprostować Twą wypowiedź. Ja nie pisałem że w MM było dużo błędów, zaczynając projekt nie wiedziałem nawet że MM wydał ten model. To tylko tak dla informacji :).
Kari - mam nadzieję na ukończenie i wydanie modelu, ale to jeszcze trochę czasu upłynie. Jeśli chodzi o Groma, to gdybym miał dokumentację różnic w stosunku do Wichra,to zaprojektować dodatkowe elementy nie problem, jednak wydanie nie zależało by ode mnie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024