FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-03-08 16:22  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Cały wczorajszy i pół dzisiejszego dnia spędziłem na ponownym wycięciu, złożeniu i oklejeniu szkieletu. Łatwo na pewno nie było, ale przyjemnie - ot, takie masochistyczne skrzywienie ;)



Efekty dużo bardziej zadowalające moją osobę, niźli te, które można było podziwiać przy poprzedniej próbie zmierzenia się z kawałkiem nieokiełznanej jednomilimetrowej tektury.

Kiedy przymierzałem poszycie do oklejenia szkieletu utwierdziłem się w przekonaniu, że dwa razy nie mogłem spartaczyć szkieletu tak, iż poszycie nadal nie współgra w stu procentach z tym, co tekturowe. Na pewno jest to błąd projektanta - dość jednak łatwy do ominięcia. Ja zdecydowałem się na rozcięcie większości elementów dolnej części wanny, ażeby mieć łatwość dopasowania poszczególnych elementów i ich podklejenia moim wątpliwej użyteczności Butaprenem:



Samo oklejanie jakość poszło. Cudów nie ma, ale malowanie całego modelu pozwala na większy margines niedokładności, niż to jest w przypadku budowy standardowej wycinanki. Tam gdzie będzie potrzeba zakrycia szpar [miejsce łączenia górnej płyty z tą, która jest z tyłu - na poniższym dobrze jest to widoczne], będę się posiłkował Wikolem. Cóż poradzić, umiejętności nie "wisowe", a opracowanie też nie te jakie przedstawia wydawnictwo Halińskiego.



Cóż jeszcze mogę dodać? Na pewno to, że aparat w niektórych miejscach przekłamuje obraz - no tak, w końcu fotografia to subiektywny wycinek rzeczywistości, ale nawet ten wycinek może być dodatkowo przekłamany. Tak się stało z niektórymi niedokładnościami na przedniej płycie -na fotce wygląda to na co najmniej spory bubel, a w rzeczywistości niczego takie szpetnego nie widzę ;)




Kończąc ten przydługi, lecz pięknie przyozdobiony wpis zwracam się z zapytaniem do starszej, bardziej doświadczonej pancernej braci: jakie gąsienice zakładano w T-26? Też było kilka rodzajów - zupełnie od siebie różnych? Takie oto znalazłem przykłady na Google'u:



W wycinance są gąski bliższe tym, które przedstawione zostały w trójwymiarowym egzemplarzu T-26, ale czy to są jedyne właściwe? Szczerze powiedziawszy za piękne to nie jest, dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] Radziecki czołg T-26 - Modelik  nowe
Kwiatek 16076 24-02-08 19:11
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 866 28-02-08 23:08
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 733 02-03-08 16:22
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
StuGu 741 02-03-08 23:40
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Grzesio 835 03-03-08 12:51
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 777 08-03-08 16:51
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 812 23-03-08 16:42
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 733 24-03-08 01:47
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Lelum Polelum 729 24-03-08 18:58
 Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika  nowe
Kwiatek 728 24-03-08 22:46

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024