FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-12-13 12:28  [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Witam w kolejnej relacji tematem której jest japoński samolot bombowy Aichi.

Na początek okładka:



Od siebie dodałem kilka elementów waloryzujących: uplastyczniłem magazynki, radiostację, jakieś kabelki, przełączniki, lampki, wzmocnienia burt zrobiłem z zapasu koloru. Segmenty są założone na sucho do przymiarki.
Zapraszam do oglądania i komentowania, wszelkie uwagi mile widziane.



--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
19-12-13 13:45  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No to pojechałeś kolego, bardzo mi się to podoba! Czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-12-13 15:11  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zapowiada się bardzo ciekawa relacja. Napewno będę śledził postępy w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-12-13 15:36  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dla mnie jeden z ładniejszych samolotów, i wykonanie godne pozazdroszczenia.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
19-12-13 17:27  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Fajnie, skąd ja to znam?;-))
Popatrzę sobie, porównam, może jakieś wnioski wyciągnę..... co mogłem zrobić, a czego nie zrobiłem. Będę kibicował.

 
28-12-13 20:43  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Dzięki za miłe słowa chłopaki. Zbin, widzę że swojego Val-a już kończysz a ja zagrzebałem się w kokpicie i dopiero teraz wychodzę na prostą :).
Ale do rzeczy: przeglądając zdjęcia archiwalne zauważyłem, że w opracowanie wkradł się mały błąd merytoryczny, mianowicie część 29a nijak ma się do rzeczywistości, w oryginale jest to kratownica: http://www.flickr.com/photos/sdasmarchives/6312777215/ a w modelu został skopiowany wzór z cz. 29. Co prawda jest to mało widoczne, niemniej jednak dla mnie jest to nieakceptowalne i zamierzam to poprawić, również profil skrzydła jest nieprawidłowy ale na to już nic nie poradzę (z resztą to jest jeszcze mniej widoczne). W lewym poszyciu centropłata nie ma zaznaczonego otworu pod część 28 b i c i nie wiem co z tym fantem zrobić, zostawić jak jest czy próbować jakoś ten otwór wydziergać. Wręga VIc ma być naklejona na tekturę 1mm a nie 0,5, jednak lepiej jest ją nakleić 2x na 0,5.
Szkielet centropłata skleiłem herlitzem (długa tubka, czerwona zakrętka - drugą zakrętkę odkręca się w prawo), miałem nadzieję że zastąpi BCG, niestety nic z tego - za długo wiąże, za to doskonale nadaje się do podklejania części na tekturę. W skrzydłach dałem podposzycie okrętowe, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ząbki w oklejkach zagiąłem w celu łatwiejszego montażu segmentów. Części 21 i 22 skleiłem ze sobą i dopiero całość nasunąłem na kadłub. A teraz fotki.



Mata ne!

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
28-12-13 21:22  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

" W lewym poszyciu centropłata nie ma zaznaczonego otworu pod część 28 b i c i nie wiem co z tym fantem zrobić, zostawić jak jest czy próbować jakoś ten otwór wydziergać."
Miałem ten sam problem, ale patrząc na zdjęcia modelu, naszych zacnych modelarzy poprzedników dowiedziałem się ( na oko) w którym miejscu ten otwór wydziergać http://imageshack.us/a/img707/7377/cnl1.jpg. Tam jest charakterystyczna plamka, niby odprysk farby. Działaj, fajnie Ci idzie.

Post zmieniony (28-12-13 21:29)

 
15-01-14 11:49  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Zbin - Fakt, dało się zrobić, niepotrzebnie panikowałem :). Mała uwaga dla sklejających: koniec rurki należy wyciąć w kształcie fali żeby po zwinięciu dobrze przylegała do krawędzi natarcia skrzydła.

Dzisiaj niewiele mam do pokazania:



Kratownicę końcówki skrzydła wykonałem następująco: najpierw wyciąłem środek (zostawiłem naddatek na zewnątrz części) podkleiłem na brystol i znowu wyciąłem, wkleiłem pręty kratownicy pozyskane z wyciętego środka a następnie usztywniłem je smarując wikolem od strony niezadrukowanej.

Końcówka płata to wielka improwizacja ;). Przykleiłem już poszycie ale zdjęcia wyszły mi nieostre, postaram się jutro je wstawić.



Produkt finalny:



Aktualizacja


Ja, mata ne!

--

Post zmieniony (16-01-14 10:12)

 
16-01-14 22:06  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Nie zapomniałeś o zawiasach dla końcówek skrzydeł? Takie tam druciki i zwinięte papierki..;-)), tak jakoś nie widzę. Masz na to jakiś inny patent?

Post zmieniony (16-01-14 22:18)

 
17-01-14 11:05  Odp: [Relacja] Aichi D3A1 (Val) Haliński 1:33
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Zawiasów jako takich nie będzie, końcówka zostanie zamocowana na stałe, dodam jeszcze "podpórki" nie uwzględnione w modelu.

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024